מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > ספרי ילדים והורות

ספר מומלץ לקטנים ולגדולים: 'מה שיוצא אני מרוצה'

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 1/7/2015
ספר מומלץ לקטנים ולגדולים: 'מה שיוצא אני מרוצה'

שדרנית הרדיו והסטנדאפיסטית מיכל שם טוב השיקה ספר ילדים חדש שכתבה: "מה שיוצא אני מרוצה", העוסק בדימוי גוף אצל ילדים. הכנסותיו יועברו ליחידה לטיפול בהפרעות אכילה במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע

"מה שיוצא אני מרוצה" הוא ספר ילדים אך מתאים לכל גיל ולכל אדם.
 
הספר מגולל את סיפורה של מיכל הילדה שאינה מבינה מדוע המבוגרים הסובבים אותה אינם מרוצים מהאופן בו הם נראים וכיצד זה משפיע על חייהם ועל חייה.
 
בתמימות שובת לב, מיכל מפשטת את הקושי של המבוגרים לקבל את עצמם בכל צורה, ומשאירה בקורא, בין אם הוא ילד או מבוגר, גבר או אישה סימני שאלה וחומר למחשבה.
 
 
אודות המחברת:
 
מיכל שם טוב, האישה ששוברת מוסכמות חברתיות, רק בת 35 וכבר הספיקה לסמן וי על לא מעט הישגים: שדרנית רדיו מהבולטות בישראל, סטנדאפיסטית וקומיקאית שסומנה כ"דבר הבא" בעולם הבידור הישראלי, בלוגרית (אתר MAKO), פאשניסטה, מרצה ומובילת דעת קהל בכל הנוגע לדימוי גוף וקבלת העצמי, רעיה ואם לשני ילדים מקסימים.
 
ההחלטה לכתוב ספר ילדים בנושא דימוי גוף הגיע דווקא מסיפור אישי. מיכל קראה עם בנה בן ה-9 רום סיפור, הפעם היה זה "טולי תעלולי" (שכתבה גלילה רון פדר). תוך כדי קריאת הסיפור נתקלה במשפט מפתיע על גיבורת הספר שלא מבינה כיצד יניב התאהב בצילה כי "היא בכלל לא יפה ואין לה גוף מרשים."
 
מיכל הבינה שהחיידק השוכן בחברה כולה וגורם לבני אדם למדוד האחד את השני ע"פ מבנה גופם, מתחיל בעצם בחינוך הילדים שלנו ובספרים שהם קוראים מגיל צעיר. כתגובה לכך מיכל כתבה את "מה שיוצא אני מרוצה".
 
ההכנסות יועברו ליחידה לטיפול בהפרעות אכילה במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע.
 

מיכל שם טוב. צילום: סטודיו 360

 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן