מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

ועד כיתה? להורים אמיצים בלבד

מאת: ליאת ציוני מורד | פורסם: 14/10/2014
ועד כיתה? להורים אמיצים בלבד

בכל שנה, לאחר שוועד הכיתה מכריז על סכום הכסף שעל ההורים להביא לפעילויות השנה החדשה - תמיד תמצאו את אותם הורים בודדים, שחייבים לקטר, להעליב ולבאס, אבל חלילה אל תצפו מהם להתאמץ

אתם מכירים את זה, כולנו עוברים את זה. הילד מגיע לגן או לבית ספר, יש אסיפת הורים וכמה הורים אכפתיים (או פשוט הורים לילד ראשון שעדיין לא מבינים את משמעות הדבר...) מרימים את ידם ומתנדבים לוועד הכיתה.
 
הם בוודאי חושבים לעצמם "מה כבר יכול להשתבש? הרי כולנו רוצים בטובת הילדים". אז הם בונים תוכנית, קובעים לאיזה חג יקנו מה, איזו פעילות גיבוש תתקיים, מה כדאי לעשות כדי שהילדים יהנו, וכו.
 
הם גם פותחים קבוצת ווטסאפ, או רשימת תפוצה במייל או את שניהם - שולחים לכל ההורים את התוכנית והעלות המשוערת, מציינים מתי יש להביא את הכסף - ואז זה מתחיל.
 
האמא שטוענת שזה נורא יקר, זו שאומרת שאפשר בפחות, פעמים רבות גם יש אמא שלישית. הן אף פעם לא מתנדבות להיות בוועד בעצמן (כי הן לא מוכנות להתאמץ עבור מישהו אחר אבל לקטר זה בחינם). יש גם ביקורת לגיטימית, נניח כזו שמציעה לוותר על פעילויות מסוימות בכדי להוזיל עלויות, או כזו שמציעה לחלק את הסכום. אבל זה נדיר, כי לרוב כל מה שאני רואה זה השתלחויות בהורי הוועד, זעקות וצרחות בסגנון "אני לא משלמת, השתגעתם!", העלבות, הצהרות על כך שכסף יינתן לפי פעילות או לא בכלל - סתם, כי ככה בא להם.
 
הם אומנם לא הרוב, הרוב כמו תמיד די שקט. אבל הם שניים-שלושה הורים שיכולים לבאס קבוצה שלמה. והכי מתחשק לומר להם: "אל! אל תשלמו, אל תהיו, שהילד שלכם לא יהיה חלק". אבל אי אפשר לומר זאת. אי אפשר לעשות עוול לילדים, אז הם מחזיקים את הרוב השפוי כבן ערובה. זה מקומם אותי, מעציב אותי, מכעיס אותי אבל זה לא ישתיק אותי.
 
כמה קל להיות רעים ובוטים כשמתחבאים מאחורי הפלאפון. כמה קל להטיח האשמות במקום לקחת אחריות. כמה קל לייצר בעיה במקום לפתור אותה. אז אני מקפידה להיות עקבית, לשאול מה ההצעה, מה כן יהיה מקובל. מנסה לגבות, לומר שוב ושוב ושוב שאנחנו כאן בשביל הילדים, שיש לנו לפעמים שש שנים לעבור יחד, אז כדאי שנעשה את זה בכיף. אני גם מנסה ההיפך לפרגן לוועד, להזכיר שהם מתנדבים וזה ממש לא מובן מאליו, שהם לא עובדים בשבילנו.
 
עובד חלקית אני מודה, אבל אם אני רוצה שהילדים שלי יתנדבו, יתמודדו עם חוסר הסכמות, לא ישתתקו למול בריונות, אם אני רוצה את כל זה אני צריכה לשמש דוגמא.
 
וכן, אני בוועד. אבל רק באחת מהכתות, לא יכולה לעמוד נפשית בשלושה ועדים.... 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן