מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

גילאי ביה`ס יסודי > בטיחות, חינוך ועוד

איך תכינו את הילד לכיתה א'?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 24/8/2019
איך תכינו את הילד לכיתה א'?

זה לא משנה אם הילד שלכם עומד להתחיל את כיתה א` בעוד חודש או בעוד שנה, ככל שתתחילו להכין אותו לשינוי מוקדם יותר - כך יהיה לו קל יותרלהסתגל למסגרת החדשה. בכתבה זו תמצאו 8 טיפים יעילים

הפרידה של הילד שלכם מהגן והמעבר שלו לכיתה א' כרוכה בשינויים רבים ומשמעותיים עבורו. ממסגרת שכמעט כולה היא משחק והנאה, יהיה עליו להתרגל למסגרת חדשה אשר כוללת כללים, זמנים מדויקים, שיעורי בית, ריכוז לאורך שעות ארוכות, מטלות, הערכות אישיות או ציונים. למעשה, מדובר במיומנויות חדשות הדורשות בשלות בארבע תחומים שונים – בשלות שכלית, מוטורית, רגשית וחברתית, אותן ניתן לפתח ולחזק באמצעות פעולות שונות, כמו למשל:
 
1. הרגילו את הילד לשגרת יום חדשה – צרו שגרת יום קבועה שתתחיל עוד לפני שנפתחת שנת הלימודים מהשעה שבה מתעוררים ביום, דרך ארוחות קבועות ועד השעה שבה הוא הולך לישון בלילה.
 
2. דברו עם הילד לקראת היום הגדול – צרו דיאלוג פתוח ביניכם לבין ילדיכם. שתפו חוויות חיוביות מהתקופה בהם אתם למדתם בבית הספר, הקשיבו לחששות וענו לשאלות שלהם. חשוב שהילד יבין שאתם נמצאים לצידו בתקופה המשמעותית הזו.
 
3. תנו לילד אחריות בבית – בבית הספר הילד יהיה צריך להכין לזכור לסדר את הילקוט לקראת יום הלימודים הבא ולהכין את שיעורי הבית שלו. אם הוא עדיין לא התנסה באחריות דומה, תנו לו אחריות מסוימת בבית כדי להרגיל אותו למצב החדש כמו למשל לסדר את שולחן האוכל מידי ערב לפני הארוחה.
 
4. שתפו את הילדים בהכנת ארוחות – בפעולה פשוטה כמו מריחה של שוקולד על לחם או שטיפת תפוח, הילד מתרגל לא רק פעולה של מוטוריקה עדינה אלא גם לומד כיצד לתרום את חלקו בבית. מי יודע, אולי בעתיד הוא גם יכין לעצמו את ארוחת ה-10.
 

 
5. הקדישו זמן לקריאה משותפת עם הילד – ככל שתקראו יותר ביחד עם הילד, הוא ילמד לזהות יותר מילים ומושגים ויהיה לו קל יותר לקרוא לבד בעתיד.
 
6. עודדו את הילדים ליצור ולשחק – משחקים לא רק מספקים תחושת הנאה אלא גם יכולים להיות לימודיים. תוכלו לשחק עם הילדים משחק זיכרון עם מספרים ותמונות כדי לחבר אותם למושגים בחשבון או לשחק איתם במשחק "ארץ עיר" בעל פה.
 
7. נסו את האתר להכנה לכיתה א' מבית מט"ח – האתר הסוד של מיה מיועד לילדים בגילאי 3-7 שמטרתו לפתח את יכולותיהם וכישוריהם של הילדים תוך משחק ויצירה. האתר מציע מגוון משחקים מהנים אשר חושפים את הילדים לאוצר מילים בסיסי באנגלית, מפתחים את יכולות הקריאה והכתיבה, מציגים לילדים מושגים בחשבון ועוד.
 
8. אפשרו מפגשים חברתיים של הילד עם עמיתיו לספסל הלימודים – פגישות עם חברים נועדו לא רק כדי לתת לילדיכם כמה שעות של תעסוקה (ולכם כמה שעות של תעסוקה), אלא תורמים גם לפיתוח הבשלות החברתית של ילדיכם.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן