מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

שיטות טבעיות להורדת חום אצל ילדים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 28/3/2019
שיטות טבעיות להורדת חום אצל ילדים

הורים רבים לא ממהרים לתת תרופה להורדת חום ומעדיפים לנסות קודם שיטות טבעיות. לפניכם שיטות טבעיות להורדת חום

הורים רבים נרתעים משימוש במשככי כאבים ותרופות להורדת חום, לא כולם רוצים להכניס לגופם של הקטנים תרופות, על אחת כמה וכמה אם לא ראו רופא ילדים שבדק אותם וקבע שאכן יש צורך בתרופה.
 
יחד עם זאת, חשוב לזכור שני דברים:
 
1. תינוק עם חום גבוהה מאוד שלא יורד – יש לסייע לגופו להוריד את החום, גם אם זה באמצעות מתן תרופה. חום הדורש טיפול אצל ילדים ותינוקות הוא חום של 38.5 מעלות ומעלה.
 
2. קיימות גם אופציות טבעיות להורדת החום, אז אם אתם לא רוצים למהר לתת תרופה קודם שיטה טבעית בתקווה שתעזור.
 
שיטות טבעיות נפוצות להורדת חום:
 
הלבישו את הילד בלבוש קל ולא חם יתר על המידה – להורים רבים נטייה לעטוף טוב טוב את הילדים בשמיכות ובגדים חמים כאשר יש לו חום, אבל זוהי טעות, מכיוון שגופו של הילד צריך להתקרר ולא להתחמם. לכן אם הילד שלכם סובל מחום גבוהה, אל תכסו אותו בשמיכת פוך עד הצוואר ותלבישו אותו בשכבות על גבי שכבות, הסירו אפילו שכבה ובמידה והשמיכה חמה מדי לעתים אפילו כדאי להסיר גם אותה. השאירו את הילד עם בגדים קלילים ומאווררים לגופו.
 
הקפידו על שתיית נוזלים – נכון, זה עלול להיות עסק לא פשוט בכלל לתת לתינוק או ילד לשתות כאשר הם חולים – אבל חשוב מאוד לעשות זאת גם אם זה אומר לתת לילד לשתות בכל פעם קצת עם כפית. הילדים הסובלים מחום גבוה ולא שותים עלולים להתייבש ואז אתם עלולים למצוא את עצמכם במיון במהרה.
 
קומפרסים קרים – מגבת ספוגה במים קרים על המצח היא טריק מוכר ועתיק, אבל הנחת הקמופרסים גם על אזורים כמו המפשעה ושורש כף יכולה גם לסייע.
 
קרח – ילדים רבים שמסרבים לשתות בתוקף דווקא ישמחו לשתות מים עם קוביות קרח, כאשר מדובר בילדים גדולים יותר ניתן גם לתת להם למצוץ קוביית קרח או ללעוס שבבי קרח. הדבר גם מונע התייבשות וגם מקרר את הילד.
 
אמבטיה פושרת – ללא ספק אחת הטכניקות הכי טובות להורדת חום באופן טבעי – אבל צרחך לדעת לעשות אותה נכון. ראשית זכרו שאתם ממש לא אמורים להקפיא את הילד! טמפרטורת המים פשוט צריכה להיות נמוכה יותר מחום הגוף שלו, לכן לא צריך להשתמש במים קפואים אלא במים פושרים. בכדי לאמבטיה תהיה השפעה אמתית על הילד לשבת במים כעשר דקות-רבע שעה לפחות. אמבטיה קצרה מכך תהיה פחות אפקטיבית.
 
חשוב מאוד לזכור ולדעת – אם בכל זאת בחרתם לתת לילד תרופה, לא מומלץ לשלב מיד גם אמבטיה פושרת או קומפרסים קרים – זכרו, אנו לא רוצים גם שטמפרטורת הגוף  של הילד תהיה בסופו של דבר נמוכה מדי...
 
 
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן