מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


נשים > קריירה ואמהות

מכללות הרבה יותר סלחניות כלפי הורים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/2/2015
מכללות הרבה יותר סלחניות כלפי הורים

חלק גדול מהמכללות הפועלות בישראל, מעמידות לרשות סטודנטים-הורים, סיוע נרחב: החל במענקי מלגה ללימודים, דרך מערכת שיעורים גמישה יותר ועד להארכת מועדי הגשת עבודות ועוד

הורים לילדים המעוניינים לרכוש השכלה אקדמית בשלב כזה או אחר של חייהם, נתקלים בלא מעט קשיים הקשורים ללו"ז הפנוי העומד לרשותם בכל הנוגע לתכנון שעות הלימוד והתמודדות עם מטלות הבית וגידול הילדים במקביל. מעבר לכך, ההורים לילדים נדרשים לפנות זמן פנוי לצרכי הכנת מטלות סטודנטיאליות כגון כתיבת עבודות ושינון חומר הלימוד, וברוב המוחלט של המקרים, במידה וההורים אינם מקבלים סיוע מבני המשפחה המורחבת שלהם בכל הנוגע לטיפול בילדים, השלמת התואר האקדמי תתארך מעבר למתוכנן. 
 
כיום, חלק גדול מהמכללות הפועלות בישראל, מעמידות לרשות סטודנטים-הורים, מגוון נרחב של אפשרויות סיוע, החל במענקי מלגה ללימודים, דרך מערכת שיעורים גמישה יותר ועד להארכת מועדי הגשת עבודות וכדומה. הגישה "הסלחנית" של המכללות כלפי סטודנטים-הורים, מאפשרת לרבים מההורים לילדים להירשם למסלולי הלימוד השונים, וכפועל יוצא מכך, להגשים את חלומם ולרכוש תואר אקדמאי או מקצוע לחיים. 
 
בעבר הרחוק, המסגרת האקדמית היחידה אשר עמדה לרשות הורים לילדים, הייתה מסגרת לימודי האוניברסיטה הפתוחה. כיום, לאחר כניסת המכללות האקדמיות לשוק הלימודים בישראל, לימודי תואר ראשון במכללה הינו יעד אפשרי עבור כל הורה הבוחר לעשות זאת, ואין זה משנה מהו תחום הלימודים בו הוא מתעניין. 
 
תחומי לימוד פופולאריים בקרב הורים לילדים 
 
בדומה לכל סטודנט אחר הבוחר להירשם לאחת מהמכללות הפועלות בישראל, גם בפני סטודנטים- הורים, עומדים מסלולי לימוד מגוונים, המאפשרים לכל אחד ואחת מהם לבחור את מסלול הלימודים המועדף עליו. כיום, מסלולי הלימוד הפופולאריים ביותר בקרב סטודנטים- הורים, הם מסלולי הלימוד הרב חוגיים, המאפשרים לכל אחד ואחת מהם לשלב בין מספר תחומי לימוד במקביל. בין יתר המסלולים הרב חוגיים הנפוצים ביותר בקרב הורים לילדים תמצאו את המסלול ללימודי משפטים ומנהל עסקים, המסלול ללימודי כלכלה ומשאבי אנוש, המסלול ללימודי תואר ראשון BA כללי עם התמחות בתחום מקצועי כזה או אחר, ועוד מגוון נרחב של מסלולי לימוד המאפשרים להורים לילדים להירשם ללימודי תואר ראשון או שני. 
 
כניסת המכללות לתחומי ההשכלה הגבוהה בישראל, הובילה לכך, שלימודי תואר ראשון הפכו לנגישים עבור כל אחד ואחת מאיתנו, בין אם מדובר בהורים לילדים קטנים ובין אם מדובר להורים לילדים מתבגרים. היצע המכללות הפרושות בכל רחבי הארץ בשילוב היקף מסלול הלימוד המוצעים בהם והרמה הלימודית המועברת בהם, מאפשרת לכל הורה, בכל מקום בארץ, להירשם לאחד ממסלולי הלימוד המתקיימים במכללה, וליהנות ממגוון נרחב של "הקלות" בכל הנוגע להיותו סטודנט - הורה. 
 
לסיכום, כיום, בפני כל הורה לילדים עומדת האפשרות להירשם לאחד ממסלולי הלימוד המוצעים לו באחת מהמכללות הפועלות בישראל. כניסת המכללות לתחום ההשלכה הגבוהה, הובילה לכך שעבור כל אחד ואחת מאיתנו, סטודנטים בכלל וסטודנטים-הורים בפרט, לימודי התואר הראשון נמצאים בהישג יד. אופן הסיוע אותו מעניקות המכללות השונות לסטודנטים-הורים, הוא בהחלט אחד הפרמטרים המשפיעים על ההורה לבחור במכללה כזו או אחרת. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן