מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > סרטונים להורים וילדים

איך ניתן לטפל בצב מבלי להפרידו ממשפחתו?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 3/5/2014
איך ניתן לטפל בצב מבלי להפרידו ממשפחתו?

(צילום: מתוך משחקי החשיבה של רוני)

תכנית האנימציה "משחקי החשיבה של רוני" מיועדת לגיל הרך ונועדה לעודד חשיבה על השלכות, לפתח דיאלוג ולפתור קונפליקטים. צפו בפרק השלישי בסדרה, המנסה למצוא פתרון למצב הבא: כיצד רוני יוכל לטפל בצב שמצא בגינה מבלי להרחיק אותו ממשפחתו?

כמה פעמים כבר הרגשת שאין תקשורת? שכל אחד מתעקש על הצד שלו? חשיבה ותקשורת הן מיומנויות שאפשר לפתח כבר מהגיל הרך. אפשר ללמוד לנהל דיאלוג, אפשר להסביר ואפשר למצוא פתרון win-win, פתרון של מנצחים ממנו כולם מרוצים. בהתבסס על כלי החשיבה של "תורת האילוצים" (TOC – Theory of constraints) עמותת תורת האילוצים בחינוך פיתחה את תכנית האנימציה "משחקי החשיבה של רוני". 
 
התכנית מיועדת לגיל הרך ונועדה לעודד חשיבה על השלכות, לפתח דיאלוג ולפתור קונפליקטים. במרכז התוכנית תמצאו את הילד רוני ואת אחותו אנה שבעזרת צמד המילים: 'אם-אז' הם מבררים קשרי סיבה ותוצאה ובודקים: האם הקשרים בין 'אם' ל'אז' אכן תמיד הכרחיים? אולי 'אם' אחר יכול לגרום לאותו 'אז'?
 
בפרקים השונים רוני ואחותו מפגישים את הצופים הצעירים עם סיטואציות יומיומיות ומחפשים דרכים חלופיות למציאת פתרונות מהם כולם מרוצים (win-win). יש יותר מפתרון אחד לכל בעיה. אפשר לחשוב מראש ולמנוע כמעט כל תקלה.
 
עלילת הפרק השלישי בסדרה:
 
רוני, צב בגינה מוצא ולגדלו בבית הוא מאוד רוצה. אבל אחותו אנה אומרת ש - אם... את הצב רוני הביתה ייקח אז... מה יקרה? הצב בלי משפחתו יהיה עצוב כל כך. כיצד נפתור את הבעיה הזאת? איך רוני יוכל לטפל ולשחק עם הצב מבלי להפרידו ממשפחתו ומבלי שהצב יברח? 

* אל תשכחו כמובן לשמור על הגיינה ולהקפיד לשטוף ידיים לאחר שנגעתם בצב.
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן