מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

נשים > קריירה ואמהות

לבנות קריירה מבלי להזניח את המשפחה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 16/7/2013
לבנות קריירה מבלי להזניח את המשפחה

לפניכם טיפים לשילוב מנצח בין קריירה משגשגת לבין חיי משפחה מלאים ונפלאים. כי למרות שהפכתם להורים, אתם עדיין יכולים להגשים את עצמכם, פשוט צריך לאמץ מספר טיפים יעילים

רוב האנשים טוענים שבניית קריירה תגרום להזנחת המשפחה. מדובר על ויכוח לא פתור שלו יש שני קהלים, אלו שטוענים שטענה זו נכונה ואחרים שטוענים שגם אנשים שבונים קריירה יכולים לטפח משפחה לתפארת. במאמר זה נציג בפני הקוראים את כל הדרכים לבנות קריירה מוצלחת לצד טיפוח המשפחה.
 
החברה והמשפחה
 
הרבה חברות משגשגות, מודעות לעבודה שנכון לשנת 2014 אנשים מעוניינים לשלב קריירה לצד ההשקעה במשפחה. אם בעבר, אנשים רבים טענו שדבר זה בלתי אפשרי וזאת משום העובדה שבניית קריירה גובה שעות עבודה רבות ולעיתים אב המשפחה מגיע הביתה לאחר יום עמוס כאשר הילדים ישנים וכך הילדים רואים את אביהם רק בסופי שבוע, כיום המצב שונה לחלוטין. ככל שהחברה בה עובדים יותר מודרנית ויותר מוצלחת, כך היא גם מודעת לחשיבות ערכי המשפחה אצל כל אחד מעובדיה. החברה יודעת שאדם מרוצה יותר ונינוח יותר בעבודה כאשר הוא רואה את ילדיו ונוכח בחייהם מדי יום וזוהי הסיבה בגללה ניתן לראות שחברות רבות מפרסמות שערך המשפחתיות הוא דבר חשוב מאוד בחברה והחברה מתחייבת לעשות הכל על מנת לתת לכל אדם שמתגייס אל שורותיה את האפשרות לשמר את ערכי המשפחה ואת היכולת להעניק למשפחתו את התנאים הטובים ביותר, אם מדובר על ביטוחים, תוכניות חסכון לילדים, קייטנות בחופש הגדול ועוד.
 
טיפים לשילוב מנצח
 
עסק עצמאי - ישנם הורים שמעוניינים לבנות קריירה ולא לוותר על הורות ועל כן הם מחליטים לעשות זאת על ידי מעבר משכיר לעצמאי. הם מתפקידים כבעלי מקצוע עצמאיים או בונים עסק קטן וכך הם יכולים להחליט על המיקום האידיאלי להם לצד לוח זמנים גמיש.
 
עוגנים - חשוב מאוד להחליט על עוגנים שבועיים קבועים בחייו של הילד ולהתחייב להם. בצורה זו ההורה יהיה פעיל באירועים חשובים בחייו של הילד, בחוגים מסוימים ובאירועים מגוונים שחשובים לו. דבר זה יכול להיות סיפור לפני שינה, הליכה למשחקי הכדורגל של הילד, השתתפות בחוג של הילדה פעם בשבוע או שבועיים ועוד.
 
אוכל למספר ימים - הכינו מאכלים ביתיים למספר ימים, כך הילדים יחושו שאתם נוכחים בחייהם גם כאשר אתם בעבודה וידעו שההורים שלהם דואגים להם למזונות אותם הם אוהבים. 
 
בניית קריירה - גברים ונשים
 
גם גברים וגם נשים מעוניינים לבנות את הקריירה שלהם ולהגשים את עצמם. הגשמת תהליך זה גובה מחיר כמו כל דבר בחיים, אך בהחלט ישנה אפשרות לבנות קריירה ובמקביל לטפח את המשפחה. בחברה המערבית ישנם מצבים בהם המחויבות לבניית קריירה גובה מחיר כבד מהמשפחה, אך לא תמיד. חשוב להבין שלא תמיד כמות הזמן מעידה על איכות הזמן שלכם עם הילדים. פעמים רבות הדרך הטובה ביותר להצליח ולהגשים את שני הדברים גם יחד, תהיה על ידי בניית תוכנית מסודרת בה הדברים יתוכננו בצורה נבונה. בנוסף, יש לקחת בחשבון שיש אפשרות ללכת אל סדנת הנחיית קבוצות הורים, סדנא בה מאמן משפחתי עוזר להורים עובדים להבין כיצד הם יכולים לתכנן את הזמן שלהם בצורה נבונה ולפעול בשני המישורים בצורה מוצלחת.
 
לסיכום – קיימות דרכים רבות לפתח קריירה לצד השקעה במשפחה ותפקידכם כהורים הוא ללמוד את כל הדרכים הרלוונטיות עבורכם באופן אישי. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן