מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

מה חשוב לחטא לפני שנותנים לתינוק?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 26/11/2018
מה חשוב לחטא לפני שנותנים לתינוק?

שואבי נזלת, מוצצים, ונשכנים, הם רק חלק מהמוצרים המיועדים לתינוקות שיש לחטא היטב טרם השימוש וגם להקפיד לשמור עליהם נקיים לאחר השימוש הראשוני

כשאת נותנת לתינוק שלך חפצים שונים, כדאי להקפיד על חיטוי מתאים. גם אם זהו מוצר חדש שנקנה בחנות, או קיבלת במתנה, אל תוותרי על החיטוי. הנה כמה חפצים שחשוב מאוד לחטא לפני שנותנים לתינוק. 
 
1. בקבוקים - תהליך החיטוי של הבקבוקים (סטריליזציה) הוא פשוט מאוד, אבל חשוב ביותר! אין צורך במכשירים מיוחדים, פשוט שימי את הבקבוקים בתוך סיר מים רותחים למשך כ-5 דקות. הוציאי אותם בזהירות והניחי להם להתייבש. חשוב להקפיד שיש מספיק מים בסיר לכיסוי הבקבוקים, ושהמים רותחים לפני הכנסת הבקבוקים. 

למידע מפורט אודות 
סטריליזציה והנחיות לביצוע נכון - לחצו כאן
 
2. פטמות בקבוקים - כמובן שגם את הפטמות יש לחטא, רצוי באותה הצורה שבה חיטאנו את הבקבוקים עצמם. היזהרי לא להרתיח את הפטמות יותר מ-5 דקות, כדי לא להרחיב את החור - זה מסוכן.
 
3. מוצצים - את המוצצים יש לחטא בהתחלה מיד לפני השימוש הראשון, ולאחר מכן בכל מספר חודשים. בגלל שמוצצים נוטים ליפול, להתחבא בכל מיני מקומות ולבוא במגע עם הרצפה, חשוב שיהיו נקיים. 
 
4. צעצועי נשיכה - כל צעצוע שאמור להיכנס לפה של התינוק, צריך להיות נקי וסטרילי, במיוחד כאשר מדובר בתינוקות קטנים שגילם מתחת לחצי שנה. אין צורך להרתיח אותם, אבל ניקוי ושטיפה במים או סבון טרם השימוש מומלצים מאוד. במידה ומדובר בצעצועים רכים, אפשר להכניס אותם למכונת הכביסה לניקוי קצר. 
 
5. שואבי נזלת - האביזר השימושי הזה עלול להתלכלך במהירות ולצבור חיידקים, אם הוא לא מחוטא כראוי. שטפי אותו במים וסבון, והרתיחי אותו למשך 5 דקות. לבסוף, שפשפי אותו בקצת אלכוהול. 
 
6. מדחום - קל מאוד לחטא את המדחום, וכדאי שיהיו לך בבית שני מדחומים עבור התינוק שלך - אחד לשימוש בישבן והאחר לשימוש בפה - ולעולם אל תחליפי ביניהם. את שניהם ניתן לחטא באמצעות מעט אלכוהול. 
 
7. בגדים ומצעים - אלו חלק מהחפצים שהורים טריים לא חושבים שיש צורך לחטא, אבל החשיבות היא רבה. בין אם אלו בגדים שקיבלת בירושה או קנית בחנות, חשוב, טרם השימוש, לשטוף אותם במים חמים עם אבקת כביסה המותאמת לתינוקות, ולאחר מכן לייבש במייבש כביסה בדרגת החום הגבוהה ביותר. 
 
זכרי, חשוב תמיד לשטוף ולנקות כל חפץ שאמור להגיע לתינוק שלך, לפני השימוש הראשון. לתינוקות יש מערכת חיסונית חלשה ועור רגיש, והמטרה שלך היא להגן על התינוק שלך מפני חיידקים ומחלות ככל האפשר. אילו חפצים אתן חושבות שכדאי לחטא לפני שמגישים לתינוק? שתפו אותנו. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן