מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

בטיחות בכבישים: כיצד בוחרים רכב משפחתי?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/4/2014
בטיחות בכבישים: כיצד בוחרים רכב משפחתי?

לפניכם מידע אודות שלושת המפתחות שיסייעו לכם לבחור מכונית משפחתית אמינה, בטוחה ומפנקת

נושא הבטיחות בכבישים בישראל הפך מזה שנים לשיחה שאינה מסתיימת (בעוד שלפני שלושים שנה נאמר שאין משפחה בישראל שאין לה קשר כלשהו לחלל במערכות ישראל, היום אותו הדבר נאמר על תאונות דרכים וכבר שנים שהיחס בין ההרוגים בתאונות דרכים להרוגים בפעילות מבצעית הופך להיות קטן יותר ויותר), זה נהיה ברור שהצורך בפיתרונות למצב הכבישים בארץ רלוונטי מתמיד. החיים בישראל סובבים סביב הכביש בהעדר תחבורה ציבורית הולמת ובעוד שרוב התושבים עובדים הרחק ממקום מגוריהם, במרחק הדורש נסיעה.
 
הכביש משמש את רוב המשפחות גם לצורך הגעה לקניות ולבילויים, וכמות הזמן שהישראלי הממוצע מבלה על הכביש הולכת וגדלה, למרות הנוחות ההולכת וגדלה של השהות בבית, עם הנגישות הגבוהה של דברים כה רבים שעד כה היו זמינים רק בחוץ, והיום ניתנים להשגה גם בתוך הבית (צפייה בסרט באיכות גבוהה, קבלה של מזון איכותי מאוד במשלוח עד הבית וכו'..).
 
ברור לנו שבהריון רף הסיכון שאותו אנחנו מוכנים לקחת יורד למינימום הכרחי, זה כבר לא רק אנחנו ו-'נו, מה כבר יקרה' זה התינוק שלנו ומה שחס וחלילה יכול לקרות הוא לא פחות מאסון, אז בחרנו הפעם לרכז שלוש מפתחות לנהיגה בטוחה.
 
3 המפתחות לנהיגה בטוחה
 
1. רכב בטיחותי – רכב איכותי, חדיש אשר ממנף את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בכדי לאפשר נסיעה בטוחה. רכבים דוגמת קרייזלר 300, אאודי A6 החדשה, שברולט סוניק, אופל אמפרה ועוד הינם דוגמאות מצוינות לשימוש בטכנולוגיות חכמות בכדי לאפשר אחיזת כביש טובה בכל מצב ומזג אוויר, עם מחשב חכם וחיישנים רגישים במיוחד, המגיבים במהירות עצומה, כל הרכבים, אגב, קיבלו ציונים מעולים במבחני ריסוק שונים. 
 
רכב בטוח הוא גם רכב חזק, רכב אשר נבדק ועמד במצבים קיצוניים של לחצים ובמבחני תאונה חזקים, והוכיח את עצמו כעמיד, אמין ובנוי היטב, כך שהשילוב בין החומרים המרכיבים אותו, הצורה שלו ומערכות המיגון שמותקנות בו הינן מהאיכות הטובה ביותר, ומבטיחות הגנה מרבית לך ולמשפחה שלך במקרה הצורך. כשקונים כסאות ומושבים לילדים כדאי להתעניין בבטיחות שלהם גם, כמובן.
 
2. בחירת מסלול חכמה – המסלול הנכון הוא לא תמיד הקצר יותר, כאשר מתייחסים לבטיחות כמרכיב עיקרי וכגורם מכריע בבחירה. אם יש מספר דרכים להגיע ליעד אליו אתם מכוונים, ואתם יודעים כי באחד המסלולים איכות הכביש מוטלת בספק, יש סיבובים או פניות חדות, יש סיכון להצפות, או שנעשות עבודות על הכביש או בקרבתו. כיום רבים בוחרים באלמנט המהירות כגורם המכריע בקביעת מסלול הנסיעה שלהם. ההמלצה הגורפת היא בחירה במסלול בטוח, תוך הימנעות מושכלת ממסלולים עם אתגרים שונים, אשר שמים את הבטיחות שלך ושל המשפחה שלך בסימן שאלה.
 
3. ערנות וחדות של הנהג – לא משנה אם אתם נוהגים לבד או עם חברים או משפחה, בלילה, בבוקר או באמצע היום, לעבודה, לטיול או בדרך הביתה, רמת הערנות והחדות שלכם מאחורי ההגה יכולה להיות ההבדל בין הגעה בטוחה או לא – ובמקרה הזה, אנחנו נוהגים להמליץ להסתכל אחורה לתקופת הצבא ולצרף את המשתפט האלמותי 'אם יש ספק – אין ספק' אם אתם מרגישים עייפים מעט, תנוחו, תרגעו, תישנו, תפספסו פגישה חשובה, כל זה בסדר גמור – כי, ועכשיו נשתמש במשפט אחר, עדיף לאבד רגע בחיים מחיים ברגע.
 
המודעות לנושא גוברת בשנים האחרונות, בגיבוי מלא של משרד התחבורה המפיק תשדירים בנושא, במקביל לאכיפה מוגברת של המשטרה בכל נושא הנהיגה בשכרות. כיום החוק בישראל אינו מתיר נהיגה לאדם ששתה אפילו כוס משקה משכר אחד, והענישה חמורה במיוחד.
 
בסופו של דבר, הרכב והמסלול הם אלמנטים חשובים לבטיחות הנוסעים ברכב, אבל הגורם האנושי הוא הגורם המכריע והעיקרי בכל מה שקשור לבטיחות בכבישים, והיכולת שלך לשלוט במכונית שלך בצורה הטובה ביותר, ולעשות את הבחירות הנכונות, להאיץ, להאט, לשמור מרחק, לבחור נתיב ולקחת את הסיבובים בצורה החלקה והבטוחה ביותר, אלו הן שיכתיבו את רמת הנהיגה שלך, אשר נמדדת לא בהגעה מהירה אל היעד, אלא בהגעה בטוחה אליו, ובחזרה. נותר לנו לאחל לכם נסיעה בטוחה והריון נעים – שימרו על עצמכן ועצמכם!

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן