מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

הילד ישן איתי במיטה - מתוך בחירה!

מאת: ליאת ציוני מורד | פורסם: 28/9/2014
הילד ישן איתי במיטה - מתוך בחירה!

יש הטוענים ששינה משותפת עם הילד פוגעת בזוגיות ובאיכות השינה של הילד. אבל יש שבוחרים לישון עם הילד ואפילו נהנים מכל רגע

פקחתי את עיניי הבוקר, כמו כל בוקר כמעט, בשעה חמש לקול זעקותיו של הקטנצ'יק: "אם! אממא אם!". אם – משמעו בקבוק מטרנה. את זעקותיו שמעתי היטב כי, כמו בכל בוקר בשעה כזו, הוא ישן לידי, ממש ביני ובין בעלי.
 
אני מודה, כל לילה, בחלק ממנו או כולו, מבלה הקטן שלי צמוד אלי ואל בעלי במיטה שלנו. מהכרותי את התנהלותנו עם הגדולים, יש עוד שנה לפחות בה כך יתנהלו הלילות שלנו.
 
זהו בדרך כלל השלב בו מתחילות העצות מסביב: יש הטוענים שזה פוגע בזוגיות, אחרים מתייחסים לאיכות השינה של הילד, ממשיכים בהצעות שניתן לו לבכות, נשאר לידו בחדר, נלך לחמש דקות - באמת, לא חסרות עצות.
 
יש רק היבט אחד אותו מפספסים כל היועצים - זוהי בחירתנו. כשהקטנצ'יק רק נולד הוא ישן במיטונת, עריסה שדופן אחת שלה חסרה והיא בעצם מאריכה את המיטה. כך לא חששתי שאמעך אותו בלילה והוא עדיין היה צמוד אלי. בהמשך עבר למיטה, צמודה לשלי ורק לאחרונה הועבר למיטה משלו. בכל שלב יכולתי לבחור אחרת. בראייה שלי, אם מה שהילד שלי רוצה בלילה זה להיות קרוב אלי - אני בוחרת לאפשר לו. אני ישנה מצוין ככה ומהכרותי את התהליך, כשהוא יהיה מספיק בוגר נשב איתו בנחת ונסביר לו שמעכשיו הוא ישן במיטתו, לאט לאט זה בדיוק מה שיקרה.
 
אחד הדברים שמאוד מפריעים לי כאמא, היא גישתם של חלק מהאנשים סביבי, ואנשי המקצוע, הטוענים שיש דרך אחת נכונה והיא הדרך שהם מציגים. מצטערת, לא מסכימה. בעיניי כל הורה מוצא את דרכו. ה"לא" המוחלט נוגע לאלימות, להזנחה - אבל לא לדרך חינוך. כל אחד בוחר את דרכו ומשלם את המחירים על הדרך בה הוא בוחר. יש מי שיבחר שהבית שלו יהיה טבעוני ובהתאמה הוא יצטרך להשקיע זמן ומחשבה בהיערכות לכך. יש מי שיבחר להוציא את הטלוויזיה מביתו - ויצטרך להעסיק את הילדים יותר ככל הנראה. כך גם יש מי שיבחר לתת לילדים שלו לישון איתו במיטה אם הם רוצים בכך. וזו אני. אני לא נמנעת מעימותים או מחינוך, יש גבולות מאוד ברורים על הרבה מאוד דברים בחיינו: על איך מתנהלים בבוקר, כמה זמן ביום רואים טלוויזיה, איך מדברים לחברים ולמשפחה, על דבר אחד אין גבולות לחלוטין - על הצורך בחום, אהבה וקרבה.
 
הגדולים שלי, עד היום, פעם בשבוע בשישי בלילה, לוקחים מזרן וישנים בחדר שלנו. הם נהנים מעצם הקרבה, מתחושת הביחד. בעיניי זו זכות שהילדים שלי רוצים להיות קרובים אלי. שכדי לשמח אותם  כל מה שאני צריכה לעשות הוא לאפשר להם להזדחל למיטתנו מידי פעם ולחבק אותם. אני נהנית לפקוח את עיניי בבוקר ולחוש את היד הקטנה והנעימה של הנסיך הקטן שלי על פניי, להריח את הריח שלו ולתת לו נשיקה וחיבוק עוד בטרם העפתי מעליי את השמיכה. אני מבינה את הצורך שלו בלחבק אותי גם בלילה, בינינו, גם אנחנו מעדיפים ללכל לישון מחובקים לא?

אני יודעת היטב שאף בן 18 לא מתגייס לצבא וממשיך לישון עם אמא, שימי החסד האלה בהם הילדים שלי ישנים מחובקים איתי הם אכן כאלה, ימי חסד. באיזשהו שלב יתחילו להביך אותם הנשיקות שלי, הם יישנו לבד ואחר כך עם החברה שלהם, אני אתגעגע, אבל אדע שנהניתי מכל רגע ולא חסכתי מהם ולו חיבוק אחד. אתם יכולים לחשוב אחרת ממני בנושא הזה, לגיטימי לגמרי. לגיטימי גם שאני אחשוב אחרת מכם. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן