מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > בריאות התינוק

מתי ניקיתם לאחרונה את כסא הבטיחות של הילד?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 11/5/2019
מתי ניקיתם לאחרונה את כסא הבטיחות של הילד?

מחקר שנערך באנגליה חשף שכסאות הבטיחות של ילדים במכוניות מלוכלכים יותר מבתי שימוש. עוד עלה במחקר כי הלכלוך במכונית גורם גם למחלות ואפילו לתאונות דרכים

מחקר שנערך באוניברסיטת ברמינגהם באנגליה, חשף כי מושבי הבטיחות של תינוקות במכוניות מלוכלכים יותר מבתי שימוש. מנהלי המחקר מצאו עדויות של כ-100 בקטריות וחיידקים שונים, על כל סנטימטר מרובע של כסא בטיחות. בין הממצאים: סלמונלה וחיידק אי-קולי. לצורך השוואה: בשירותים שלכם בבית ימצאו כ-50 חיידקים ובקטריות בממוצע.
 
במחקר נבדקו 20 מכוניות והתגלה כי לא רק שכסא הבטיחות מלא בחיידקים, אלא גם כי ל-1 מתוך 10 בריטים הייתה תאונת דרכים בעבר בעקבות אי סדר ובלגן במכונית. מארק גריפיתס, מומחה בטיחות, מסר לעיתון "הדיילי מייל" כי "אנשים נוהגים במכוניות שנראות כמו פחי זבל, בלי להבין את הסכנות שכרוכות ברכב מלוכלך".
 
הנתונים חושפים כי 60 אחוזים מהנהגים לא מבינים את הסכנות הבטיחותיות והבריאותיות העלולות להיגרם להם ולנוסעים איתם ברכב. גריפיתס הוסיף כי "כדי לשמור על ביטחונם האישי, אנשים צריכים לנקות את המכוניות שלהם באופן קבוע. מבפנים ומבחוץ". מהמחקר עלה כי 1 מתוך 5 אנשים מנקה את המכונית רק פעם בשנה, דבר הקרוב ברוב המקרים רק בעת ביקור במוסך.
 
סוגי הלכלוך השכיחים הנמצאים במכוניות הם: מפות, מפיות, קופסאת טישו, מטענים ישנים לטלפון, פנסים (שבורים ברבים מהמקרים), שמיכות ישנות, ארגזי כלים ואריזות ועטיפות של ממתקים ואוכל (ניילונים, עטיפות ריקות, שאריות מזון ועוד).
 
אז איך מנקים את מושב הבטיחות של הילדים?
 
ראשית חשוב מאוד לנקות את הכסא יותר מפעם בשנה. ראשית יש  לפרק את כיסוי הבד ולכבס אותו היטב.

הנחיות נוספות:
 
1. יש לשמור את מדריך ההרכבה של הכסא, בכדי שתוכלו להרכיב בחזרה את כיסוי הכסא כראוי.
 
2. מומלץ לא לכבס את הריפוד במכונת כביסה, אלא רק ביד, זאת מכיוון שמכונת הכביסה עלולה להוריד את ציפוי ההגנה מאש שנמצא על גבי המושב.
 
3. אסור לכבס את הרצועות, אלא לנקות אותם באמצעות שימוש במגבונים לחים. במקרים בהם הרצועות מלוכלכות מאוד - יש לפנות ליצרן ולבקש רצועות חדשות.
 
4. אסור לייבש את בד הריפוד במייבש כביסה, מכיוון שהוא עלול להתכווץ. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן