מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > הריון

כיצד תעקבי אחר תנועות העובר שלך?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/8/2018
כיצד תעקבי אחר תנועות העובר שלך?

הרגע בו תתחילי להרגיש את העובר שלך נע בבטנך יהיה אחד הרגעים המרגשים בחייך. לפניך מידע אודות תנועות העובר: מתי מתחילים להרגיש אותן, כיצד זה מרגיש ומתי יש סיבה לדאגה

הרגע בו נודע לך שאת בהריון הוא ללא ספק רגע מרגש במיוחד, אבל הרגע בו תתחילי להרגיש את העובר שלך נע בבטנך יהיה מרגש אף יותר. נשים רבות, בעיקר בהריון ראשון, לא יודעות כיצד לזהות אותן תנועות וחלקן גם לא מייחסות לתנועות כל חשיבות. לפניכן מידע חשוב בנושא שיסייע לכן לעקוב אחר תנועות העובר שלכן, ליהנות מהן וגם להיות מודעות לסכנות שבחוסר תנועות.
 

כיצד מרגישים את תנועות העובר?
 

בפעמים הראשונות בהן תרגישי את העובר שלך אולי תדעי בכלל לזהות שמדובר בתנועות. התחושה היא כשל פרפורים קטנים בבטן והעובר הוא ממש כמו דגיגון קטן ששוחה לך בבטנך. ככל שיתקדם ההריון כך תוכלי לזהות את אותם מחושים ולדעת בוודאות מתי מדובר בתנועות העובר ומתי בסתם בטן המקרקרת מרעב...
 

מתי נשים מרגישות את תנועות העובר לראשונה?
 

רוב הנשים חשות בתנועות העובר לראשונה בשבועות 18-20, אבל נשים רבות גם חשות בהן אפילו בשבוע 16 ויש שלא יזהו אותן אפילו עד לשבוע 24. נשים שכבר חוו הריון בעבר לרוב מזהות את תנועות העובר בשלב מוקדם יותר בהריון השני, מכיוון שהן כבר מכירות את התחושה.

 


 

מה הן אותן תנועות?
 

ככל שהעובר גדל וזז בבטן, וכמובן שגם ככל שההריון מתקדם, כך מתרחשות להן אותן תנועות. העובר מתמתח, מתהפך, בועט, מגיב לצלילים, קולות ועוד והדבר בא לידי ביטוי פעמים רבות בתנועות. ישנם מאכלים שיגרמו לו לזוז יותר או תנוחות שיגרמו לו לרצות לו לזוז בשל חסור נוחות.
 

מתי צריך להתחיל לעקוב אחר תנועות העובר?
 

ככל שההריון שלך מתקדם כך עליך להתחיל לעקוב אחר התנועות. רופאים ממליצים לעקוב אחר התנועות החל משבוע 28, כאשר האם שוכבת על צד שמאל ומבצעת רישום של משך הזמן בו לוקח לה לחוש ב-10 תנועות עובר.
 

החל משבוע 32, כאשר העובר גדול יותר ויש לו פחות מקום לזוז, יכול להיות שגם תחושי פחות בתנועות, למרות שהן עדיין יתרחשו.
 

לא הרגשת תנועות - האם יש סיבה לדאגה?
 

אם עברת את שבוע 28, את מנהלת מעקב אחר תנועות העובר ואינך חשה ב-10 תנועותל במשך שעתיים - להתקשר לרופא. נסי לעשות הפסקה של מספר שעות ולנסות למדוד אותן שוב.
 

גם במקרים בהם את מרגישה שיש ירידה בכמות התנועות יש ליידע את הרופא או את אחות ההריון שלך.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן