מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

למה שלא תבלו קצת אתם עם הילדים שלכם?

מאת: אמא עצבנית | פורסם: 23/10/2013
למה שלא תבלו קצת אתם עם הילדים שלכם?

אמא עצבנית לא מבינה איך קרה שאמהות רבות הופכות את הקולגות שלהן לחברה המספקת להן שירותי בייביסיטר ומנסה להבין מדוע הן לא רוצות לבלות קצת זמן עם הילדים שלהן בעצמן

כן כן, כולנו הורים, כולנו עסוקים, כולנו מנסים לשלב בין עבודה, לניהול הבית לבין טיפול בילדים. אבל ישנם כמה הורים בינינו, שנדמה שכל היום מנסים למצוא סידור לילדים ואם אפשר - אז כמה שיותר רחוק מהם.
 

מהרגע בו ילדי האהובים הפכו לילדים קטנים, ליתר דיוק מאז מלאו להם חמש שנים, אני נתקלת בתופעה שהולכת ומחמירה, תופעת ה"שמור לי בבקשה על הילד, כי לי ממש אין זמן. אני מודה, אני לא קדושה, גם לי יש ימים בהם אני מרגישה שכלום אני לא מספיקה ואני לא מתנגדת לקבל קצת עזרה. אז לעתים אני מבקשת מאמא מהגן שתיקח את הילדה אליה לאחר הגן, לעתים נעזרת באמא אחרת שתחזיר לי את הילדה מהחוג, אבל בסופו של יום, אני עושה הכל, אבל הכל - בכדי לבלות את שעות אחה"צ וסופי השבוע כשהילדים שלי נמצאים כמה שיותר קרוב אלי.
 

לעומת זאת, הורים רבים הפכו את עניין ה"שמור לי עליהם לכמה שעות" להרגל קבוע. יש הורים שלא מהססים לבקש ממני יום אחר יום לאסוף את הילד שלהם מהגן ולשמור עליו בשעת אחר הצהריים. אם ניתן להחזיר להם אותו גם לאחר שקיבל ארוחת ערב - הרי זה מבורך. 
 

מה שבאמת מרתיח אותי בכל הסיפור, זה שאמהות רבות מבלות את הזמן הזה, בו אני מטפלת בילדים שלהן אחה"צ, בשתיית כוס קפה עם חברה, קפיצה קלה לקניון, בקיצור - סתם מחפשות סידור לילד כדי שיהיה להן שקט לעצמן ולא מתוך צורך אמיתי לעזרה כאשר אין להו כל ברירה אחרת.
 

ואני שואלת את עצמי, הבאתם ילדים לעולם, לא מתחשק לכם גם להיות איתם קצת? אז מה אם אתם עייפים, מותשים ולעתים גם חסרי סבלנות - אלו הילדים שלכם! הדבר היקר לכם מכל! האם באמת הענקתם להם חיים כדי שיבלו את חייהם בבתיהם של ילדים אחרים? 
 

ועוד דבר שגורם לי לתהות, כאשר אמא מבקשת ממני יום אחר יום לבלות את שעות אחר הצהריים עם הבת שלה, היא לא חושבת שאם הייתי רוצה עוד ילדה בבית פשוט הייתי נכנסת להריון ומביאה לי אחת? למה לכל הרוחות אני צריכה לשמור בכל יום על הילדה שלה?
 

נכון, הילדים גדלים, חשוב שיבלו עם חברים גם מבלי שהוריהם בשטח. אבל מצד שני אני מעדיפה תמיד לקפוץ איתם לביתו של החבר וגם לשבת שם עם האם בשעה שהם משחקים. הילדים שלנו מבלים את רוב שעות היום בגן, כמה כבר נשאר לנו לבלות איתם? שלוש-ארבע שעות במקרה הטוב? אם לא נבלה איתם את הזמן הזה - מה נשאר?

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן