מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > הפעלות ויצירה לילדים

הכנת לוכד חלומות: פעילות יצירתית לשינה טובה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 25/11/2018
הכנת לוכד חלומות: פעילות יצירתית לשינה טובה

לפניכם הנחיות ליצירת לוכד חלומות עם הילדים, כך תוכלו לשלב בין פעילות יצירתית ומהנה לבין מציאת פתרון לבעיות שינה

ילדים סובלים מחלומות רעים ופחדים שונים בכל הנוגע לשעות הלילה. אצל חלקם הדבר ממש משפיע על איכות השינה: הם נוטים להתעורר פעמים רבות במהלך הלך הלילה בבכי ובהלה, מסרבים ללכת לישון מתוך חשש שהחלומות הרעים יגיעו, נרתעים מכניסה למיטה וכן הלאה. הרבה פעמים הדרך לטיפול בבעיה הרבה יותר פשוטה ממש שחשבתם והכנת לוכד חלומות אינדיאני היא אחת הדרכים לפתור את הבעיה.
 

הכנת לוכד חלומות עם הילדים היא מסוג הפעילויות שיש להן ערך רב: הילד גם נהנה מזמן איכות עם ההורה, הוא גם עוסק בפעילות יצירתית ומהנה (שלא קשורה למחשב, לטלוויזיה או לסמארטפון שלכם) וגם יחוש בסופו של דבר בטוח ושקט מתוך הבנה שלוכד החלומות יגן עליו ויעזור לו לישון טוב יותר בזמן הוא תלוי לו מעל המיטה.
 

הכנת לוכד חלומות היא עסק פשוט ולא מורכב שכל אחד יכול להכין בבית:
 

החומרים הדרושים:
 

טבעת בקוטר של כ-10 ס"מ (ממתכת, מעץ ואפילו ניתן להשתמש בקרטון שתחתכו ממנו חישוק)

חוט צמר שניתן ללפף סביב החישוק 

חוט כותנה

חרוזים, נוצות, כפתורים או כל קישוט אחר שיש לכם בהישג יד בבית
 

כיצד מכינים?
 

1. לפפו את חוט הצמר סביב הטבעת. ניתן להשתמש בחוט בגוון אחד וניתן גם לשחק עם חוטים שונים לקבלת תוצאה צבעונית יותר. מה שחשוב זה שבסופו של התהליך כל החישוק יהיה עטוף היטב בחוט/ים שבחרתם.
 

2. כעת עליכם ליצור את החלק הפנימי של לוכד החלומות, אותו תצרו באמצעות מתיחת חוט כותנה מצד לצד עד לקבלת מראה מעט סבוך, מעין רשת לא אחידה או אחידה אם תרצו (במידה ויש לכם ידיים טובות ואתם מסוגלים ליצור צורות - מה טוב). ניתן לשלב גם חרוזים, כפתורים וקישוטים אחרים שניתן להשחיל על החוט תוך כדי עבודה.
 

3. כעת חתכו כשלושה חוטים (באורך אחיד או שונה, תלוי בכם) וקשרו אותם בחלק התחתון של הטבעת כך שישתלשלו כלפי מטה. על אותם חוטים תוכלו שוב להשחיל קישוטים או לחבר לקצה שלהם נוצות.
 

זכרו - אין כאן נכון או לא נכון, אתם לא חייבים להקפיד על סימטריה או להצליח ליצור צורות אחידות ומיוחדות, ניתן גם לאלתר ולהשתמש בחומרים שונים שלא בהכרח ציינו בכתבה ויש לכם בבית - מה שחשוב באמת זה החוויה של הפעילות המשותפת עם הילד וההבנה של הילד שהתוצאה תגרש את החלומות הרעים ממיטתו.
 

לילה טוב :-)

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן