מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

פוליו: מדוע החלטתי לא לחסן את הילדים?

מאת: אמא עצבנית | פורסם: 20/10/2013
פוליו: מדוע החלטתי לא לחסן את הילדים?

אמא עצבנית דווקא התכוונה לחסן את ילדיה בנגיף המוחלש ואפילו הגיעה לתחנה, אבל שתי אחיות טיפת חלב גרמו לה לחטוף שם התמוטטות עצבים ולברוח מהמקום בבהלה

אני מודה, בכל הנוגע לבריאות ילדיי ולקבלת חיסונים - אני מרובעת וקפדנית. אני תמיד מחסנת ותמיד בזמן וכך גם התכוונתי לעשות כאשר התבקשתי, כמו כל ההורים במדינה, לחסן את הילדים בחיסון הפוליו המכיל נגיף מוחלש.
 

אומנם לא עמדתי ראשונה בתור ביום הראשון לפתיחת המבצע, אבל ידעתי שאעשה זאת בהקדם, רק רציתי באמת לוודא שאין תופעות לוואי ושההנחיות לא משתנות בכל יומיים.
 

באחד הבקרים, כאשר אובמה איים לתקוף את סוריה והתור לחלוקת ערכות המגן התארך והתור לקבלת חיסון הפוליו התקצר, החלטתי להגיע אל התחנה ולחסן את הילדים.
 

הגעתי אל המקום שמחה, שלווה וחייכנית, שמחתי שאוכל לסמן היום עוד וי ליד עוד משימה שמופיעה ברשימת המשימות שלי. כאשר הגיע תורנו להיכנס אל חדר האחות ולקבל את החיסון, הילדים, כמו כל ילד קטן, קצת היססו וחשדו. בכל זאת, כאשר אישה זרה אומרת לך לפתוח את הפה כי היא רוצה לשים לך בתוכו שתי טיפות של חומר מסתורי לא כל אחד ישתף פעולה בשמחה. אני מודה שאני גם חושבת שקצת חשדנות לא מזיקה לאף אחד, בוודאי שלא לילדים, לכן דווקא שמחתי שהם לא רצים מיד לשתף פעולה.
 

הילדים שלי הם ילדים טובים, שבסך הכל בבית מעולם לא עשו בעיות כאשר היו צריכים לקבל תרופה, נר או כל טיפול רפואי אחר. אבל באותו הבוקר הם קצת חששו. לא עברה דקה אחת מהרגע בו הציעה להם האחות לקבל את החיסון והיא החלה לנזוף בי: "אמא, למה את לא עוזרת לי?", "אמא, זה התפקיד שלך לשכנע אותם", "אמא, תעשי משהו!". עם כל הכבוד, זה לא התפקיד שלי לחסן את הילדים, בגלל זה לא קבלתי את הטיפות במרשם מהרופא ונאלצתי להגיע עד אליה.

אחות טיפת חלב צריכה שיהיו לה כישורים בסיסיים לשכנע את הילדים לקבל את החיסון ובוודאי שהיא לא אמורה להתחיל לנזוף בי לעיניהם, דבר שרק גרם להם לחשוד בה יותר.

 

התחלתי לנזוף באחות בחזרה, בכל זאת, מה היא רצתה שיקרה? שאקשור אותם? שאכה אותם? שאפתח להם את הפה בכוח ואעשה להם טראומה לכל החיים? אני מאוד מצטערת, זה ההתנהלות לא הייתה מקובלת עלי ואף פגעה בי וגרמה לי לחוש שמעבירים ביקורת על כישורי האמהות שלי.
 

כעבור שתי דקות נוספות, נכנסה אל החדר האחות האחראית של התחנה והצטרפה על הקולגה שלה. הן טענו שאני מעקבת את התור (תור של עוד שתי אמהות שישבו בחוץ וחיכו בדיוק חמש דקות). שתיהן נזפו בי, צעקו עלי, ואפילו השתמשו במשפט הכי נורא שאפשר לומר לאם: "איזו מן אמא את?". ואני שואלת את עצמי ואת אתכם - מי הן בכלל שיעבירו ביקורת על כישורי האמהות שלי? 

 

בסופו של דבר, הרגשתי שאם אשאר שם עוד שניה אאבד את שפיותי והילדים כבר צרחו בבכי מכל המהומה. לכן, בסופו של דבר, למרות הכוונות הטובות שהיו לי, לקחתי אותם ועזבתי את התחנה מבלי לחסן אותם.
 

כעת אני מקבלת בכל יומיים-שלושה שיחת טלפון מרופא או אחות מודאגים, שקוראים לי להגיע בזריזות לחסן את הילדים. אני מצידי לא מתכוונת לשוב לשם, אם הם רוצים שהילדים שלי יקבלו את החיסון שישלחו אלי אחות טיפת חלב הביתה.

 

למידע אודות מבצע חיסוני הפוליו - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן