מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


צרכנות > אימון כלכלי למשפחות

אימון כלכלי למשפחות – מה זה בכלל?

מאת: ליאת ציוני מורד | פורסם: 22/3/2016
אימון כלכלי למשפחות – מה זה בכלל?

כאשר התא המשפחתי מתרחב הוא מביא עמו הרבה אושר ושמחה וגם המון הוצאות גדולות ובלתי צפויות שעלולות לקלקל את החגיגה. בכתבה זו תמצאו מידע כללי ראשוני למשפחות שמעוניינות לצאת מהבוץ באמצעות אימון כלכלי

עד כמה הסיפור הבא נשמע לכם מוכר? זוג צעיר בתחילת דרכו, קןראים להם אמיר ויעל או אייל וקארין או אלי משה ורחל, גם כשהתפאורה שונה לפעמים הסיפור דומה.
 

הם התחתנו בחתונה מהממת, נסעו לירח דבש שכרו דירה אולי אפילו ההורים קצת עזרו והם לקחו משכנתא. מידי פעם היא קנתה יותר מדי בגדים. הוא קנה עוד משהו למערכת קולנוע ביתית. לא התפרעו ובכל זאת חוסר קטן התחיל להצטבר. לא משהו רציני. לא משהו שאי אפשר לבקש מההורים לראש השנה (מההורים שלו) ולפסח (מההורים שלה). ואז, אחרי שנה הצטרף גם ילד למשפחה, אושר גדול וגם החוסר הזה נהיה קצת יותר גדול. כבר לא נעים לבקש מההורים. אולי ניקח הלוואה קטנה? זהו נסגור את המינוס ונתקדם.
 

או שכן או שלא. פתאום מתחילות מריבות לא ברורות ולחץ קטן מתיישב על החזה או לא כל כך קטן. ואת מסתובבת מצד לצד בלילה וחושבת מה יהיה ואתה מתוסכל בטירוף כי לא מספיק שאתה לא מצליח לראות את הילד שלך, מרוב שאתה עובד אתה גם לא מרגיש שיש התקדמות.
 

ובסה"כ אתם הרי מרוויחים סבבה לגמרי. מידי פעם מותר גם לצאת איזה נופש, לא? ולמה כל בגד שאני קונה לילד מסתיים במריבה, מה לעשות שהוא גדל?
 

לפעמים אתם מנסים לצמצם, ככה באופן כללי. לקרוא כתבות באינטרנט, לאסוף טיפים, לעבוד עם קובץ אקסל. וזה נהדר. לאמיר ויעל עבד מעולה, הם ממש התיישרו. לאייל וקארין לא משהו. ואת הכיף שהיה בהתחלה מחליף התסכול  והלחץ.
 

לפעמים תסחבו ככה שנים, תקחו מפה, ייכנס קצת כסף משם, המשכורת תעלה, יוולד לו עוד ילד...
 

אבל אם אתם מוצאים את עצמכם שוב באותו מקום ואתם מוכנים להפסיק להדחיק, יודעים שאפשר הרבה יותר טוב, או שפשוט אין לכם כבר שום ברירה, אז אתם באים לפגוש מאמן משפחתי כלכלי.
 

עשיתם צעד אחד קדימה לכיוון שיפור המצב. עכשיו אתם לוקחים אוויר ומשלבים ידיים, כי קל זה לא יהיה. אתם יושבים מול המאמן והוא יתחיל איתכם את הדרך: בשלב הראשון תיאלצו לעשות את הקשה מכל - להכיר במצב. לבדוק ולראות בדיוק רב מה מצבכם, מה הכנסותיכם, הוצאותיכם, כל ההלואות שלקחתם וכל מה ששכחתם.
 

ברוכים הבאים למסע, הדרך רק בתחילתה אבל אם יוצאים ניתן להגיע למקום נפלא....

השלב הראשון הוא לקחת דף, לתלות אותו על המקרר או להניח אותו על השולחן במטבח. בסוף כל יום רשמו לפניכם את כל ההוצאות של אותו היום: החל מקפה, קניות בסופר, הוצאות על בגדים, בית מרקחת, חניה בחניון, הוצאות במזומן, באשראי - הכל. ברוב הפעמים, לאחר שרושמים את כל ההוצאות, אנשים מופתעים מעצמם (לטובה או לרעה). מה שבטוח - זו התחלה טובה לקחת את העניינים לידיים.
 

אז אם אתם מוצאים את עצמכם בכתבה הזו אתם יותר ממוזמנים לפנות אליי דרך מערכת טיפת חלב לתיאום פגישת מיקוד והכרות:

ליאת ציוני מורד
 
liat-z@tut-coach.co.il 
052-3932031

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן