מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > צרכנות המשפחה

לרכוש דירה ולהישאר בחיים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 9/10/2014
לרכוש דירה ולהישאר בחיים

בכתבה זו תמצאו טיפים לרכישת דירה בצורה נבונה כולל כל הבדיקות ההכרחיות שעליכם לבצע בטרם תחתמו על ההסכם

אם החלטתם שאתם מעוניינים לקנות דירה, בוודאי תשמחו לשמוע שניתן לרכוש דירה בצורה נבונה ואכן "להישאר בחיים". מאמר זה יעזור לכם בהשגת מטרה זו.
 
בדיקות מקדימות - תקציב ומשכנתא
 
אם החלטתם שאתם מעוניינים להגשים את חלום חייכם ולרכוש דירה חדשה מקבלן, חשוב מאוד לבצע בדיקה באשר להון הנזיל שלכם ולהגיע להחלטה ברורה מהו סכום המשכנתא אותו אתם מעוניינים להלוות מהבנק או מחברה חוץ בנקאית. בהתאם להחלטה זו, תוכלו להתחיל בבדיקות מקדימות, שיעזרו לכם להחליט מהי הדירה אותה אתם מעוניינים לקנות. בדיקות מקדימות יאפשרו לכם למזער נזקים ולרכוש דירה בצורה נבונה, בטוחה וכן בצורה בה תוכלו להחזיר מדי חודש את סכומי הלוואת המשכנתא אליהם התחייבתם ללא שום קושי. 
 
בדיקת בדק בית
 
אם אתם לא מעוניינים לגלות שרכשתם דירה עם ליקויים רבים וסכום הכסף אותו שילמתם עליה אינו הסכום אותו היא שווה, חשוב להשתמש בשירותיהם של אנשי מקצוע. אחד השירותים היעילים ביותר הוא שירות בדק בית. כאן מדובר על סט של בדיקות שנערכות על ידי מהנדסים ושמאים ועיקרן הוא לבדוק מהם הליקויים באותו נכס אותו מעוניינים לרכוש. בהתאם לזאת, תוכלו לבצע הערכת מחיר של הדירה ולהחליט האם אכן משתלם לכם לקנות אותה. בדיקות אלו יכולות לכלול את כל הבדיקות הדרושות להערכת שלד הבניין, טיח, רמת בידוד ואיטום, ריצוף, מערכות חשמל, תשתיות ועוד.
 
בדיקות הכרחיות נוספות
 
בעלות - יש לבדוק מי הוא בעליה של הדירה אותה מעוניינים לקנות. אם מדובר על דירה חדשה מקבלן יש לברר האם הוא קבלן מורשה ומיהם הבעלים של המגרש עליו נבנה הבניין או הבית.
 
מפרט טכני - תמיד יש לבדוק את המפרט הטכני של הדירה אותה מעוניינים לקנות ואף להעביר מפרט זה לאדריכל מומחה על מנת שיחווה דעה על הדירה אותם מעוניינים לקנות.
 
ניסיון - חשוב מאוד לוודא שהקבלן הוא בעל ניסיון רב בפרויקטים של בניה מסוג זה. שהוא מעסיק אנשי מקצוע טובים ומשתמש בחומרים איכותיים לבנייה, בידוד ואיטום.
 
מימון - חשוב מאוד לבצע את כל הבדיקות הנדרשות טרם בחירת המימון עבור הדירה אותה מעוניינים לרכוש. חשוב לקחת בחשבון שעל מנת לבחור את אותו מסלול משכנתא שנכון לכם, תמיד חשוב להתייעץ קודם לכן עם מקצוען. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שתצטרכו לשלם גם ביטוח משכנתא לבית החדש. יועץ משכנתאות יבנה עבורכם תמהיל וימליץ לכם לגבי המסלול המתאים. לגבי הביטוח, חשוב לבדוק מה כל חברת ביטוח מציעה (לא חובה לקחת מהבנק ממנו לוקחים את המשכנתא).
 
לסיכום, יש בהחלט דרך ליהנות מרכישת דירה חדשה ללא סיכונים מיותרים וביצוע פעולות שגויות. כל שצריך הוא להתייעץ עם מומחה שילווה אתכם בתהליך ויעזור לכם לקבל על עצמכם את ההחלטות והבחירות הנכונות ביותר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן