מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פוריות > מידע כללי בנושא פוריות

איך לבחור רופא נשים וממה חשוב להיזהר?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/5/2016
איך לבחור רופא נשים וממה חשוב להיזהר?

בחירת רופא נשים היא עסק לא פשוט עבור נשים רבות, מכיוון שמדובר בתחום מאוד רגיש ואינטימי שגורם לנשים רבות למבוכה. לפניכן טיפים לבחירת רופא שיגרום לכן לחוש בנוח וגם כמה נורות אזהרה שכדאי לקחת בחשבון

כל אישה במהלך חייה תידרש להתייצב מול רופא נשים, מסיבות שמחות יותר ופחות ולעתים ברגשות מעורבים. מה שבטוח, לא מעט מהביקורים אצל רופא נשים מלווים בתחושת אי נעימות ברמה כזו או אחרת ודורשים חדירה למרחב האינטימי. לכן הבחירה ברופא הנשים היא משמעותית ולא מעט נשים מחליפות את הרופא שלהן פעם, פעמיים ויותר עד שהן מגיעות לרופא או לרופאה שמתאימים לצרכיהן הנפשיים והגופניים. כאשר בוחרים רופא נשים כדאי לבחון מספר דברים כמו מקצועיות, רגישות, תחושת נוחות ואינטואיציה. כאשר כולם קיימים, הרי בחרת נכון. אם לא כולם קיימים, לעתים תסתפקי במה שיש ולעתים ממש לא, זה כבר עניין של סדר עדיפויות, טמפרמנט אישי שלך וחשיבות האלמנט.
 
מקצועיות בראש בראשונה
 
רופאי נשים בעלי ותק וניסיון מקנים תחושה של ביטחון. אם מדובר ברופא נשים בעל קליניקה פרטית, סבירות שידאג להוסיף קורות חיים מרשימים לאתר שיעניקו לך את האישור לכך כי מדובר באיש מקצוע בעל ניסיון. ובכל זאת, ממש לא כדאי להסתפק בהמלצות של הרופא על עצמו ומומלץ לקבל המלצות מחברות, שכנות ומכרות. גם במהלך במהלך ההמתנה בחדר הכניסה לרופא מומלץ לשאול נשים אחרות הממתינות לתורן באשר לאיכותו המקצועית של הרופא ואף לחפש מידע אודותיו באינטרנט ככל הניתן.
 
האם את חשה בנוח?
 
למרות שיש נשים שבשל אופיין לעולם לא ירגישו בנוח אצל רופא נשים, חשוב כי המטופלת תרגיש נוח מספיק לשוחח על כל נושא העולה על הפרק ולשאול את כל השאלות הדורשות תשובה. שיחה עם רופא הנשים עלולה לייצר תחושה חסרת נוחות המלווה אפילו בתחושת ביקורת סמויה. על הרופא לשאול שאלות או להתעניין בנימה נטולת ביקורת באשר למנהגים מיניים, החלטות רפואיות אישיות או כל עניין אחר. כאן לא המקום לשפוט או להעביר ביקורת אלא לטפל בהתאם למצב הנתון העובדתי ולכבד לחלוטין את החלטותיה ומנהגיה של המטופלת, וכן לתת לה את ההרגשה שההחלטה באשר לטיפול רפואי זה או אחר נתונה לה באופן בלעדי. מותר לייעץ כמובן, אך יש לעשות זאת ברגישות הראויה. אם המטופלת חשה מושפלת או שאינה חשה בנוח מן הראוי שתחליף רופא.
 
רופא נשים או רופאה? וממה להיזהר?
 
הבחירה ברופאת נשים או רופא נשים שנויה במחלוקת. המקצועיות הנדרשת אינה מושפעת ממינו של בעל המקצוע. יש הטוענים כי רופאה אישה מבינה יותר ורגישה יותר מאשר רופא זכר משום שהיא חוותה את העניין על בשרה. רופאים זכרים יכולים להיות רגישים באותה המידה ולעתים אף יותר בשל חוסר הניסיון האישי והמודעות שלהם לנושא. רגישות ועדינות במהלך ביקור אצל רופא נשים היא חשובה מאוד בין אם מדובר ברופא ובין אם ברופאה ולא כדאי להתפשר על הפרמטר הזה (וגם ממש לא צריך).
 
מה שבטוח הוא, שהמעמד מצריך טיפול מקצועי וקוד התנהגות שחייב להיות ברור: במהלך הסרת הלבוש נסגר הפרגוד והרופא זכאי להיכנס רק כאשר המטופלת ישובה על כיסא הטיפולים כאשר על גופה הסדין המיועד המכסה את פלג גופה התחתון. על הרופא ללבוש כפפות חד פעמיות כתנאי מקדים לטיפול. היזהרי מרופאים שאינם נוהגים בכבוד הראוי לגופך ולצרכייך הנפשיים רגשיים (משום שמדובר בטיפול רגיש מסוג זה, החשיבות לתשומת הלב לתחושות המטופלת הינה גבוהה).
 
אנושיות היא לא מילה גסה
 
לרופאים רבים יש תדמית לא אנושית המתבטאת ביחס אדיש, חוסר קשר עין עם המטופלת וקרירות באופן כללי. חשוב לדעת שזו לא גזירת הגורל ומי שזה מפריע לה יכול פשוט לחפש רופא אחר.
 
ומה עם האינטואיציה?
 
כל קשר מקצועי, בכל תחום, מבוסס גם על תחושת בטן, ולאינטואיציה יש בהחלט מקום גם במקרה זה. הכימיה בין הרופא לבין המטופלת חשובה, אם כי קשר מקצועי אינו דורש כימיה אישית. נחמד יותר או פחות, זה אולי הדבר היחיד שאפשר לעצום את העין לגביו, אך אין ספק כי על מקצועיות, אמון ותחושת נוחות אין לוותר. חשוב להבין שלפעמים קשה למצוא רופא נשים שעונה על כל הדרישות, ולא מעט מהרופאים המוצלחים בתחום פשוט עמוסים מדי כך שגם לפרמטר הזמינות והקרבה למקום המגורים יש השפעה משמעותית על הבחירה. בכל אופן כדאי לשים לב לאינטואיציה כלפי הרופא ואם כל ביקור אצלו גורם לך לתחושות לא נעימות וחוסר נוחות, זפזפי.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן