מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > צרכנות המשפחה

כיצד תשמרו על התינוק שלכם ברכב?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 26/4/2014
כיצד תשמרו על התינוק שלכם ברכב?

למה חשוב לשים לב כאשר רוכשים או שוכרים רכב בו אמור לשבת תינוק? ומה חשוב לבדוק שוב ושוב? הכל בכתבה זו

רכבים הם חלק, ואפילו חלק גדול מאוד מהחיים שלנו, ואנו נמצאים בתוכם ובסביבתם בכל מקום. בדרך לשים את הילדים בגן, לאסוף אותם מביה"ס, להביא אותם לחוגים, לקחת ולאסוף מחברים, לנסוע לבקר משפחה, לטייל, ובכלל, לכל מקום היום נוסעים בכלי רכב זה או אחר, שלכם, של חברים, ואפילו ציבורי.
 
החשיבות הרבה של בטיחות הנסיעה ברורה לכולנו, אך הדרך לוודא כי אנו באמת עושים כל מה שביכולתנו בכדי לנסוע בצורה הבטוחה ביותר היא פחות ברורה. לא משנה אם לקחתם רכב מחברת השכרת רכב, קניתם רכב חדש או משומש, לוויתם רכב מהמשפחה או מחברים, הבטיחות שלכם, וכמובן של התינוק שלכם, היא בחשיבות עליונה מאוד.
 
חשוב לשים לב ברכב עם תינוק
 
אחד הדברים החשובים ביותר, ומשום מה אחד הדברים הפחות נפוצים, הוא ליידע את הסביבה שלכם שיש לכם תינוק ברכב. נכון, כולנו מכירים את מתלי הפלסטיק והמדבקות המספרות כי ישנו תינוק ברכב, אך אם מסתכלים על המספרים של הילודה, כמויות הרכבים וכמה מהם מסתובבים בכבישים עם מדבקות או שלטי פלסטיק רואים כי אין התאמה. 
 
ההמלצה היא ללא ספק לשים שלט ברור ועדיף עם הומור, אשר ימשוך תשומת לב בזכות צבעים ואפילו אורות, כדי שהנהגים מסביב יקראו אותו, וירגישו משהו, מספיק כדי לקחת אותו בחשבון כשהם מבצעים את הבחירות שלהם על הכביש. קנו שלט איכותי, או אפילו עשו בעצמכם, אך דאגו לשים אחד, עדיף גדול, ובמקום ברור ובולט.
 
מעבר לכך, חשוב לשים לב לכיסא התינוק. כיסאות תינוק הם לרוב נוחים וקלים לשימוש, ומתחברים בקלות רבה למושב עליו הם יושבים. ובכל זאת, ההמלצה הגורפת היא להיות ערניים ולבדוק שוב ושוב, בכל פעם שאתם נכנסים לרכב, כי החיבורים מחוברים כמו שצריך, והמתח בו צריכה להיות החגורה הוא תקין.
 
מדוע לבדוק שוב ושוב?
 
אם תשימו לב, וכפי שאתם בוודאי יודעים, מושב התינוק שלכם, הבוסטר, מונח על הכיסא, כאשר הדבר היחיד שמחזיק אותו היא חגורת הבטיחות. כיום, יותר מתמיד, אנשים עושים דברים בהיסח הדעת, שכן דעתנו נמצאת במחשבות על העבודה והחיים הלחוצים, במקביל לשיחות סלולאריות ולנהיגה ותכנון הנסיעה. 
 
כאשר הראש שלנו נמצא בשיחה באוזניות של הסלולארי שלנו כשאנו יוצאים מהרכב, אנו יכולים בקלות ובלי לשים לב לנתק את החגורה של מושב התינוק ולא רק את שלנו, פשוט מעצם קרבת החגורות, ובגלל חוסר תשומת לב. זוהי רק דוגמא אחת, אך בסופו של דבר החגורה יכולה להתנתק ולהתרופף מכל סיבה, ובלי סיבה, כולל משינויים בין חום לקור לאורך זמן רב.
 
בדיקת המתח של החגורה גם הוא חשוב, שכן מספיק ששיחקתם מעט עם הכיסא, ושמנגנון משיכת החגורה אינו תקין לחלוטין, והכיסא רופף מבלי שתדעו על כך, דבר ההופך את רמת הבטיחות שהוא מציעה לתינוק שלכם למינורית ואף מבטל אותה. לכן חשוב לבדוק אותה בכל פעם שאתם נכנסים לרכב, ובמקביל לבדוק שוב ושוב כי אפקט הנעילה פועל, וכי החגורה ננעלת במשיכה מהירה וחזקה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן