מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > סרטונים להורים וילדים

מה עושים כאשר הילד מסרב לחפוף שיער?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 3/5/2014
מה עושים כאשר הילד מסרב לחפוף שיער?

(צילום: מתוך משחקי החשיבה של רוני)

תכנית האנימציה "משחקי החשיבה של רוני" מיועדת לגיל הרך ונועדה לעודד חשיבה על השלכות, לפתח דיאלוג ולפתור קונפליקטים. צפו בפרק הראשון העוסק ברוני, ילד המסרב לחפוף את שיער ראשו

כמה פעמים כבר הרגשת שאין תקשורת? שכל אחד מתעקש על הצד שלו? חשיבה ותקשורת הן מיומנויות שאפשר לפתח כבר מהגיל הרך. אפשר ללמוד לנהל דיאלוג, אפשר להסביר ואפשר למצוא פתרון win-win, פתרון של מנצחים ממנו כולם מרוצים. בהתבסס על כלי החשיבה של "תורת האילוצים" (TOC – Theory of constraints) עמותת תורת האילוצים בחינוך פיתחה את תכנית האנימציה "משחקי החשיבה של רוני". 
 
התכנית מיועדת לגיל הרך ונועדה לעודד חשיבה על השלכות, לפתח דיאלוג ולפתור קונפליקטים. במרכז התוכנית תמצאו את הילד רוני ואת אחותו אנה שבעזרת צמד המילים: 'אם-אז' הם מבררים קשרי סיבה ותוצאה ובודקים: האם הקשרים בין 'אם' ל'אז' אכן תמיד הכרחיים? אולי 'אם' אחר יכול לגרום לאותו 'אז'?
 
בפרקים השונים רוני ואחותו מפגישים את הצופים הצעירים עם סיטואציות יומיומיות ומחפשים דרכים חלופיות למציאת פתרונות מהם כולם מרוצים (win-win). יש יותר מפתרון אחד לכל בעיה. אפשר לחשוב מראש ולמנוע כמעט כל תקלה.
 
עלילת הפרק הראשון בסדרה:
 
רוני ואימו נמצאים בחדר האמבטיה. רוני, להיות באמבטיה אוהב. אך לחפוף את הראש הוא תמיד מסרב. בעזרת 'אם' ו'אז' רוני מסביר שהוא מסרב לחפוף כי הוא חושש שהסבון יציק לו בעיניים. איך עוד אפשר לחפוף את הראש בלי שהסבון יכנס לעיניים? יש לכם רעיון? גם רוני מצא רעיון. 
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן