מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

איך מתמודדים עם כאבי בקיעת שיניים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/11/2017
איך מתמודדים עם כאבי בקיעת שיניים?

נשכן קפוא, שרשרת ענברים ומטלית צוננות, הן רק חלק מהשיטות להקלה על תינוק הסובל מכאבי בקיעת שיניים

תקופת בקיעת השיניים אצל תינוקות היא תקופה לא פשוטה, גם עבור התינוק הסובל מכאבים וחסור שקט וגם עבור הוריו העייפים, שלא תמיד יודעים כיצד להקל על הכאב ולסייע לתינוק.
 

בכתבה זו ציג בפניכם את כל הדרכים להקלה על כאבי שיניים אצל תינוקות:
 

1. שרשרת ענברים לתינוקות - זה אולי נשמע קצת מוזר, אבל הורים רבים מוכנים להישבע ששרשרת ענברים מונעת כאבים וחוסר שקט אצל תינוקות בעת בקיעת שיניים. מסתבר שהשרשרת נחשבת לנפוצה ופופולרית מאוד בחו"ל, אבל עדיין לא ממש תפסה בישראל.

חשוב לקחת בחשבון, במידה ואתם שוקלים לרכוש שרשרת שכזו, כי יש לרכוש אותה רק מיצרן מוסמך המשווק שרשראות בטוחות לשימוש, אחרת חלילה השרשרת עלולה להתפרק והתינוק עלול להיחנק מהחרוזים, כאשר התינוק מחזיק את השרשרת יש להשגיח עליו כל הזמן!

 

2. מטלית רחצה קרה - מרטיבים, מצננים ואפילו מקפיאים מטלית קרה ונותנים לילד ללעוס אותה.
 

3. הגשת מזונות קרים או קפואים - שוב פעולה שמטרתה לקרר את החניכיים הנפוחים והכאבים של התינוק, ניתן להציע לתינוקות כבר נחשפו לסוגי מזון שונים ואוכלים ארוחות מוצקים מלאות) מאכלים קרירים כגון פירות טחונים קרים (רסק תפוחים לדוגמה או יוגורטים קרים).
 

4. נשכנים קפואים - מוצר שניתן למצוא כמעט בכל חנות פארם או חנות המוכרת מוצרים לאם ולתינוק, מדובר בנשכן רגיל, המכיל בתוכו מים, אותו ניתן להקפיא ולתת לתינוק ביד ללא חשש, כך שיוכל להכניסו לפה ולהירגע.
 

5. משחות טבעיות להקלה - בכל בית מרקחת ניתן למצוא תרופות מאלחשות המיועדות לשימוש לתינוקות הסובלים מכאבי בקיעת שיניים. יחד עם זאת, משרד הבריאות ממליץ להימנע משימוש תרופתי לתופעת בקיעת השיניים בתינוקות. על ההורים להיוועץ ברופא הילדים או ברופא שיניים לילדים לפני מתן של כל תרופה המיועדת לבקיעת שיניים, גם אם היא נמכרת בבתי המרקחת ללא מרשם.

 

6. עיסוי חניכיים - עטפו את האצבע שלכם בפד גזה לח ושפשו בעדינות את החניכיים, הדבר מקל ומרגיע את הכאבים.
 

7. תרופות משככות כאבים - בימים בהם השן ממש בוקעת החוצה והתינוק מתקשה לישון וסובל מאוד, ניתן לתת במשך יום-יומיים משכך כאבים להקלה (כגון נורופן לתינוקות, אקמולי ועוד). הורים רבים נמנעים מכך, אבל חשבו על כך בדרך זו: כשלכם כואב הראש אתם לא לוקחים כדור? אז למה לתת לקטנים לסבול? 
 

למידע נוסף אודות סדר בקיעת השיניים, תופעות לוואי בתהליך ועוד - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן