מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

שלב המזון המוצק - כל הטיפים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/11/2012
שלב המזון המוצק - כל הטיפים

לפניכם טיפים שיסייעו לתינוק שלכם להסתגל בקלות לשלב הטעימות והנחיות לחשיפה נכונה של מזון מוצק

המטרה של מאמר זה היא לעזור לקוראים להבין את כל הנקודות החשובות אודות שלב המזון המוצק, השלב בו התינוק מתחיל בטעימת מזונות מלבד חלב אם ופורמולה. מאמר זה יעזור לקוראים ליישם שלב זה בצורה הנכונה ביותר.
 
שלב מוצק - חשוב לדעת
 
השלב בו מרגילים את הילד למזונות חדשים, מתחיל בדרך כלל בגיל שישה חודשים אזי מתחילים לתת לתינוק לטעום מיני מאכלים מרוסקים ולאחר מכן התינוק מתחיל "במסע הטעימות" הידוע. עד גיל חצי שנה ההמלצה של משרד הבריאות היא להזין את התינוק בחלב אם בלבד, אם על ידי הנקה ואם על ידי תחליפים שונים לחלב אם. דבר שני חשוב הוא שלא צריך לכפות על התינוק את השלב הזה אם הוא עדיין לא מוכן וכאשר הוא מוכן, אל לכם להאכיל אותו בכוח או לחילופין להגיב בסלידה אל עבר התינוק, משום שהוא צורך כמויות גדולות מדי או קטנות מדי של מזון. יש להאכיל את התינוק במרווחי זמן סבירים ולא לאסור על התינוק לגעת באוכל שלו ולחוש אותו, זה חלק בלתי נפרד מהתפתחותו. חשוב לקחת בחשבון שתינוק צורך כמויות קטנות ולכן משתלם להקפיא את היתר. ניתן לקנות מקפיא קוביות קרח ולשים במקום מים, רסק ירקות או פירות וכל אימת שמעוניינים להאכיל את התינוק ניתן להפשיר את הכמות הקטנה הזו.
 
האוכל המוצק - טועמים את המזון
 
הורים רבים אינם יודעים כיצד להתחיל ולחשוף את הילד לשלב האוכל המוצק וזאת משום שעד אותו שלב התזונה של התינוק הייתה מבוססת בעיקר על פורמולה או חלב אם:
 
מזונות שונים - בגיל שישה חודשים ניתן לחשוף את התינוק למיני מאכלים מרוסקים, כמו ירוקת מאודים אותם מרסקים בבלנדר, פירות מרוסקים בבלנדר ודייסות שונות. העובדה שהתינוק מתחיל לחוש בטעמים, תעזור לו במעבר לאוכל המוצק. 
 
שיטת האכלה - אם עד גיל שישה חודשים האכלתם את התינוק אך ורק על ידי בקבוק, חשוב לנסות ולהאכיל אותו גם באמצעות כפית פלסטיק קטנה שמותאמת לתינוקות. דבר זה יעזור לכם בשלב בו תעברו למזון המוצק.
 
סוג אחד כל פעם - חשוב לחשוף את התינוק כל פעם לסוג אחד של מזון וזאת במשך כמה ימים. רק לאחר כמה ימים יש להתחיל ולחשוף אותו לסוג נוסף של מזון. חשוב שכל פעם תהיה בלעדיות רק לסוג אחד של מזון, לפחות בשלב ההתחלתי. דבר זה חשוב מאוד כדי לראות האם הוא אוהב סוג מסוים של מזון על פני אחר והאם הגוף שלו מגיב בצורה טובה לכל סוג מזון.
 
לא מתבלים - חשוב לא לתבל את האוכל. התינוקות חשים בטעמים והם אינם בנויים לתיבולים שונים, דבר שכולל מלח שיכול לגרום להם נזקים בגיל זה.
 
הימנעות - חשוב להימנע לא רק מתבלינים אלא גם ממאכלים מסוימים, כמו למשל גבינות, דבש, מוצרי חלב. בין 4-6 חודשים יש להימנע גם מביצים. בגיל חצי שנה ניתן להתחיל ולחשוף את הילדים לביצים, אך חשוב שהביצה תהיה מבושלת היטב ותמיד יש להתחיל ולהרגיל את התינוק ראשית כל לחלמון ורק לאחר כמה ימים לחלבון. 
 
לסיכום, שלב המזון המוצק הוא אחד השלבים המרתקים והמרגשים ביותר של כל הורה. השלב בו ההורה מתחיל לראות כיצד התינוק שלו מתחיל להתפתח ולצרוך מזונות.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן