מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

יש לכם ילד מפתח? חשוב שתשמרו עליו

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/10/2017
יש לכם ילד מפתח? חשוב שתשמרו עליו

לא מעט מילדי בית הספר, מקבלים בכל שנה, לראשונה בחייהם, גם מפתח לבית. האקט הפשוט של מסירת המפתח לילד מסתיר מאחוריו אינספור לבטים ולילות לבנים עבור לא מעט הורים. בואו לקרוא כיצד לעשות זאת נכון ולשמור על בטיחותם של הקטנים

שנת הלימודים רק החלה ולא מעט ילדים' שכבר הולכים לבית הספר, קיבלו לידם, ליד הסנדוויץ' והקלמר החדש, גם מפתח לבית, ושינו סטטוס מתלמידים רגילים ל"ילדי מפתח".

ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לעזור להם לא לשכוח את המפתח, לא להיתקע מחוץ לבית ועוד. 
 
האקט הפשוט של מסירת המפתח לילד מסתיר מאחוריו אינספור לבטים ולילות לבנים עבור לא מעט הורים. מצד אחד מדובר בהבעת אמון טוטאלית, באחד הרגעים המכוננים בעצמאות של ילדכם. בהצהרה שמשמעותה שאנו סומכים על הילד שישמור על המפתח כראוי ושישמור על עצמו כשהוא לבד בבית. מצד שני – אלוהים ישמור – רק שלא ישכח את המפתח במגרש המשחקים ושלא יחמם את השניצל עם המזלג במיקרוגל.

מחלקת מוצרי הנעילה של "רב בריח" מספקת כמה טיפים שיעזרו לכם להבטיח את הביטחון שלהם (ואת השקט שלכם):
 
לא משאירים מפתח מתחת לשטיח או בארון החשמל. הפורצים הרבה יותר מתוחכמים מכם, וגם אם נדמה לכם שבנקודה הרחוקה מאחורי העציץ אף אחד לא יחפש – אתם טועים. החלטתם שהילד בוגר מספיק כדי להישאר לבד בבית? הוא גם יכול להיות אחראי על שמירת המפתח במהלך יום הלימודים ואחריו. החליטו על תא ייעודי בתיק שבו ישמר המפתח, וודאו עם הילד שהוא מכניס את המפתח לתא הנבחר לפני יום הלימודים ומיד לאחר השימוש בו. 
 
תנו לילדים לבחור את השרשרת או את מחזיק המפתחות שיהיה מחובר למפתח. שווה לעשות אירוע קטן מהענקת המפתח לילד – להדגיש את האחריות שכרוכה בדבר ולהעניק לילד את האפשרות לבחור לעצמו את מחזיק המפתחות שלו. אם הילד יבחר שרשרת או מחזיק מפתחות שמוצאים חן בעיניו ושמתקשרים אצלו עם אלמנטים של בגרות ואחריות – יפחתו הסיכויים שהמפתח לבית שלכם ימצא את עצמו מארח חברה לקולגות שלו בקופסת ה"אבידות והמציאות" של בית הספר. כמו כן, כך תגדילו את הסיכויים שבמקרה שהמפתח כן הגיע לשם, לילד שלכם יהיה קל יותר לזהות את המפתח שלו. 
 
ליתר ביטחון - השאירו מפתח אצל שכנים שאתם סומכים עליהם. כדי שלא תצטרכו לרוץ מהעבודה באמצע ישיבה חשובה כי הילדים שכחו את המפתח בבית, וכדי שהם לא יצטרכו לשבת ולחכות לכם שעות – ודאו תמיד שיש מפתח נוסף אצל מישהו שמתגורר בשכנות אליכם, אתם סומכים עליו, ושנמצא בבית בשעות הצהרים המוקדמות. 
 
חושבים שהדגשתם מספיק פעמים שלא פותחים את הדלת לזרים? תחשבו שוב. יחד עם נשיקת הפרידה בדלת הבית או בשער בית הספר, ובדיוק אחרי שאתם מזכירים לו שמחכה לו צלחת במקרר – חשוב להדגיש, גם בפעם המיליון, שלא פותחים את הדלת לזרים ושעם כל דפיקה בדלת, הדבר הראשון שיש לעשות זה להביט דרך העינית ולוודא שהם אכן מכירים את מי שעומד מצידה השני. עבור ילדים נמוכי קומה מומלץ אפילו לשים שרפרף קטן לצד הדלת, שיעזור להם להגיע לעינית. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן