מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > תזונה תינוקות

צאו קצת מהקופסה: מחיות מיוחדות לתינוקות

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 24/10/2018
צאו קצת מהקופסה: מחיות מיוחדות לתינוקות

הגיע הזמן להרפות קצת משילוב הבננה-תפוח המוכר והמשעמם ולהתחיל להתנסות בשילובים בריאים וטעימים לא פחות. לפניכם שלוש דוגמאות

אם לתינוק שלכם כבר מלאו חצי שנה, הוא יכול להתחיל לאכול שתי ארוחות מוצקים שלמות ביממה ולוותר על שני בקבוקים/ארוחות הנקה. 
 

הארוחות הראשונות המוגשות לתינוק, בשלב ההסתגלות שלו למזון מוצק, הן ארוחות המורכבות ממזון טחון. אותו מזון לא חייב להיות משעמם, לא חייב לחזור על עצמו ואף חשוב לגוון ולחשוף את הילד לכמה שיותר טעמים.
 

הורים רבים שואלים אילו שילובי פירות וירקות מומלץ להציע לתינוק בשלבים הראשונים. התשובה היא פשוטה - כל פרי או ירק ששללתם תגובה אלרגית אליו ושמוגש באופן שלא מסכן את התינוק בחנק. אל תגבילו את עצמכם ותצמדו רק לתפוח ובננה.

לפניכם רעיונות לשלוש מחיות בריאות ומפתיעות, שלא נעשה בהן שימוש רק בתפוח ובבננה המוכרים והאהובים, אשר יסייעו לכם לגוון לתינוק שלכם את התפריט וליהנות משורה ארוכה של טעמים חדשים.
 

* לפני הכל אזהרה - בטרם מגישים לילד פרי או ירק כארוחה שלמה, עליכם לתת לו טעימה במשך יומיים-שלושה, זאת בכדי לשלול תגובה אלרגית. במידה והילד מגיב כשורה למזון החדש - ניתן להמשיך הלאה.
 

מחית אפונה ברוטב תפוחים
 

זה נשמע מוזר, יש שיאמרו אפילו קצת מגעיל, אבל מסתבר שהשילוב הזה מתקבל בשמחה על ידי תינוקות קטנטנים. מועכים את האפונה הירוקה היטב ומסננים אותה, בכדי לסלק את כל הקליפה. לאחר מכן ממזגים את המחית עם רוטב העשוי מתפוחים מרוסקים היטב. 
 

האפונה עשירה בברזל ובריאה במיוחד, בשלב מאוחר יותר מומלץ להציע גרגרי אפונה לתינוק כמזון אצבעות, אשר מסייע לתינוק להתאמן על אחיזת פריטים קטנים בעזרת האצבעות (תרגיל מוטורי נפלא). 
 

התפוחים גם הם נהדרים, אבל במידה והתינוק סובל מעצירות - מומלץ לעשות עמם הפסקה של יום-יומיים.
 

אבוקדו ובננה 
 

טוחנים אבוקדו ובננה למחית אחת עד לקבלת מרקם חלק. מדובר בתערובת עשירה בשומנים בריאים, בברזל ובעלת טעם מצוין. גם במקרה זה, כמו עם התפוחים, במידה והילד סובל מעצירות - מומלץ לעשות הפסקה עם הבננות.
 

אגס ופירות יער
 

פירות יער אולי ירגישו קצת חמצמצים לתינוק בטעימות הראשונות, אבל תתפלאו לגלות עד כמה ילדים אוהבים אותם. כאשר משלבים אותם עם אגס מתוק - מקבלים שילוב חמוץ-מתוק וטעים במיוחד (אפילו אתם תגנבו כמה כפיות).

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן