מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

דברים שכדאי שתעשו כדי שלא תתחרטו

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/7/2019
דברים שכדאי שתעשו כדי שלא תתחרטו

הקלטת קולו של התינוק, רשימה של המילים הראשונות של הילד ותנומה משותפת, הם חלק מהדברים שכדאי שתעשו היום כדי שלא תצטערו שלא עשיתם אותם בעתיד

כל הורה חולם לעשות כל מיני פעולות שמטרתן לתעד את רגעי ההתפתחות של הילד ולהפוך אותם למזכרת יפה עבורם ועבור הילד היקר להם יותר מכל. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד, בתוך השגרה החדשה שנוצרת לאחר לידתו של ילד ראשון, שני ושלישי אנחנו לעתים מוצאים את עצמנו מזניחים את כל אותם תכנונים ומוותרים עליהם מבלי לשים לב, וחבל.
 

לפניכם שישה דברים, שהורים רבים מצטערים שלא עשו כאשר הילדים היו קטנים ואולי לכם יש עדיין הזדמנות לנסות, לתקן ולתעד:
 

1. הקליטו את קולו - בעבר הקלטת קולו של התינוק או הפעוט הייתה פעולה מורכבת, אבל עם כל האמצעים הטכנולוגיים שעומדים לרשותנו כיום ממש חבל לא להקליט את הילד אומר את מילותיו הראשונות, שר, מספר סיפורים או אפילו בוכה. כאשר הילדים שלנו גדלים מאוד נעים להיזכר בכל אותם שיבושי לשון מתוקים או סתם בקולו של ילדנו כשעוד היה קטן.
 

2. תמונות יפות ואפילו מקצועיות - נכון שכל הורה מצלם את ילדו באמצעות הסמארטפון עשרות פעמים ביום לפעמים, אבל כמה מאותן תמונות הן באמת איכותיות וראויות? כמה מהן שמורות במחשב וכמה מהן הדפסתם? מסגרתם? או סדרתם באלבום? הקדישו תשומת לב לדבר, ארגנו את התמונות לפי שלב ההתפתחות של הילד, אירועים מיוחדים ועוד. אם יש לכם תקציב להקדיש לנושא, ללא ספק שווה גם לצלם כמה תמונות עם צלם מקצועי, תמונות של הילד וגם שלכם, כולם יחד כמשפחה. תמונות בהן כולם נראים טובים, כולם נהנים להתבונן, תמונות שניתן לתת לסבתא בחג או לתלות באחד מחדרי הבית.

 


 

3. שמירת מזכרות קטנות ונעימות - לדוגמה: קווצת השיער הראשונה של הילד לאחר התספורת הראשונה, החיתול אליו היה צמוד במשך שנים רבות או בובה שלא נרדם בלעדיה בעבר. השן הראשונה שנפלה, ציור עליו רשם את שמו לראשונה ועוד. אלו מזכרות שמאוד נעים לחזור אליהם כאשר הילד גדל, גם לכם וגם לו.
 

4. עצרו הכל והתכרבלו עם הילד במיטה - כאשר הילדים ישנים אנו לרוב ממהרים לעשות כביסה, לשטוף כלים, לסדר את הבית או לבצע כל מטלה אחרת. אבל תהיו בטוחים שלא יקרו כלום אם מעת לעת תעצרו ופשוט תשכבו לתנומה קלה עם הילד במיטה. מדובר בחוויה אינטימית עבור שניכם וגם אם לא נרדמתם תוכלו פשוט להסתכל עליו, ללטף איתו ופשוט ליהנות מהפלא הזה שיצרתם בעצמכם. כל המטלות יחכו, אבל התקופות בהן ניתן לשכב ליד הילד ולנוח איתו הוא דבר שיחלוף מעצמו ויעלם ככל שהילד יגדל.
 

5. המילים הראשונות - שפתם של הילדים בשנים הראשונות היא אחד הדברים המתוקים ביותר שקיימים: הם משבשים מילים, מחברים משפטים משעשעים, משלבים מילים לא הגיוניות או מצחיקות בכל משפטים ועוד. לכן, מהרגע בו הילד מתחיל לדבר, הקפידו לרשום את כל אותן מילים וכל אותם משפטים במחברת או אפילו בקובץ וורד שתשמרו על שולחן העבודה שבמחשב. מדובר בעוד מזכרת נהדרת שתוכלו להראות לילד בעתיד.


6. אל תבזבזו את הזמן - ילדים גדלים מהר, הרבה יותר מהר ממה שהיינו רוצים ובטרם תשימו לב לכך הילד הקטן שהיה רץ אחריכם בכל רחבי הבית יהיה עסוק בעניינים שלו ואתם כבר לא ממש תעניינו אותו. אז כל עוד הילד זקוק לכם, מחפש את תשומת לבכם ורוצה בכל מעודו לשהות בחברתכם - עשו זאת. שוב, כל המטלות יחכו, כלום לא יברח, לכן הקפידו לעצור מעת לעת את הכל ופשוט להתרכז בו: לצאת עמו לבילוי מהנה מהבית, להקדיש אחה"צ שלמים למשחק משותף, קריאות סיפורים, סיפור סיפורים משפחתיים, ועוד.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן