מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > ספרי ילדים והורות

ספר מומלץ: 'אמא עובדת עד מאוחר'

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 6/10/2015
ספר מומלץ: 'אמא עובדת עד מאוחר'

(צילום: כריכת הספר)

ספר ילדים חדש ומקסים, בשם "אמא עובדת עד מאוחר", מתמודד עם רגשותיהם של הילדים שהוריהם עובדים עד מאוחר, ואוספים אותם אחרונים. לפרטים נוספים ולרכישת הספר - היכנסו לכתבה

הורים רבים, המשלבים בין הורות לקריירה תובענית, מכירים את הרגעים מורטי העצבים בדרך המתארכת, מיום העבודה אל הילד הממתין להם, בכיליון עיניים בצהרון. המתח, הציפיה, רגשות האשם, הדילמות שעולות. אבל איך נראות ומרגישות הדקות הללו מבעד לעיני הילד?

 

מאיה פיינהולץ קליין, אמא לשניים, פסיכולוגית קלינית וכותבת (גם כאן באתר), כתבה על כך ספר ילדים ראשון, המלווה באיוריה היפהפיים של נרקיס שחף,שיצא לאחרונה בהוצאת גוונים.
 

הספר מספר על עלמה, הילדה שנאספת אחרונה מהצהרון, ועל התמודדותה לאורך השבוע – הקושי, המשאלות, המחשבות והרגשות, וגם הרגעים הנעימים והמנחמים יותר, בהם המשפחה מאוחדת ומאושרת.
 

מאיה מספרת כיצד נולד הספר -
 

"בתור האמא ש"עובדת עד מאוחר ומגיעה אחרונה לצהרון", לא קל לי עם ילדיי  סביב עניין זה. כשביתי היתה צעירה יותר, לא תמיד ידעה לבטא זאת במילים ברורות, אבל המבט המצפה והמתוסכל לעיתים, הכעס והשאלות – הבהירו יפה את עמדתה בנושא. ככל שהתבגרה והפכה ברורה יותר בדרישותיה ובציפיותיה – השיח הפך ישיר יותר, ונעים פחות.
 

הרגשתי שלא תמיד הצלחנו להפגש ולהבין. שלא תמיד הצלחתי להבהיר את הסיבות, ההסברים והרגשות שמאחורי המצב. הבנתי שהיא כנראה לא מרגישה שאני רואה אותה, ואת התסכולים שלה, אלא נתפסת כעסוקה מאוד בעבודה ונותנת לה קדימות על פניה. עובדה – אני נשארת שם עד מאוחר, ומגיעה לאסוף אותה אחרונה. עם עובדות קשה להתווכח. גם עם רגשות.
 

ובדיוק מהמקום הזה הספר נכתב. בניסיון אישי מאוד להגיע אל הבת שלי. להראות ולהשמיע לה שאני אכן רואה אותה, בתוך העומס הגדול והשעה המאוחרת.
 

אחרי שנכתב הסיפור, גיליתי שהוא איפשר לנו שיח, שלא התאפשר קודם, איפשר לנו לראות יותר זו את זו, וריכך משהו בנפיצות של הנושא.
 

אחרי שנוכחתי בכך הבנתי שהסיפור כנראה יוכל לדבר לעוד הרבה ילדים וילדות, אמהות ואבות במצב דומה, ולכן בחרתי להוציא אותו לאור. אם בבתים נוספים יקראו ביחד את הסיפור, ומכאן יתאפשר שיח קצת אחר, או תירקם איזו הבנה עדינה ומנחמת, אז עשיתי את שלי”.
 


הספר ניתן לרכישה בחנויות הספרים ברחבי הארץ, ודרך אתר הוצאת גוונים - לפרטים ולרכישה לחצו כאן

 

צפו בראיון עם מאיה בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10, לרגל הוצאת הספר:

 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן