מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > סרטונים להורים וילדים

האם ניתן לרכב על אופניים ועדיין לשמור על הבובות?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 3/5/2014
האם ניתן לרכב על אופניים ועדיין לשמור על הבובות?

(צילום: מתוך משחקי החשיבה של רוני)

תכנית האנימציה "משחקי החשיבה של רוני" מיועדת לגיל הרך ונועדה לעודד חשיבה על השלכות, לפתח דיאלוג ולפתור קונפליקטים. צפו בפרק הרביעי בסדרה, המנסה למצוא פתרון למצב הבא: אנה רוצה לרכב על אופניים, אבל לא רוצה להיפרד מהבובות שלה. מה עושים?

כמה פעמים כבר הרגשת שאין תקשורת? שכל אחד מתעקש על הצד שלו? חשיבה ותקשורת הן מיומנויות שאפשר לפתח כבר מהגיל הרך. אפשר ללמוד לנהל דיאלוג, אפשר להסביר ואפשר למצוא פתרון win-win, פתרון של מנצחים ממנו כולם מרוצים. בהתבסס על כלי החשיבה של "תורת האילוצים" (TOC – Theory of constraints) עמותת תורת האילוצים בחינוך פיתחה את תכנית האנימציה "משחקי החשיבה של רוני". 
 
התכנית מיועדת לגיל הרך ונועדה לעודד חשיבה על השלכות, לפתח דיאלוג ולפתור קונפליקטים. במרכז התוכנית תמצאו את הילד רוני ואת אחותו אנה שבעזרת צמד המילים: 'אם-אז' הם מבררים קשרי סיבה ותוצאה ובודקים: האם הקשרים בין 'אם' ל'אז' אכן תמיד הכרחיים? אולי 'אם' אחר יכול לגרום לאותו 'אז'?
 
בפרקים השונים רוני ואחותו מפגישים את הצופים הצעירים עם סיטואציות יומיומיות ומחפשים דרכים חלופיות למציאת פתרונות מהם כולם מרוצים (win-win). יש יותר מפתרון אחד לכל בעיה. אפשר לחשוב מראש ולמנוע כמעט כל תקלה.
 
עלילת הפרק הרביעי בסדרה:
 
רוני ואנה רוצים לרכב על האופניים, אבל אנה לא רוצה להיפרד מהבובות. כשהבובות בידיה יהיה קשה לאנה לרכב, איך אנה תוכל לקחת את הבובות ועדיין לרכב על האופניים? בעזרת בירור קשרי סיבה ותוצאה (אם-אז) מוצאים אנה ורוני פתרון win-win'. אולי לכם פתרון אחר?
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן