מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

הילד מתחיל לזחול וללכת – כך תוודאו שהחדר בטוח

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 9/3/2015
הילד מתחיל לזחול וללכת – כך תוודאו שהחדר בטוח

אם התינוק שלכם החל לזחול או ללכת, כדאי שתבצעו מספר שינויים בבית, בכדי להבטיח שהוא לא יסכן את חייו

הפעוט מתחיל לזחול בסביבות גיל 9 חודשים, או אפילו מוקדם יותר. מסיבה זו צריך להתכונן למצב זה עוד לפני שהוא מתחיל להתנסות בזחילה ובהליכה ולהבטיח שהבית שלכם יהיה בטוח לתינוק שמתחיל להסתובב בכוחות עצמו ברחבי הבית.
 
ייתכן שכבר דאגתם לבית בטיחותי לתינוק עוד לפני הלידה עצמה, אבל, אולי הייתם כול כך עסוקים בהכנת החדר לתינוק החדש, עד ששכחתם לטפל בשאר חלקי הבית. כך או כך, חשוב לוודא שעשיתם כול שניתן כדי להכין את הבית לתינוק הזוחל, ואולי אפילו הגדלתם לעשות ואספתם עצות שקשורות בתחום עיצוב בטיחותי לחדרי ילדים ותינוקות. הטיפים הבאים יסייעו לכם להבטיח שהקטנצ'יק הזוחל לא יהיה חשוף לסכנות שונות.
 
הבטיחו חיבור יציב לקיר של מתקנים ומכשירים שונים:
מדפי ספרים, טלוויזיה, שידות ואובייקטים גדולים אחרים שעשויים להתהפך וליפול, צריכים להיות מאובטחים וצמודים היטב לקירות. התינוק שלכם יכול לנסות לטפס על מתקנים אלה, ולכן חשוב לוודא שלא ייפול יחד עם הרהיט.
 
הבטיחו את התינוק מפני סכנת המים:
תינוקות ופעוטות מוקסמים מאוד ממים, לכן היזהרו שלא יתקרב לבדו למושב האסלה או בכלל לחדר האמבטיה. כך תוכלו למנוע מהילד להושיט את ידיו לתוך האסלה, ואפילו לנסות לשתות ממנה. זכרו, שלעולם אין לעזוב את התינוק לבד באמבטיה, אף לא לרגע אחד בלבד, כדי להביא מגבת מהחדר הסמוך, או על מנת לענות לטלפון. תינוק יכול להיפגע בחדר האמבטיה בתוך שניות, וחשוב שיהיה במעקב כול זמן שהוא בתוך המים.
 
התקינו שער בתחתית המדרגות בבית: 
ברגע שהתינוק שלכם מתחיל לזחול, עליכם להתקין שער בתחתית המדרגות כדי לשמור עליו ולמנוע ממנו לנסות לטפס במדרגות. אם אתם מודאגים שמא התינוק יצא מהחדר שלו כשאתם לא שם, שימו שער גם בפתח הדלת. שימו לב, מומלץ לא להתקין שער בראש גרם המדרגות, כי התינוק יכול לטפס על השער וליפול מגובה רב למטה.
 
מיקום מיטת התינוק בחדר
וודאו שהמיטה מוצבת במקום בטוח בחדר. המשמעות היא שהמיטה תהיה במרחק מה מן החלון כדי שהפעוט לא ינסה לפתוח את החלון, לטפס וחס וחלילה ליפול, או להיפגע בטעות מהתריס. חשבו פעמיים על הפריט הקישוטי שיהיה תלוי על הקיר מעל לעריסה. תמונה כבדה שעלולה ליפול היא פשוט סכנת נפשות.
 
הזיזו מן הדרך סכנות חשמל, תרופות ופריטים זעירים:
התינוק יימשך מאוד לכבלי חשמל ועלול לנענע אותם ולהפיל את המכשיר המחובר לכבל, או להיכרך סביב הכבל, אם הוא ארוך. לכן אל תשאירו כבלים בדרכו של הפעוט. בנוסף, כסו את שקעי החשמל והרחיקו מהישג ידו פריטים מסוכנים כמו תרופות, רעלים, חפצים חדים או שבירים. היפטרו מפריטים קטנים שמפוזרים בחדר כי הפעוט עלול להכניס אותם לפה ולהיחנק חס ושלום. 
 
כיוון שקשה מאוד ליצור סביבה שתהיה בטוחה במאה אחוזים לתינוק, חשוב לזכור ששמירת התינוק הולכת יד ביד עם פיקוח הדוק. כלומר, אין תחליף למישהו שצופה על התינוק כל זמן שהוא מסתובב בבית – זוהי הדרך הטובה ביותר למנוע פגיעה בתינוק כאשר הוא מתחיל להתנסות בזחילה ובהליכה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן