מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > שינה תינוקות

דברים שכדאי לנסות כשהתינוק לא מוכן להירדם

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/11/2017
דברים שכדאי לנסות כשהתינוק לא מוכן להירדם

רעש לבן, שכיבה לצד התינוק ודרכים נוספות, אולי יעזרו לכם להרדים את התינוק כאשר ממש כלום לא עוזר ואתם משתוקקים להיכנס כבר למיטה בעצמכם

החיים יכולים להיות ממש קשים עם תינוק שלא מוכן להירדם. תינוקות זקוקים למנוחה לא פחות ממה שאנו, ההורים, זקוקים לה. בכדי להקנות לתינוק הרגלי שינה טובים חשובים להקפיד על ביצוע טקס שינה קבוע ושמירה על סדר יום.
 
אבל בחיים, לפעמים יש ימים כאלה, שהתינוק פשוט לא מוכן להירדם בשום מצב ואתם ההורים כבר גמורים מעייפות ומוכנים לעשות הכל כדי שהוא יילך לישון (וגם אתם תוכלו כבר להתכרבל במיטה).
 
 
 
הנה כמה שיטות שכדאי לנסות במצבים שבהם התינוק פשוט לא מוכן ללכת לישון (אבל מאוד לא מומלץ לבצע את חלקם באופן קבוע, אלא רק באופן חד פעמי כשממש אין ברירה):
 
1. רעש לבן - רעשי רקע חלשים, שמכונים גם ״רעש לבן״, יכולים להיות מאוד מרגיעים לתינוקות. אפשר לנסות להשמיע להם קולות של גלי הים, או רעש של גשם מטפטף חרישית, ואפילו מוזיקה שקטה. זהו אחד הדברים הראשונים שכדאי לנסות בשלב ההרדמה של התינוק. 
 
2. נסיעות במכונית או טיול בעגלה - הורים מיואשים רבים נוקטים בשיטה זו, בה לוקחים את הילד לסיבוב במכונית, עד שהוא נרדם. זו אמנם אחת השיטות הידועות כלא מומלצות, כי הרי לא תצאו לסיבוב בכל פעם שהילד צריך לישון, אבל במקרי חירום היא בדרך כלל עובדת טוב. מהו היתרון הנוסף שלה? גם אמא ואבא יכולים לצאת לטיול ולהתאוורר. 
 
3. נדנדה - לכסאות נדנדה יש השפעה קסומה על תינוקות. הם משמחים אותם, ומרדימים אותם במהירות. אל תתביישי להרדים א התינוק על כסא נדנדה, אם זה מה שעובד ומצליח כשהוא סובל מגזים, כאבי שיניים ודבר לא מצליח להרגיע אותו.
 
4. עשי את עצמך ישנה - לפעמים כדאי פשוט לשעמם את התינוק עד שיירדם. שכבי לצידו, עצמי את העיניים, ועשי את עצמך ישנה. כשהתינוק יבין שאמא כבר לא מבדרת אותו, הוא יירדם משעמום. 
 
5. לוח זמנים - פעמים רבות התינוק לא מוכן להירדם, פשוט כי אין לו סדר יום קבוע ומוגדר. כדאי לסגל לעצמכם לוח זמנים מדויק, שבו יש שעות שבהן ישנים ושעות שבהן משחקים. אם תקפידי על הזמנים, התינוק יתרגל להירדם באותן שעות קבועות. 
 
6. לקבל את המצב כמו שהוא - ולפעמים, כששום דבר אחר לא עוזר, צריך פשוט להתרגל לעובדה שהתינוק שלך מתקשה להירדם בקלות. תינוקות מסוימים ישנים יותר מאחרים, וכל אחד מסתפק במספר שעות שינה שונה. ואם התינוק שלך ערני ופעיל גם אחרי מעט שעות שינה, קבלי זאת בהבנה ואהבה. לפעמים כאשר אנחנו פחות לחוצים, קצת משחררים ולא מנסים להרדים אותו בכל מחיר - דווקא אז כשאנחנו נרגעים גם הוא נרגע ונרדם
 
מה הסוד שלך להרדמת תינוקות? שתפי אותנו כדי שהורים אחרים אחרות יכירו את השיטה ואולי יהפכו את החיים שלהם לקלים קצת יותר. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן