מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > הפעלות ויצירה לילדים

ארבע פעילויות יצירתיות וחינמיות עם ילדים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 30/9/2015
ארבע פעילויות יצירתיות וחינמיות עם ילדים

לא תמיד יש לנו כוח לבלות עם הילדים מחוץ לבית, להוציא כסף ולהיגרר ממקום למקום. לפניכם המלצות לפעילויות מיוחדות, יצירתיות ומהנות שלא תצטרכו להוציא עליהן שקל

לפעמים פשוט לא מתחשק לזוז מהבית בשעות אחה"צ, אם זה בגלל שקר בחוץ, לעתים בגלל שנורא חם ולפעמים סתם כי מתחשק לכם ליהנות מבילוי ביתי. לפניכם ארבע פעילויות יצירה, ש"יפתחו" לילדים קצת את הראש, יספקו לכולכם זמן איכות משפחתי מהנה ויעזרו לכם להעביר שעה קלה בכיף גדול. והכי חשוב - לא תצטרכו להוציא עליהן כסף.
 

דף משבצות ליצירה

אותם דפי מחברת משובצים, המוכרים לכולנו משיעורי מתמטיקה בבית הספר, הם עוד כלי מצוין ליצירת עבודה מעניינת. ראשית קחו אתם דף והראו לילד כיצד ניתן לצבוע את המשבצות בכל מיני דרכים, אם זה תוך כדי הפיכת המשבצות לציור מוגדר של בית, פרח ועוד ואם זה תוך כדי יצירת עבודה משובצת, צבעונית ולא ממש מוגדרת. כעת תנו לילד לנסות.
 

דף משבצות שהופך למשחק מהנה
 

משחק הצורות
 

ציירו לילד משלוש, עיגול או ריבוע על הנייר ואמרו לו להשלים את הציור כראות עיניו. תופתעו לגלות כמה דברים.
 

עשו ניסוי מעניין: בתחילה אמרו לילד להשלים את המשולש - רוב הסיכויים שיצייר פשוט בית. לאחר מכן ציירו שוב את המשולש ואמרו לו לצייר מה שבא לו, כרצונו, רוב הסיכויים שלא יצייר כלל בית אלא ייקח את הציור למקומות אחרים.
 

משחק רביעיות משפחתי

במקום לרכוש משחק רביעיות בחנות - הכינו משחק שכזה בעצמכם. אתם יכולים להדפיס את תמונת הפנים של כל אחד מבני המשפחה ארבע פעמים, לתת לילד לצבוע ולקשט ואז פשוט לשחק. דרך נוספת היא לתת לילד לצייר את הקלפים, גם אתם מוזמנים לקחת חלק, ובעצם להרכיב משחק משלכם, לדוגמה: ציירו ארבעה פרחים, ארבעה לבבות, ארבעה כוכבים וכן הלאה.


אתם תחליטו מה יהיה מצויר על הקלפים

 

משחק השמות
 

רשמו על דפים קטנים את שמותיהם של כל ילדי הגן ותנו לילד לנחש מה רשום בכל כרטיס. תופתעו לגלות שגם ילדים בני שלוש מזהים את שמות חבריהם ועבורם זהו משחק מאוד מהנה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן