מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > סרטונים להורים וילדים

גם לשחק וגם להקשיב לסיפור של אמא: זה אפשרי?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 3/5/2014
גם לשחק וגם להקשיב לסיפור של אמא: זה אפשרי?

(צילום: מתוך משחקי החשיבה של רוני)

תכנית האנימציה "משחקי החשיבה של רוני" מיועדת לגיל הרך ונועדה לעודד חשיבה על השלכות, לפתח דיאלוג ולפתור קונפליקטים. צפו בפרק השני בסדרה המנסה למצוא פתרון למצב הבא: איך רוני יוכל גם לשמוע את הסיפור וגם לשחק עם תכולתו של ארגז התחפושות?

כמה פעמים כבר הרגשת שאין תקשורת? שכל אחד מתעקש על הצד שלו? חשיבה ותקשורת הן מיומנויות שאפשר לפתח כבר מהגיל הרך. אפשר ללמוד לנהל דיאלוג, אפשר להסביר ואפשר למצוא פתרון win-win, פתרון של מנצחים ממנו כולם מרוצים. בהתבסס על כלי החשיבה של "תורת האילוצים" (TOC – Theory of constraints) עמותת תורת האילוצים בחינוך פיתחה את תכנית האנימציה "משחקי החשיבה של רוני". 
 
התכנית מיועדת לגיל הרך ונועדה לעודד חשיבה על השלכות, לפתח דיאלוג ולפתור קונפליקטים. במרכז התוכנית תמצאו את הילד רוני ואת אחותו אנה שבעזרת צמד המילים: 'אם-אז' הם מבררים קשרי סיבה ותוצאה ובודקים: האם הקשרים בין 'אם' ל'אז' אכן תמיד הכרחיים? אולי 'אם' אחר יכול לגרום לאותו 'אז'?
 
בפרקים השונים רוני ואחותו מפגישים את הצופים הצעירים עם סיטואציות יומיומיות ומחפשים דרכים חלופיות למציאת פתרונות מהם כולם מרוצים (win-win). יש יותר מפתרון אחד לכל בעיה. אפשר לחשוב מראש ולמנוע כמעט כל תקלה.
 
עלילת הפרק השני בסדרה:
 
רוני בארגז התחפושות משחק כשאמו, מספרת לאחותו אנה סיפור מרתק. רוני לא רוצה ממשחקו להפסיק, אבל - אם... רוני יהיה עסוק בלהתחפש אז את הסיפור הוא לגמרי יפספס. איך רוני יוכל גם לשמוע את הסיפור וגם להתלבש לפי הדמיון? יש לכם רעיון? צפו בסרטון
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן