מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > הנקה

שעת הנקה גם לאבות?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 29/11/2015
שעת הנקה גם לאבות?

ועדת השרים אישרה את חוק ההורות השוויונית, המציע תיקונים בחקיקה, שמטרתם ליצור מצב בו אבות חולקים עם האמהות משימות שונות בחיי ההורות. כתוצאה מכך מסתמן כי אבות יוכלו לצאת מהעבודה שעה לפני הזמן, במשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה

אל תאמרו יותר "חופשת לידה" כי אם "תקופת הורות" ותשכחו מ"שעת הנקה" וקבלו בברכה את "שעת הורות".
 
ועדת השרים לענייני חקיקה בישראל אישרה היום (ראשון) את החוק, שיזמה ח"כ רחל עזריה (מכולנו), שהוא חוק הורות שוויונית, ובו מספר תיקונים לחקיקה, שמטרתם לעודד אבות בישראל לחלוק האמהות את הטיפול בילדיהם ומשימות אחרות הקשורות לעצם היותם הורים.
 
על פי החוק החדש, אבות יוכלו לקחת "שעת הנקה", במשך ארבעה חודשים מסיום מחופשת הלידה, ובעצם לצאת מוקדם יותר מהעבודה. כך תתאפשר חלוקה שווה בין ההורים של איסוף הילדים, בעוד שכיום אך ורק אמהות זכאיות לשעת הנקה.
 
בשל השינוי בחוק ישונה שמה של "שעת ההנקה" ומעתה היא תכונה "שעת הורות". שמו של המונח המוכר "חופשת הלידה" ישונה בחוק ל"תקופת לידה והורות", זאת מתוך תקווה שאבות יבחרו לממש את האופציה לחלוק עם האם היולדת את חופשת הלידה. 
 
לדברי יוזמת החוק ח"כ רחל עזריה: "בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים במשפחה הישראלית שלא באים לידי ביטוי בדיני העבודה. החוק הזה הוא מקבץ תיקונים שמטרתם לאפשר לבני זוג לחלק ביניהם את משימות גידול הילדים באופן שבו הם מחליטים כתא משפחתי. החוק מיטיב עם כל המשפחה: הילדים זוכים לגדול עם שני ההורים, האבות זוכים לזמן יקר עם הילדים, והאמהות זוכות לשותפות בגידול הילדים שמאפשרת להן להתחרות באופן שווה יותר בשוק העבודה".
 
החוק המדובר יקודם לאחר קריאה טרומית, זאת בתיאום עם משרדי הממשלה הרלוונטיים.
 
חלק אשר נכתב בהצעת החוק המקורית אך לא אושר בסופו של דבר, אמר כי הביטוח הלאומי יהיה מחוייב לשלוח מידע לכל ההורים ובו יפורטו זכויותיהם, אבל כן נקבע כי יתווסף למכתב הראשון, שמקבלות אמהות לאחר הלידה, סעיף "בולט" המציין בפניהן את האפשרות להתחלק בחופשת הלידה שלה עם האב. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן