מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > התפתחות התינוק

גו בייבי גו ישראל: פרויקט חדש למען ילדים עם מוגבלויות

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/5/2015
גו בייבי גו ישראל: פרויקט חדש למען ילדים עם מוגבלויות

גו בייבי גו ישראל, פרויקט התנדבותי המופעל על ידי פיזיותרפיסטים, מעניק לילדים עם מוגבלויות רכבי משחק ממונעים ללא כל עלות, על מנת לעזור להם להתנייד ולאפשר להם תחושת שייכות חברתית

לפני כ-9 שנים יזם פרופסור מאוניברסיטת דלאוור שבארה"ב פרויקט התנדבותי מיוחד במינו המעניק רכבי משחק ממונעים לילדים עם בעיות מוטוריות ומוגבלויות אחרות. מאז, התגלגל הפרויקט למדינות נוספות בעולם, ורק כעת מושק בישראל, בה אלפי ילדים הזקוקים לפרויקט, על ידי צוות של פיזיותרפיסטים מתל אביב.

 

אז איך הפרויקט עובד? ראשית נפגש צוות הפרויקט עם הורי הילדים והילדים, לאחר שאלו נמצאו כמתאימים (על פי קריטריונים של גיל וצרכים). הפרויקט תחילה עורך מדידות מיוחדות לילדים ומתאימים רכב משחק ממונע לכל ילד, על פי צרכיו. כך למשל ילד אשר לא מסוגל להזיז את רגליו על מנת ללחוץ על דוושת הרכב - יקבל רכב שהודות לפרויקט כעת מופעל על ידי הנעה ידנית. בנוסף הצוות מאבזר את המכונית בחגורות ותמיכות נוספות על מנת להבטיח את בטיחות הנסיעה במכונית.

 

 

"כיום לא ניתן למצוא בחנויות הצעצועים רכבי משחק שמותאמים לילדים עם נכויות ואנחנו לקחנו על עצמנו כמטרה להנגיש את רכבי המשחק עבורם כל אחד לפי צרכיו הוא", כך לפי סטפני ליבזון, אחת מיזמיות הפרויקט. "הורים לילדים עם צרכים מיוחדים לא קונים לילדם רכב משחק ממונע שכן הוא פשוט לא יכול להפעיל אותו מצד אחד, או מצד שני אינו בטיחותי מספיק".

 

מעבר לאפשרות הניידות, גו בייבי גו ישראל קמה במטרה לספק לילדים תחושת שייכות חברתית ואת האפשרות להרגיש כמו שאר הילדים בגן או בבית הספר ואפילו יותר. "הילדים שעד כה עבדנו איתם רגילים להתנייד בכיסא הגלגלים, בהליכון או בקביים. אנחנו רוצים לאפשר להם להרגיש התניידות עצמאית שעד כה לא חוו, ורק ראו בפארקים ובגינות המשחקים. התניידות ברכבי המשחק הממונעים מאפשרת להם לוותר על הקביים, לזנוח את כסא הגלגלים, למספר רגעים ביום - ולהרגיש פחות שונים. תגובות הילדים לרכבים החדשים המוענקים להם שוות לנו הכל ואנחנו מקבלים תגובות נהדרות", כך לפי ליבזון.

 

מאז הושק הפרויקט בישראל, זכה הוא לאימוץ על ידי עמותת ניצני ראשון - עמותה למען ילדים נכים ועד כה העניק הפרויקט 6 מכוניות משחק ל-6 ילדים עם מוגבלויות, אך הרשימה עוד ארוכה. בישראל אלפי ילדים עם סוגים שונים של מוגבלויות, ועד כה קיבל הפרויקט בקשות מעשרות הורים נרגשים אשר מחכים לרכב המשחק המותאם אישית לילדם. אך מאחר והפרויקט מתבסס כולו על תרומות (תרומות כספיות או תרומות רכבי משחק) וכל מי שלוקח בו חלק עושה זאת בהתנדבות, זקוק הוא לתרומות על מנת להמשיך לעבוד. "הרבה עבודה עוד לפנינו, לשם כך אנחנו מגייסים תרומות כספיות המשמשות אותנו לקניית חומרי עבודה להתאמת המכוניות ומכוניות ממונעות, ותרומות מכוניות משחק ישנות ממשפחות שכבר אין להם שימוש בהן, או תרומות רכבי משחק מחנויות צעצועים".

 

בהמשך הדרך, נוסף על שגרת עבודת הפרויקט היומיומית, צפוי הפרויקט לערוך סדנאות מיוחדות עם מתנדבים בודדים וחברות, להתאמה ובנייה של מספר רכבי משחק ממונעים במקביל, ביחד עם ילדי הפרויקט ומשפחותיהם.

 

לתרומות, בקשת השתתפות בפרויקט, שאלות, פידבקים וכל דבר אחר ניתן ליצור קשר עם הפרויקט ב- gobabygoisrael@gmail.com

 

לפרטים נוספים אודות הפרויקט בקרו באתר הבית של גו בייבי גו או בדף הפייסבוק

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן