מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > צרכנות המשפחה

הילד כבר מוכן לצאת לדרך? עצות לבחירת אופניים לילדים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 16/9/2018
הילד כבר מוכן לצאת לדרך? עצות לבחירת אופניים לילדים

כיצד בוחרים אופניים לילדים ופעוטות? כיצד מתאימים אותם לגיל ולשלב ההתפתחותי של הילד? לפניכם מדריך קצר עם טיפים לרכישה נבונה של אופני ילדים בשלב הראשון מגיל שנתיים וחצי ובשלב השני - מגיל 8 ומעלה

כתבה: קורן דור
 
הסיטואציה הבאה בוודאי מוכרת לכם: הזאטוט חושב שהוא מדווש באופניים בעוד אתם אלה שמנווטים אותו עם מוט הדחיפה, עד שהוא מתמרד ורוצה לשלוט בכלי התחבורה בכוחות עצמו. 
 
הרצון שלו מאותת על כך שהגיע הזמן לשדרג עבורו את חוויית הנסיעה ולרכוש אופניים לילדים שיחזקו אצלו את המיומנויות הנדרשות משלב גלגלי העזר ועד רכיבה עצמאית גם בתנאי שטח. 
 
הבעיה היא שהחנויות גדושות באינספור דגמים וסוגים המוצעים בגדלים שונים ובטווח מחירים רחב ולא תמיד אנחנו יודעים איזה אופניים לבחור, על מה לשים דגש (מלבד הצבע האהוב על הילד) ועד מתי הזוג ישמש את הגוזל. 
 
כדי לסייע לכם בבחירת אופניים לילדים, הכנו עבורכם מדריך קצר עם טיפים לרכישה נבונה של אופני ילדים בשלב הראשון מגיל שנתיים וחצי ובשלב השני - מגיל 8 ומעלה. 
 
הזוג הראשון - לפי קוטר הגלגלים
 
אופני BMX הם האופניים המומלצים לילדים שלומדים לרכוב על אופניים החל מגיל שנתיים וחצי. אלה הם אופניים בעלי גלגלים עבים יחסית בקוטר שנע בין 12-20 אינץ' ומתאימים בשל כך להרכבה של גלגלי עזר. אופניים בקוטר 12 אינץ' יתאימו לילדים בגילאי 3-4 (או בגובה 80-90 ס"מ) וככל שהגיל עולה, כך בוחרים אופניים בעלי גלגלים עם יותר אינץ'. לדוגמא, לילד בגיל 6-7 בגובה שנע בין 120-130 ס"מ יתאימו אופניים בעלי גלגלים של 20 אינץ'. 
 
מאפיינים נוספים שיש לאופניי BMX - מעצור יד ומעצור רגלי פשוטים במיוחד לתפעול, מגן מרופד בכידון ולעיתים גם מגני בוץ, גלגלי עזר שניתנים להסרה. 
 
הבסיס - ישיבה נכונה על האופניים 
 
כדי שהילד ירגיש בנוח בעת הישיבה על האופניים, כדאי להקפיד על בחירת אופניים בעלי מושבים ארגונומיים, כשניתן לכוון את גובה המושב לפי גובהו של הילד, כך שרגליו יגיעו לשליטה מלאה בדוושות. מה לבדוק? שהרגל של הילד ישרה אך לא מתוחה מדי (שהברכיים לא נעולות) וגם שהברכיים לא יהיו קרובות מדי לכידון. דהיינו: שקצות האצבעות של הילד מגיעות לרצפה ושבעת רכיבה רגלי הילד לא מתקפלות ביותר מ-90 מעלות. שימו לב, את גלגלי העזר יש להרכיב כשהם מוטים לצד, כדי שהילד יוכל לרכב בקו ישר. 
 
הממד הבטיחותי 
 
לבטיחות יש חשיבות עליונה בבחירת אופני ילדים וחשוב לוודא שהאופניים תקינים, עשויים מחומרים עמידים כמו אלומיניום, ברזל, פלדה (שאופניי BMX הם לרוב קלי משקל משום שהם בעלי שלדת אלומיניום). חשוב לוודא שלאופניים יש מעצורי יד ומעצורי רגל, בולמי זעזועים קדמיים ואחוריים ושהם עומדים בתקנים המחמירים של מכון התקנים, משולבים במחזירי אור וצופר פעיל. 
 
אם רכשתם דגם מפורק, כדאי לבקש את הרכבתו במעמד הרכישה כדי לוודא שכל החלקים מורכבים היטב.   
 
מעבר לאופניים של גדולים
 
לאחר פירוק גלגלי העזר, ניתן להמשיך עם אופני BMX או לשדרג לאופניים לגדולים יותר, שיכולים להיות גם אופניי הרים ובכל מקרה, אופניים לגילאי 8 ומעלה מצוידים במספר הילוכים ובעלי גלגלים החל מקוטר של 24 אינצ'. בבחירת אופניים מתקדמים, יש לוודא התאמה פרופורציונאלית בין גוף הילד ומידותיו למידות האופניים - כך למשל, שמרווח העמידה (המרווח בין השלדה של האופניים לגופו של הילד) נע בין 2-5 ס"מ בין השלדה למפשעה, כדי שברגע של עצירה הילד יוכל לעצור את האופניים כשרגליים מגיעות לקרקע. כמו כן, כדאי לרכוש אופניים בעלי קורת שלדה עליונה בגובה נמוך להארכת השימוש באופניים עם גדילת הילד. ניתן לרכוש אופני הרי לילדים עד 12 הילוכים. חשוב להקפיד על בולמי זעזועים רכים, מוט אוכף מתכוונן, מוט כידון ללא מפרקים, פנסים קדמיים ופנסים אחוריים ואפילו מגיני פנצ'רים - מילוי פנימי מיוחד שמוסיפים לפנימיות הגלגלים ולא לשכוח קסדה המהודקת לראש במידה הנכונה מבלי לייצר לחץ על הרקה.

להכוונה נוספת לגבי בחירת אופניים לילדים בני 8 ומעלה לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן