מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

הפעם הראשונה עם הילדים בחו''ל - חוויה מדהימה אם עושים זאת נכון

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 24/9/2015
הפעם הראשונה עם הילדים בחו''ל - חוויה מדהימה אם עושים זאת נכון

החשש המוצדק מפני הטיול הראשון עם הילדים בחו"ל משותף להורים בכל העולם. מצד שני, דווקא טיול כזה יכול להיות הזדמנות לחוויה בלתי נשכחת ולשעות רצופות של זמן איכות. הנה הטיפים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון

מעל 4 מיליון נוסעים חולפים בנתב"ג מדי שנה וחלק לא מבוטל מהם עושים זאת יחד עם הילדים. למרות גידול של 15% ביציאות לחו"ל בין 2014 לבין 2013, החשש המשותף להורים נשאר זהה: מה עושים עם הילדים בפעם הראשונה? זהו חשש מוצדק בהתחשב במוניטין שיצא לפעוטות, תינוקות וילדים שנאלצים להסתדר עם השגרה החדשה מעבר לים.
 

בנוסף, יש להביא בחשבון את חוסר הביטחון של ההורים עצמם: מעל 45% מההורים בגילאי 25-35 טוענים שלא ייצאו עם הילדים לחו"ל עד שיגיעו לגיל 6. זהו גיל שנתפס בתור סולידי ופשוט יותר להתנהלות, אך האמת היא שאפשר לעבור חוויה מדהימה עם הילדים עוד הרבה לפני זה - כל עוד עושים זאת בצורה נכונה.
 

יש הרבה סיבות לטוס עם ילדים קטנים. אל תיבהלו מהאתגר והפכו אותו לבילוי בלתי נשכח. הטיסה עם תינוק קלה יותר, הלו"ז גמיש ואתם יכולים לחסוך כסף ולא לשלם על ילדים מתחת לגיל שנתיים. לתינוקות יש שגרת יום מסודרת וסביבה אתם יכולים להרכיב חופשה מושלמת.
 

הסוד לטיול מוצלח: תכנון מוקדם
 

הטיפ החשוב ביותר הוא להשקיע בתכנון. נסו לשכוח מהימים בהם הייתם יכולים םלהרשות לעצמכם להיות ספונטניים ולהזמין חופשה בתוך מספר ימים בלבד. הקצו לפחות 3 שבועות לתכנון מוקדם וקבעו סדר עדיפויות. בחרו היטב באיזה יעד לקיים את החופשה והשתמשו בהמלצות המפורסמות באתרי האינטרנט. מבחינת תיק וציוד, מומלץ לארוז אסידופילוס של ילדים כדי להתגבר על שינויים בהרכבי המזון והמים. בכל מקרה אל תשכחו לרכוש ביטוח נסיעות ובדקו האם תנאי הביטול דורשים קנס.
 

הזמינו מקומות ישיבה במטוס מראש ורצוי להקצות חלון לכל ילד כדי למנוע ויכוחים. בחרו טיסות בשעות נוחות וכך תעזרו לילד להגיע רענן. במקביל, נסו לערב את הילדים בתהליך קבלת ההחלטות במידה והם בגיל המתאים. תנו להם לצלם, לבחור אטרקציות, לאתר פעילויות ולהשתתף בדיונים המשפחתיים. גרמו להם לחוש חלק מהחוויה עוד בארץ ותגלו שיתוף פעולה מפתיע אחרי הנחיתה. קחו איתכם את הדברים הקטנים שהילדים אוהבים והקצו מזוודה פרטית לשמיכה, אוכל טעים, משחקים מועדפים וכדומה. כמה שיותר פריטים מוכרים יעזרו לילד להתאקלם וימנעו עצבים מיותרים.
 

תחבורה, אטרקציות ופעילויות
 

גם במהלך הטיול עצמו אתם יכולים ליהנות מהשהות עם הילדים, כל עוד תזכרו לקבוע סדר עדיפויות. בחופשות משפחתיות יש משמעות גדולה לניידות נוחה ונגישה: היעזרו בשירותי השכרת רכב, תכננו את מספר המקומות והציוד הנלווה ובררו על מערכות שמע ו-DVDלהנעמת נסיעות ארוכות. נסו למצוא איזון מדויק בין פנים לחוץ ובין פעילויות בטבע ומחוץ לרכב, לבין אטרקציות במקומות סגורים. השאירו מספיק זמן להשתוללות ותנו לילדים לפרוק אנרגיה. אם אתם נוסעים עם כל המשפחה בפעם הראשונה לעיר גדולה ומרכזית, תוכלו לנסוע ברכבת קלה, חשמלית, אוטובוס או רכבת תחתית ולחשוף את הילדים לחוויות חדשות.
 

הפעילויות שתבחרו לקיים במהלך החופשה חייבות לעמוד בשורה אחת עם תחומי העניין של הילדים וכמובן עם הגיל שלהם. אין טעם לסחוב את הילדים לסיבוב ארוך במוזיאון, גם אם מדובר באטרקציה שאתם חולמים עליה כבר שנים. התאימו את הציפיות מראש וזכרו שמדובר על טיול שונה מזה שאליו התרגלתם בתור רווקים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן