מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > התפתחות התינוק

מאיזה גיל ילד מתחיל לצבור זיכרונות?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/10/2018
מאיזה גיל ילד מתחיל לצבור זיכרונות?

מחקר מיוחד טוען כי רוב הזיכרונות שצוברים ילדים מרגע הלידה ועד גיל 7 פשוט נעלמים

כהורים אנו משקיעים הרבה זמן, כסף ומאמצים במטרה ליצור לילדים שלנו זכרונות טובים, אותם ישאו עמם לכל החיים: ימי הולדת מושקעים, טיולים מפנקים, אטרקציות, בילויים והרבה מאוד זמן איכות.
 

למרבה הצער, קיימת תופעה אשר כונתה בעבר, על ידי פרויד כ"אמנזיית ילדים", על פיה ילדים בסופו של דבר לא זוכרים כמעט דבר מרגע הלידה ועד לגיל שלוש פחות או יותר. חוקרים מאוניברסיטת אמורי, שבאטלנטה, חקרו כעת שוב את הנושא ופרסמו את תוצאות המחקר, שבמהלכו חקרו ילדים בגילאי 3-9, זאת במטרה לבדוק מה הם זוכרים, מה הם שוכחים ומאיזה גיל הם נושאים עמם זיכרונות.
 

83 ילדים השתתפו במחקר, שפורסם בכתב העת הקצועי "מגזין הזיכרון". החוקרים החלו את הניסוי כאשר שאלו הורי ילדים בני שלוש לגבי אירועים חשובים שחוו הקטנים, כגון מסיבת יום הולדת, טיול לגן החיות ועוד, כאשר כל אותם אירועים התרחשו כחצי שנה לפני שנעשה התשאול. בעת המחקר התברר כי כאשר ההורה גירה את מוחו של הילד וסייע לו לשחזר את החוויה הילדים אכן הצליחו לשלוף זיכרונות עמוקים.
 

כאשר פגשו שוב את הילדים בגילאים 5, 6, ו-7 הילדים הצליחו לשחזר חלק מאותן חוויות, כ-63-72 אחוזים ליתר דיוק, מאותם מאורעות. לעומת זאת, כאשר נשאלו בגיל 8 ו-9 הצליחו לשחזר רק כ-35 אחוזים מהדברים, אבל איכות המידע הייתה טובה יותר, זאת לעומת התשאול שנעשה לגילאי 5-7, אשר אומנם זכרו הרבה דברים אך המידע היה מבולבל.
 

מהמחקר עולה כי ככל שהילד גדל כך הוא זכר פחות דברים, אבל הדברים שאותם זכרו - זכרו היטב.
 

אז כיצד כן ניתן לסייע לילדים לשמור על אותם זכרונות?
 

צלמו ותעדו כמה שיותר דברים, הרבו לעיין בתמונות, לספר לילד סיפורים אודות אותם אירועים, נסו לגרום לו להתחבר אל התחושות הטובות והחוויה הנעימה שחווה באותם אירועים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן