מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פעוטות > התפתחות פעוטות

איך תדעו שהילד מוכן לגמילה מחיתולים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 10/8/2019
איך תדעו שהילד מוכן לגמילה מחיתולים?

האם הילד מכריז על כך שעשה את צרכיו? האם חיתול רטוב או מלוכלך מפריע לו? לפניכם סימנים שונים שייסעו לכם לזהות את הרגע הנכון להתחיל בתהליך הגמילה

כבר עסקנו רבות בכתבות שבאתר בנושא גמילה מחיתולים, אופן ביצוע התהליך, התמודדות עם בעיות גמילה ועוד. אבל בכתבה זו אנו רוצים לגעת בשלב הכי בסיסי של הגמילה, השלב בו אתם יכולים לזהות שהילד בכלל בשל לגמילה וניתן להתחיל בתהליך. פעמים רבות הורים מחליטים לגמול את הילד על דעת עצמם, מבלי להתחשב בבשלות ובמוכנות של הילד, דבר אשר גורם להרבה מאוד תסכול עבור שני הצדדים. לכן בטרם יוצאים לדרך, כדאי לחפש סימנים שיכולים להבטיח שהתהליך יתנהל ממקום נכון ובשל ולא רק מתוך רצון שלכם להיפרד מהחיתולים לשלום.
 

אבל בטרם נתחיל הערה קטנה: מומחים רבים טוענים כי גמילה מחיתולים היא עניין של החלטה שלכם, ההורים, וכי ניתן לגמול את הילד כבר מגיל צעיר מאוד, בטרם הוא מראה מוכנות ובשלות. המציאות מלמדת כי פעמים רבות הם אכן צודקים וכך ניתן לראות גם ילדים בני שנה וחצי שכבר נגמלו מחיתולים. כתבה זו מתייחסת ופונה לאותם הורים שלא ממהרים ורוצים שהגמילה תתנהל ממקום רגוע ומתוך רצון אמיתי של הילד לקחת חלק בתהליך.

עצות לגמילה נכונה מחיתולים - לכתבה לחצו כאן

 

 

אז איך תזהו שהילד בשל לגמילה?

 

1. הבנה בסיסית - האם הילד נראה סקרן כאשר אתם בשירותים? מתעניין באסלה? מציץ לתוכה? רוצה לנסות גם לשבת עליה? מבין מה אתם עושים כאשר אתם יושבים בשירותים?
 

2. האם הילד מסוגל לשבת בשקט? יש ילדים שלא מסוגלים לשבת בשקט יותר מדקה אחת וחלק חיוני מתהליך הגמילה הוא ישיבה בסבלנות על האסלה או הסיר, לעתים למשך חמש דקות ויותר.
 

3. האם הילד נשאר יבש? כאשר ילד מתעורר בבוקר עם חיתול יבש או נשאר עם חיתול יבש במשך שעות ארוכות זה סימן שהוא מתחיל לשלוט על שלפוחית השתן שלו.
 

4. האם חיתול רטוב או מלוכלך מפריע לו? יש ילדים שמסוגלים להסתובב שעות עם חיתול רטוב ולא לומר מילה ויש ילדים שברגע שיעשו פיפי ידרשו שיחליפו להם חיתול, זהו סימן טוב לכך  שהילד בשל לגמילה.
 

5. האם הילד מכריז על כך שעשה את צרכיו? אם הילד מודיע לכם בכל פעם שעשה פיפי, עשה קקי או מכריז על כך שהוא עומד לעשות - זהו בהחלט סימן טוב לכך שהוא בשל.
 

6. אל תבלבלו בין הסימנים - ילד שמשחק עם נייר טואלט הוא סתם משתעשע בשירותים אין זה אומר שהוא בשל. אבל אם הוא שואל שאלות ומביע עניין אמיתי בתהליך - זה כבר סימן טוב.
 

7. ומה אם הילד מוכן בשל ועכשיו חורף? אז תתחילו בגמילה, כל הנושא שמומלץ לגמול ילדים בקיץ או באביב הוא מיתוס גדול, ילד צריך להיגמל כאשר הוא מוכן לכך, העונה ממש לא משנה. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן