מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > ספרי ילדים והורות

'גם לי זה קורה': ספר ילדים מתוק להורה המותש

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/2/2015
'גם לי זה קורה': ספר ילדים מתוק להורה המותש

(צילום: לירון איצקוביץ)

גם הילדים שלכם מודדים את כל הארון בבוקר ולבסוף בוחרים במה שהצעתם להם מלכתחילה? גם הילדים שלכם מפחדים, מתביישים? גם אתם שומעים כל היום ש - "זה לא פייר"?. כל זאת ועוד בספר חדש מאת היוצרת מיטל גוטמן שקד

הורות היא עבודה מאתגרת ומורכבת, כל רגע ורגע  הוא פוטנציאל של הולדת קונפליקט נוסף מול הילד שיכול להוביל לוויכוח- מה ללבוש, לאסוף צעצועים, לישון, להתקלח, לסיים שיעורים. בחשיבה היומיומית שלנו כהורים אנחנו נשאבים למשפטים משימתיים - 'הולכים עכשיו', 'תזדרז', 'תלבשי את זה'. שהופכים את היום יום למתיש בהתמודדות מול הילד. 
 
מיטל גוטמן שקד, יוצרת תוכן מקורי לילדים וכמי שמאז ומתמיד מחוברת לילדה שבה, מאמינה כי תקשורת חיובית וסיפורים שמשקפים מצבים יוצרים דיאלוג, פתיחות והבנה בין ההורה לילד. דרך השירים ההורה מקבל הזדמנות לדבר בשפה ובתדר של הילד, ובכך להרוויח זמן איכות אמיתי עם ילדו ואף להעביר את ה"אני מאמין" שלו כהורה.
 
"גם לי זה קורה". הינו ספר לגילאי 2-6 מכיל בתוכו שירי סיפור בחרוזים המתארים קונפליקטים ומצבים מוכרים מהתקשורת היומיומית בין ילדים להורים. למשל כשהילד מבקש רק עוד פעם אחת ודי, כשהילדה מתביישת, פוחדת להתנסות או לא מצליחה להחליט מה ללבוש, כשהילדים לא יודעים להפסיד בכבוד או מתלוננים שזה לא פייר.

במרבית השירים בספר, מובאים לידי ביטוי רגשות/ מושגים מופשטים שלא תמיד קל להסביר ולתווך לילדים את משמעותם. כגון: קנאה, פחד, ביישנות, דחיית סיפוקים, התמודדות עם הפסד, מוטיבציה, שאיפות ועוד. כל אלה מובאים בספר בצורה שנונה, בגובה העיניים כשירים וסיפורים המעניקים כלים לילד ולהורה. כל מצב מאתגר הופך לסיפור שמסייע לילדים לחוש הזדהות והתמודדות עם מצבים אלו ולהורים מעניק רגעים של התחברות לילד שבם במטרה לסייע לילד ולעצמם לצלוח את ההתמודדויות. 
 

 
"בזכות החשיבה הילדותית והיצירתית שלי, מצאתי את עצמי כאימא, מדלגת בקלילות וטבעיות על המון מצבים מאתגרים. את הכל אני הופכת לסיפור, שיר, דרמה, וכמעט ולא נכנסת לקונפליקטים מוכרים ומיותרים. כמו שאני אומרת - בזכות הסיפור, ה"עניין" כבר לא סיפור." מסבירה גוטמן - שקד. 
 
את הספר מלווה דיסק-שמע מקורי שבו ניתן להאזין לכל השירים- חלקם בקריינות מספרת, וחלקם כשירים מולחנים, כולם על ידי מיטל גוטמן שקד, דבר ההופך את הקריאה לחוויה של ממש. בתחתית כל עמוד מצורף ברקוד הניתן לסריקה באמצעות כל מכשיר טאבלט וסמארטפון, ובאמצעותו ניתן להאזין לשירים וליהנות מאיוריה של נירה בר שמלווים את הספר.
 
יחד עם הוצאת הספר, נולדה גם הרצאה חווייתית וקלילה שהיוצרת מעבירה, ההרצאה הינה מפגש חוויתי בו ניתנת לכל אחד ואחת מהנוכחים בה הזדמנות קסומה למפגש מרגש עם הילד/ה שהיו ועם הילד/ה הפנימי הנמצא בתוכם. בהרצאה מיטל מספרת על הבנת הקשר, החשיבות והיתרונות שבתכנים ספרותיים כמו שירים, סיפורים, דקלומים ועוד על השפעתם בהבניית זיכרונות וחוויות ילדותנו ולעיצוב אישיותנו בכלל. כמו כן, בהרצאה ניתנים טיפים לבחירת ספרי ילדים וטיפים להקראת טקסטים בצורה מרתקת וחווייתית בתיבול תובנות, דוגמאות ושיתוף הקהל. ההרצאה בת שעה וחצי, מיועדת בעיקר להורים לילדים בגילאי 2-6.
 
"גם לי זה קורה": עלות  98 ₪ לספר +דיסק. 
לפרטים, רכישה והזמנת הרצאות: http://meytalshaked.ravpage.co.il/gamleeze
טלפון: 052-7500098
 
מיטל גוטמן שקד, ילידת 1983, נשואה ואם לשניים. יוצרת תוכן מקורי לילדים, קריינית ומדבבת. כותבת ומלחינה הצגות, תסריטים, שירים, סיפורים וקונספטים, עובדת בין היתר עם ערוצי ילדים ופעוטות, אמני ילדים, קלסיקלטת ועוד. מעבירה הרצאות בנושא הקנית תקשורת חיובית בין ילדים בגיל הרך להוריהם, באמצעות תכנים ספרותיים. בעלת תואר מצטיין בתקשורת ובדרך כלל מקשיבה לקול הילד הפנימי שבה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן