מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

זמן הורים: למה שלא תקבעו עם עצמכם דייט?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/8/2014
זמן הורים: למה שלא תקבעו עם עצמכם דייט?

בין הבית, לכביסות, לבני הזוג, לעבודה והילדים - אך תשכחו לעצור מדי פעם, לנשום, להתחזק ולחזור למעגל עם כוחות מחודשים

זמן הורים הוא לא זמן בו אתם מבלים עם הילדים, עם בן/בת הזוג או במילוי משימות ביתיות. זמן הורים הוא זמן שבו אתם עוצרים לרגע, נושמים עמוק, שמים את כל המשימות והסובבים אתכם בצד - ומתמקדים בעצמכם.
 

בכדי להיות הורים טובים, תומכים, מכילים וסבלניים - עלינו בראש ובראשונה לחיות בשלום עם עצמנו, להגשים את עצמנו, להקדיש לעצמנו ולהכיר גם בחולשות שלנו. כל מומחה יאמר לכם - ילד מאושר הוא ילד שבראש ובראשונה ההורים שלו מאושרים. לעומת זאת ילד מתוסכל, עצבני ועצוב, סביר להניח שגם כאן הכל התחיל מהבית.
 

כאשר הורה מסתובב עייף, מתוסכל וממורמר, אין בו את היכולת להכיל את ילדיו, להעניק להם אוזן קשבת, תשומת לב, להיות סבלני, חם ואוהב.
 

אז מהו זמן הורים? 
 

זהו זמן שלכם ההורים, בו אתם מקדישים בין שעה לשעתיים אך ורק לעצמכם, בכדי לעשות דברים שעושים לכם טוב, בכדי להתחזק, להתרענן ולהמשיך הלאה עם כוחות מחודשים.
 

זהו הזמן שלכם עם עצמכם, בו אתם עושים מה שאתם רוצים: שוכבים במיטה עם ספר טוב, רואים סרט, עושים צבע בשיער, שותים קפה עם חברה, קונים לעצמכם בגד חדש, עושים הליכה באוויר הפתוח, אמבטיה חמה וארוכה וכן הלאה.
 

איך מוצאים את הזמן הזה?
 

זה נראה בלתי אפשרי אבל תהיו בטוחים שזה רק עניין של החלטה ותלוי רק בכם. בכדי למצוא שעתיים של שקט אחת לשבוע, אתם רק צריכים לבקש עזרה מהסובבים אתכם: מבן/בת הזוג, מההורים, האחים, בייביסיטר וכו.
 

זה ממש לא בתי אפשרי, רק צריך לבקש. תהיו בטוחות שאם תבקשו מבן הזוג שעה של חופש בכדי להתרענן הוא יעניק לכן אותה בחופשה וגם ישמח לנצל אותה בעצמו לעצמו. תהיו בטוחים שאם תפרגנו לבת הזוג שעה קלה של שפיות, הדבר יורגש בבית בכל היבט.
 

לפעמים השעה הקטנה הזו עושה את כל ההבדל, מעצימה אותנו, מחברת אותנו לעצמנו, מזכירה לנו מי אנחנו, מה אנחנו, מה הן המטרות שלנו, השאיפות והחלומות שלנו.
 

זו שעה אחת שעושה את כל ההבדל בין בית שבו הדברים מתנהלים בכאוס, מריבות וחוסר סבלנות, לבין בית שבו גרים זוג הורים שיודעים לפרגן, לתמוך, שיש להם כוח להתמודד ביחד עם החיים והמשימות ויש בבית הזה גם ילדים מתוקים שגדלים עם דוגמה נהדרת לאיך חייהם של אמא ואבא אמורים להיות. כי אחרי הכל ולפני הכל - אתם לא רק אמא ואבא, אתם קודם כל בני אדם. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן