מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

מחודש אוגוסט: אין צורך לשלם על עגלה באוטובוס

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 8/7/2013
מחודש אוגוסט: אין צורך לשלם על עגלה באוטובוס

הנוסעים והנוסעים באוטובוס בוודאי ישמחו לשמוע, כי שר התחבורה חתם על צו הפוטר את ההורים מתשלום תוספת מחיר עבור נסיעה עם עגלת תינוק פתוחה. עד כה, עגלה פתוחה דרשה תוספת של 50% ממחיר דמי הנסיעה

בחודש אוגוסט 2013 לא יידרשו יותר הורים לשלם דמי נסיעה על עגלת תינוק פתוחה באוטובסים וגם ברכבת הקלה בירושלים. ישראל כץ, שר התחבורה, חתם ביום שני על צו אשר פוטר את ההורים מתשלום תוספת מחיר (של 50 % מדמי הנסיעה) עבור נסיעה עם עגלת תינוק פתוחה. עד השבוע, הפטור היה קיים רק עבור עגלת תינוק סגורה.
 

באותה נשימה מבהירים במשרד התחבורה, כי הפטור המדובר יינתן אך ורק באוטובוסים עירוניים וברכת הקלה של ירושלים. כמו כן בין השעות 7:00-9:00 לא יינתן הפטור, מכיוון שמדובר בשעות השיא של התחבורה הציבורית. כעת אמור הצו החדש לעבור לחתימתו של שר האוצר יאיר לפיד.
 

בשנת 2011 הוחלט להעניק הנחה בשיעור של 50% על נסיעה עם עגלת תינוק פתוחה, בזמנו הוסבר הדבר בכך שברגע שהעגלה פתוחה היא תופסת מקום.
 

על פי הצעת החוק החדשה, הנסיעה עם עגלת תינוק פתוחה (אשר מצוידת גם במעצור בטיחות שמנוע את טלטול התינוק וסיכון לפגיעה בתינוק בעת הנסיעה) - תשתפר באופן ניכר את בטיחותם של הילדים הקטנים בעת הנסיעה.
 

לפני כשנתיים התארגנה מחאת הורים בנושא, כאשר הורים התלוננו על כך שהם שנסיעה באוטובוס עם תינוק היא עניין מאוד לא פשוט מלכתחילה - בעת נסיעה באוטובוס הורה נדרש לתמרן בין קיפול העלאת העגלה לאוטובוס, קיפול העגלה, לשלם לנהג, להחזיק את התינוק ולעיתים גם לדאוג לילדיה נוספים. כאשר ההורה מגיע אל תחנת  היעד, כמובן שכל הפעולות המסורבלות מתחילות מהתחלה.
 

מה חשוב לדעת על בחירת עגלה לתינוק? לכתבה לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן