מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > התפתחות התינוק

גמילה מחיתולים - כמו כל גמילה אחרת

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 8/3/2015
גמילה מחיתולים - כמו כל גמילה אחרת

תהליך מוצלח של גמילה מחיתולים דורש מהילד להתמודד בתחילת הדרך עם שני תהליכים חשובים, זאת בזמן שגם אתם ההורים חייבים להפנים מספר כללים החשובים להצלחת התהליך

הורים רבים מחכים לרגע בו הילדים שלהם יתחילו להסתובב בלי חיתולים ויוכלו ללכת לשירותים. ההליך של היפרדות מחיתולים הוא הליך של גמילה ויש להיות סבלניים כאשר מתחילים בה. ההליך של גמילת החיתולים זהה לכל הליך אחר של גמילה עבור הילדים. ההליך אשר הילדים עוברים הוא פרידה ממשהו שהיו רגילים אליו ובמקרה זה מדובר על חיתולים.

החיתולים משמשים את הילדים ועליהם לעבור למעשה שני תהליכים לפני שהם חווים את הגמילה עצמה:

 
על הילדים להבין כי הם עושים את הצרכים
על הילדים להיות מוכנים לשלוט בצרכים
 
שני הדברים אינם תמיד הולכים זה עם זה וישנם ילדים אשר מבינים כי הם עושים צרכים, אך הם עדיין לא מוכנים להיפרד מהחיתולים ולעשות את הצרכים שלהם במקום המיועד. 
 
סבלנות
 
כדי להגיע ליום בו הילדים יהלכו בכיף בלי חיתולים אנחנו, ההורים, צריכים קודם כל להיעזר בסבלנות. עלינו להיות קשובים לילדים, להבחין בסימנים השונים שהם נותנים לנו ולעודד אותם לאורך הדרך. חשוב להבין כי מדובר על גמילה לכל דבר וכמו בכל גמילה, הילדים זקוקים לנו, להנחיה שלנו ולליווי שלנו לאורך הדרך. הסבלנות כמובן משתלמת מאד ובסופה נהנים ההורים והילדים מחופש מחיתולים.
 
הנחייה
 
לא פעם הילדים צריכים הנחייה כדי להבין לקראת מה הם הולכים. ישנם סרטונים שונים אשר אפשר להראות לילדים ואפשר גם לדבר איתם. אם בגן של הילדים ישנם ילדים בלי חיתולים, אפשר להראות להם את הסיר (אם הם עושים בו שימוש) וכמובן שחשוב להנחות את הילדים ולהסביר להם איפה ניתן לעשות צרכים. ישנן שיטות שונות לגמילה מחיתולים ואנו יכולים לבצע את הגמילה לפי אותן שיטות או לסמוך עלינו ועל הילדים שכבר נדע מה לעשות וכיצד להיגמל.
 
לחץ
 
לחץ הוא אף פעם לא דבר טוב ובטח לא כאשר מדובר בהליך גמילה. חשוב לקחת בחשבון כי ההליך של הגמילה מהחיתולים צריך להיות מהנה עבור הילד. הילד עצמו לומד ללכת בלי חיתולים, הוא לומד לשלוט בעצמו וכך הוא פעמים רבות מרגיש שהוא יכול לשלוט בעוד דברים בסביבה. הורים רבים מעידים על גדילה משמעותית של הילד כאשר הם נגמלים ויש לזכור כי לא ניתן להלחיץ את הגדילה ולהפוך אותה למשהו שהיא לא. בכל מקרה של גמילה יש להשאיר את הלחץ מחוץ לדלת.
 
גמילות אחרות
 
הורים רבים מעידים על ילדים שנראה כי הם "גדלו ביום אחד". הילדים אשר מוכנים לשלב הגמילה מהחיתולים מוצאים עצמם לעתים קרובות מוכנים לעשות גמילה מהרגלים נוספים. ישנם ילדים אשר נגמלים מהמוצץ, יש שנגמלים מחפץ אהוב ובאופן כללי נראה פעמים רבות שינויים בחיי הילדים (אם כי חשוב להבין כי ישנה גם גמילה מחיתולים אשר באה לבד). הסבלנות וההנחיה של ההורים תאפשר לילדים לגדול ולהרגיש בטוחים בסביבה שלהם.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן