מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > בריאות התינוק

איך תדעו אם התרופה כשרה לפסח?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/4/2019
איך תדעו אם התרופה כשרה לפסח?

שומרים על כשרות בחג? לפניכם רשימת תרופות כשרות לפסח והנחיות למקרים יוצאי דופן בהם ניתן להמשיך ליטול תרופות שאינן כשרות

חג הפסח האהוב כבר כאן, וכשירות לגולשי האתר, המקפידים על כשרות, אנו מגישים לכם הזדמנות לצפות ברשימת התרופות המלאה תרופות שהשימוש בהן בפסח ושאין בהן חשש חמץ. 
  
כבכל שנה בחג הפסח, גם השנה מפרסמות מחלקת הדת והכשרות של קופות החולים השונות את רשימת התרופות שאין בהן חשש חמץ.
 
רשימת התרופות שלפניכם, נבדקה ואושרה ע"י ועדה מיוחדת, שבראשה עומדים הרבנים הראשיים לישראל וגם ראש אגף הכשרות ברבנות הראשית. בהכנת הרשימה לקחו חלק גם נציגיהם של גופי הכשרות בישראל, ביוכימאים ורוקחים מומחים.
 
ע"פ החלטתם ופסיקתם של הרבנים הראשיים לישראל, כל סוגי המשחות הרפואיות/טיפוליות המיועדות לשימוש חיצוני וכמו כן כל סוגי הטיפות המיועדות לעיניים ולאוזניים, משאפים (תרסיסים לסוגיהם), זריקות, פתילות וכל חומרי החיטוישנועדו לשימוש על פני העור - מותרים כולם לשימוש בפסח.

לכן, התרופות המופיעות ברשימה הן אך ורק התרופות שנלקחות בבליעה, כגון: טבליות, כמוסות, תרחיפים ותכשירים מיוחדים לחלל הפה.
 
גם בשנה זו, נבדקו כל התרופות המופיעות ב-"המדיק" (אינדקס התרופות והמוצרים הרפואיים שמיועד לאנשי מקצועות הרפואה). רשימת התרופות מתבססת על גליון המדיק האחרון שיצא לאור בתחילת שנת 2014. בנוסף הוכנסו לרשימת התרופות הכשרות לפסח, גם תרופות חדשות שאושרו על ידי משרד הבריאות.
 
בעקבות פניות רבות מצד הציבור אנו מפרסמים לראשונה רשימה של תחליפי חלב אם ושל מזון רפואי המותרים לשימוש בפסח.
 
ליד השם של כל תרופה מצוינת צורת ההגשה שלה: כמוסות - CAPS, קפליות - CAPL, טבליות - TABLS, תרחיף - SUSP, סירופ - SYR, נוזל - LIQ, תמיסה - SOL, מציצה - LOZ, טיפות - DROPS.
 
תרחיפים, תמיסות וסירופים שונים מותרים לשימוש בפסח ומצוינים ברשימה. אולם יש לשים לב במיוחד לכמה תרחיפים נחוצים שלא ניתן היה להתירם. מדובר בתרחיפים אנטיביוטיים הניתנים בעיקר לתינוקות ואשר לצערנו לא ניתן לאשרם עקב חששות חמץ. לעומת זאת אותן התרופות בצורת כדורים או כמוסות כשרות לפסח. 
 
חשוב לדעת:
 
תרופה שלא נכללת ברשימה ולפי הוראת הרופא חייב החולה לקבלה, בפרט אם אותם חולים מקבלים תרופה מסוימת בקביעות - יש לקחת אותה.
 
הערה חשובה נוספת: מלבד ויטמינים כשרים לפסח שצוינו ברשימה, אין מידע העוסק בכשרותם של מוצרי הטבע, הוויטמינים והתכשירים ההומאופתיים האחרים הנמכרים בחנויות הפארם השונות.
 
בכל ספק או שאלה יש לפנות לרופא הילדים או המשפחה
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן