מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

טרנדים חדשים בצילום תינוקות

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/5/2015
טרנדים חדשים בצילום תינוקות

(צילום: צלמת עם כנפיים, לימור אהרון )

צילומי תינוקות מיד לאחר הלידה, תמונות קייק סמאש ועוד, הם רק חלק מהמגמות הבולטות בעולם צילום התינוקות. בואו להתרשם מתמונות מקסימות ולקבל רעיונות שיהפכו לזיכרון מתוק מהשנה הראשונה לחייו של הילד

אחת המגמות האחרונות שהתעוררה בעקבות המהפכה הדיגיטלית והמדיה החברתית – היא שכירת צלמת או צלם מקצועי כדי לתפוס צילומי תקריב של התינוק שזה עתה נולד.
 
בעצם בימינו, צילום ניו בורן זה, שרק אתמול היה אירוע שהתבצע מאחורי דלתות סגורות, הפך למשהו שמונצח במצלמה ומיד משותף ומופץ לקהל רחב ביותר במדיה החברתית. 
 
הביקוש לצילומי תינוקות בשעת הלידה מתחיל לתפוס תאוצה והופך לעסק משגשג ביותר לא רק בארץ אלא גם בקנדה, ארה"ב ומדינות רבות אחרות. פרקטיקת צילום חדשה זו היא חלק מהדרך שבה המדיה הדיגיטלית והחברתית שינתה את החברה ומלמדת על טשטוש הקווים בין התחומים הציבוריים והפרטיים, אומרת ד"ר Randi Hutter Epstein, רופאה ניו יורקית, אם לארבעה ומחברת הספר: Get me Out: A History of Childbirth from the Garden of Eden to the Sperm Bank. 
 
אפשטיין גורסת שלא מדובר בטרנד חדש בתחום הלידה, אלא יותר במגמות חברתיות חדשות שבהן הדור הצעיר מתייחס למה שבעבר נחשב כרגע פרטי – כאל רגע ציבורי. כך יוצאים הצעירים של ימינו לבר ואחרי 10 דקות זה בפייסבוק. כי כול דבר צריך מיד לצלם ולשתף...
 

 

צלמת עם כנפיים, לימור אהרון

 

צילומי הריון
 
בימינו צילומי התינוק מתחילים עוד בהיותו בבטן האם. זוגות רבים בוחרים להנציח בצילומים את השינויים הרבים שעובר גוף האם במהלך חודשי ההיריון. לא מעט נשים הרות בוחרות להפקיד את צילומי ההיריון שלהן בידיים מקצועיות ובסטודיו מקצועי שכולל את מיטב הציוד הנדרש לצילום איכותי ברמה גבוהה של האישה ההרה.
 

 

צלמת עם כנפיים, לימור אהרון


צילומים טבעיים של התינוק בסטודיו משוכלל

 
צילומי תינוקות עברו כברת דרך ארוכה מאז אותם צילומים מקוריים וצנועים שצולמו בבית החולים. ההזדמנות לאותו צילום ראשון היה מורכב בדרך כלל מכמה צילומים של ראש התינוק בן יומו כשהוא לבוש באוברול לבן ובכובע פסים. 
 
בימינו, הגישה היא לצלם את התינוק באופן הטבעי ביותר. רוב צלמי הסטודיו משתמשים לעיתים קרובות בתאורה מקצועית שמאפשרת ללכוד את עורו המושלם והרך של התינוק. בשלב הבא, ההורים מתבקשים להביא איתם חפץ שחשוב לתינוק או למשפחה – כמו שמיכת תינוק או מתנה חמודה שהתינוק קיבל. זה עוזר להפוך את הצילום למיוחד יותר, ועוזר גם להורים ולתינוק לזכור את החפצים שהיו יקרים לילד בימים הראשונים להולדתו.
 
לעיתים, הצלמים מצרפים לתצלום את אימא ואבא ומבקשים מאחד ההורים להחזיק את הילד בזרועותיו. כך אפשר יהיה להבחין בתצלום המשפחתי עד כמה היה הילד זעיר בימים הראשונים של חייו.
 


צלמת עם כנפיים, לימור אהרון
 

צילומים כשהתינוק בן 10 עד 14 ימים
 

על מנת ללכוד את התינוק עם "התלתל" הקלאסי, עדיף לזמן את פגישת הצילום כשהוא בגיל של כ-14 ימים. מומלץ לתכנן את הצילומים לזמן שבו התינוק ישן. זה יעזור לצלם את התינוק ממש מקרוב כך שכול הקווים העדינים של פניו יופיעו בצילום. בהמשך, כדאי להכין בגדים שקל יהיה להפשיט ולהלביש את התינוק כך שבכול צילום הוא יהיה במראה שונה.
 


צלמת עם כנפיים, לימור אהרון
 
כשהתינוק גדל
 
ככול שהילד הולך ומתפתח, אתם צריכים לצלם אותו כשהוא לומד לחייך, לזחול, ללכת או להתגלגל. זכרו לשמור על סצנת צילום בסיסית. התינוק הוא זה שצריך לעמוד במרכז התמונה, ואביזרים רבים מדי יכולים להפריע גם לתינוק וגם לצלם. נסו להביא אביזרים שיעזרו להראות את אופי התינוק. למשל, כשהוא מתנהג מעט בביישנות, כשהוא נועז או מתוק. הקפידו לדון עם הצלמת או הצלם לגבי המראה הסופי שאתם רוצים להשיג, כדי שהצלם יבין אתכם וינסה להנציח את התמונות שאתם מדמיינים. 
 
כשהתינוק מגיע לגיל שנה, ואתם חוגגים לו יום הולדת, זו הזדמנות מעולה לצילומי קייק סמאש שבהם הילד מושיט את ידו לעוגת השוקולד, ועל פרצופו נמרח חיוך ענק מלא בשוקולד וקצפת.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן