מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > לידה

גם לאמא מותר להרים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 14/9/2017
גם לאמא מותר להרים

מומחה בהרמת חזה וכירורגיה פלסטית משתף אתכן בדברים שחשוב לדעת על הרמות חזה וניתוחים פלסטיים לנשים אחרי הריונות והנקות

היום בבוקר בזמן שהתלבשתי הסתכלה עלי בתי בת השמונה ותהתה – האם לא הייתי מעדיפה שהחזה שלי יתמקם מעט גבוה יותר בגופי. צחקתי, ואמרתי לה – שחזיה עושה את כל ההבדל. "לא", היא התעקשה, "גם שתהיי בלי חזיה – את לא מעדיפה שהחזה שלך יזדקף ויתמלא?
 
הריון, לידה ואימהות נחשבים לא פעם ל"פלא הבריאה" – הנס האנושי הזה שיכולות לחוות רק נשים, החוויה המדהימה שמסתיימת בהבאתו לעולם של תינוק או תינוקת בני יומם, וליווי התינוקות האלה עד שהם הופכים לאנשים. כל זה טוב ויפה, אבל כמעט תמיד שוכחים לספר לנו שחלק מהנס הזה מערב גם שינויים בלתי הפיכים בגופה של מי שנושאת ברחמה את התינוק, יולדת אותו ומניקה אותו בחודשים הראשונים לחייו. ואם לא מדובר בבן יחיד, אלא בכמה הריונות, וכמה לידות, וחודשים רבים של הנקות, הרי שאת עקבותיהם אפשר לראות בכל מבט חטוף במראה. ולא חלילה שעדיף להימנע מלהביא ילדים לעולם, אבל בהחלט אפשר להסיק מכך שלא צריך להשלים עם רוע הגזרה. בטח לא בימינו.
 
אמא עם חזון
התסכול הגדול ביותר של כל מי שהניקה בחייה הוא כנראה מהשינוי בגודל, בצורה, וביציבות החזה. הבעיה מתחילה כבר בזמן ההריון, כשהגוף שלנו מכין את עצמו לעתיד לבוא, והשדיים גדלים במידה או שתיים לפחות, עם סימני מתיחה על העור בהתאם. השדיים יכולים עוד להמשיך ולגדול במהלך תקופת ההקנה, ובסיומה הם יתחילו לקטון חזרה, אבל לא תמיד לממדים המקוריים שלהם. סימני מתיחה, עור מדולדל, שדיים נפולים, כל אלה הם מתופעות הלוואי של אימהות, שלא תמיד מדברים עליהם.
 
עד לא מזמן הדבר הטוב ביותר שיכולנו לעשות כדי להחזיר לעצמנו קצת מהדימוי העצמי החיצוני שהיה לנו טרום הלידה וההנקה היה לנסות ולהשתמש בחזיות פוש-אפ אימתניות, שפחות או יותר דחפו לנו את החזה לצוואר, וההרגשה הייתה בהתאם. בשנים האחרונות, לעומת זאת, יותר ויותר נשים פונות לאופציה אחרת – של ניתוחים להרמת חזה. כיום לדבר על ניתוחים שכאלה כבר לא נחשב לטאבו, המחירים שלהם כבר לא בשמיים, ובאמצעות השיטות המתקדמות שבהם מתבצעים הניתוחים האלה כיום המראה של החזה המנותח דומה ככל האפשר למראה הטבעי, לגובה הטבעי ולזווית הטבעית שלו.
 
מהחזה ומטה
השינויים החיצוניים בגופנו אינם מסתכמים כמובן בנפילת החזה, ויכולים לבוא לידי ביטוי באופן שונה אצל כל אחת ואחת. יש כאלה שאצלן השינוי המשמעותי ביותר הוא בהתרחבות האגן. אצל אחרות הבעיה היא בעור באזור הבטן, שהלך ונמתח ככל שגדלה הבטן ההריונית, ויש כאלה שנושאות עימן צלקות פיזיות שנותרו אחרי ניתוח קיסרי. הבשורה המשמחת היא שישנם מגוון גדול של טיפולים וניתוחים פלסטיים, החל מטיפולים להתחדשות העור ועד לשאיבת שומן או מתיחת בטן, שיכולים לסייע לך להחזיר לעצמך ולגופך את הזוהר שהיה לו לפני ההריון, הלידה או ההנקה. 
 
אם קיבלת את ההחלטה, שוודאי הייתה מלווה בלא מעט לבטים, לעבור ניתוח פלסטי כזה או אחר, חשוב כמובן להתייעץ עם מומחה, שידע לספר לך על מגוון האפשרויות העומד בפנייך, ויציע לך את הפתרונות הטובים ביותר עבורך ועבור גופך. חשוב לזכור שניתוח פלסטי אינו פתרון קסם (אם כי במקרים רבים הוא לא רחוק מכך), וגם לאחר הניתוח תצטרכי להקפיד בעצמך על אורח חיים בריא, לאכול נכון ולשמור על כושר גופני, כדי לשמר את תוצאות הניתוח.
 
המאמר נכתב באדיבות דוקטור גלזינגר, מומחה בהרמת חזה וכירורגיה פלסטית. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן