מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

טיפים נהדרים לעידוד אכילה אצל ילדים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 16/2/2015
טיפים נהדרים לעידוד אכילה אצל ילדים

ארוחות הילדים צריכות להתרחש בסביבה רגועה ותומכת, ללא לחץ ובלוחות זמנים קבועים. אם הילד שלכם מתקשה למזון חדש ואתם חשים שהדברים לא זורמים לכיוון הנכון - לנו יש מספר טיפים יעילים עבורכם

כל אמא ואבא באשר הם חולמים שהילד שלהם יגמור הכל מהצלחת, יגלה תמיד תיאבון בריא, ישמח לנסות ולטעום כל דבר חדש שמגישים לו בצלחת ותמיד ישתף פעולה בשעת הארוחה. אבל רצונות לחוד ומציאות לחוד: ילדים רבים מעדיפים לאכול בהנאה את חלב האם או תחליף החלב מבלי להתאמץ לנסות דברים חדשים, אחרים פשוט לא מתקשים להסתגל למרקמו של המזון המוצק, יש ילדים שמסתגלים במהרה למזון המוצק אבל לא מוכנים לגוון וכן הלאה.
 

בכל הנוגע למזון ילדים עלולים לעשות להורים שלהם חיים מאוד לא קלים בשנים הראשונות ורבים מאותם הורים נלחצים מהעניין, חשים מתוסכלים ומאבדים את סבלנותם. 
 

אבל כמו כל דבר אחר בחיים, בעיקר בכל הנוגע לגידול ילדים, גם נושא התזונה והחשיפה למזון דורשים הרבה סבלנות והכרה בכך שלא תמיד הכל יילך בקלות. 

 


 

אז רכזנו עבורכם עוד כמה טיפים יעילים, שיסייעו לכם להבין טוב יותר מה עובר על הילד שלכם בשעת הארוחה וגם יעזרו לכם לחשוף אותו למזון מוצק מבלי להפוך את שעת הארוחה למלחמה.
 

- מהרגע הראשון (לאחר שלילת תגובה אלרגית כמובן) השתדלו לחשוף את הילד לכמה שיותר סוגי מזון. יש הורים שנותנים לילד לאכול רק מרק במשך שנה ואז הילד מתקשה להסתגל לכל דבר אחר. לכן לצד המרק הפירות הטחונים, תנו לילד לטעום ולהתנסות גם בדברים נוספים וחדשים.
 

- גם אם זה לא מתאפשר לכם בכל יום, הקפידו לחשוף את הילד למזון חדש לפחות פעמיים בשבוע.
 

- כאשר אתם מגישים לילד מזון חדש, הציעו מנה קטנה מדבר אחד ואל תציפו אותו במספר מאכלים חדשים בו זמנית.
 

- הקפידו להציע את המזון באופן שיהיה קל ללעיסה ובטוח לאכילה.
 

- ילדים אוהבים צבעים, גם כשזה מגיע לצלחת, אז שלבו מאכלים בגוונים שונים בעת הארוחה.
 

- נסו לגוון את סביבת מקום הארוחה. למרות שחשוב מאוד ללמד ילדים לאכול מסביב לשולחן האוכל שבבית, לא יקרה כלום אם מעת לעת תערכו גם פיקניק קטן בחוץ או אפילו תשבו לאכול סביב שולחן הציור הקטן של הילד ותאפשרו לו לארגן אותו כמו מסיבה קטנה.
 

- פעוטות ותינוקות אוהבים לשחק עם האוכל, זהו שלב טבעי בתהליך ההסתגלות והלמידה. לכן אל תבהלו אם הם זורקים על הרצפה, אוכלים עם הידיים ומלכלכים את האזור.
 

- הקפידו לאכול ארוחות משפחתיות בהן כל בני המשפחה יושבים יחד מסביב לשולחן ואוכלים. ילדים לומדים הרבה על הרגלי אכילה נכונים תוך כדי התבוננות במבוגרים.
 

- הגבילו את האפשרויות, אל תשאלו את הילד מה אתה רוצה לאכול או לשתות, אלא תנו לו שתי אופציות לבחירה. 
 

- אין טעם להציע לילד אוכל כאשר הוא שבע, יש להציע כאשר אתם יודעים שהוא באמת רעב. פעמים רבות ילדים מנשנשים מעדנים, פירות וממתקים לאורך כל שעות אחר הצהריים ומגיעים שבעים לארוחת הערב.
 

- אל תשמשו באוכל כשוחד, כתחליף למוצץ או כאמצעי להפיג שעמום. חשוב לפתח אצל הילדים את מנגנון הרעב והשובע ולא לגרום לאכילה להפוך לאכילה רגשית.
 

- למדו את הרגלי האכילה של הילד שלכם, במשך מספר ימים רשמו לעצמכם מה הן השעות בהן הוא רעב, מה הוא אוכל, כמה, מתי ומה כדאי לשנות כדי ליצור הרגלים מסודרים ונכונים יותר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן