מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > צרכנות המשפחה

המשפחה מתרחבת? זה הזמן להתחיל לחשוב על בית משלכם

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 28/2/2016
המשפחה מתרחבת? זה הזמן להתחיל לחשוב על בית משלכם

כאשר נולדים ילדים הוריהם מתחילים לחשוב על מעבר לבית משלהם ומחליטים לרכוש דירה, בשלב זה רבים מהם נתקלים במכשולים כגון בחירת מסלול משכנתא כדאי, התאמת גובה ההחזר ועוד. בפניכם מידע שיסייע לכם להתמודד בהצלחה עם כל ההיבטים הפיננסיים של העסקה

לקראת הצטרפות של תינוק למשפחה מתחילים לחשוב על דירה גדולה יותר, וזו הזדמנות מצוינת לבחון את האפשרויות הקיימות בדבר רכישה.

 

ההחלטה לעבור לבית משלכם היא החלטה כבדה שמתאפיינת באספקטים רבים ולמשמעות הכלכלית יש משקל לא קטן בהחלטה והוצאתה לפועל. מעבר למחיר של הנכס עצמו, בהיבט הכלכלי יש לבחון ברמת המיקרו את ההון עצמי הדרוש ומקורות לגיוסו, בחירת מסלול המשכנתא הכדאי ביותר, התאמת גובה ההחזר החודשי ובחינה שלו ביחס לגובה שכר הדירה, כשהמטרה היא כמובן להשוות ואף להוריד את רף התשלום.

 

אחד המכשולים שעומדים בפני הרוכשים, ובעיקר בפני אלו שעושים זאת בפעם הראשונה הוא בנטייה לפספס את כל הגורמים שמשפיעים על גובה הסכום הנדרש, ועל גובה ההחזר החודשי. הבנקים השונים מציעים מידע רב באתרים שלהם ומחשבוני משכנתא שיעזרו לכם לקבל החלטה. בנק לאומי אף הקים לשם כך את אתר לאומי למשכנתאות, אתר יעודי לנושא זה. על מנת לעשות חישובים תואמי מציאות יש לאסוף את כל המידע הרלוונטי שמתייחס לכל ההיבטים הפיננסיים של העסקה.

 

מה כולל מימון הדירה?

 

השווי הריאלי של הרכישה - לפני שאתם מבקשים מהבנק משכנתא בגובה מחיר הנכס פחות ההון העצמי שיש לכם, זכרו שהעלות הסופית שתשלמו היא לא המחיר של הדירה. הסכום הסופי אותו תשלמו בכדי לממש את העסקה כולל את עלויות הרכישה שמורכבות ממיסים, רישויים ודמי טרחה לעורך דין, עלות התאמה של הנכס הכוללת שיפוץ, ריהוט ועיצוב והפתעות בלתי צפויות. בין אם גוזרים את עלויות ביצוע העסקה מההון העצמי ובין אם מסכום המשכנתא שלוקחים מהבנק, כדאי להיערך ולתכנן זאת מראש.
 

בחירת מסלול משכנתא - את פרטי המסלולים השונים ניתן לקבל באתרי הבנקים, ובאתרים ייעודיים, כמו זה של לאומי למשכנתאות, ניתן לקבל את הפרטים בהרחבה. בכל מקרה לא כדאי לוותר על פגישות ייעוץ עם מומחה למשכנתאות שישפוך אור, ויסביר את כל הניואנסים הקטנים שקשורים לחוזה ארוך טווח זה.
 

גובה ההחזר – גובה החזר המשכנתא משפיע הן בטווח המיידי והן בטווח הארוך, ולכן חשוב לבצע את התכנון והפריסה של המשכנתא בקפידה. בנושא זה מוטב להיעזר ביועץ המשכנתאות שבבנק. יחד תוכלו לבחון את תקופת ההחזר, אורכה והשינויים שבמהלכה, מה שיאפשר לבצע התאמה של תשלומי ההחזר לשינויי החיים. אם גייסתם מימון לטובת ההון העצמי, קחו בחשבון את תשלומי ההחזר להלוואה הזו שמצטרפים לתשלומי החזר המשכנתא.

 

ביטוח משכנתא - ביטוח משכנתא גם הוא רכיב שיש לקחת בחשבון. בעוד שניתנת האפשרות לבחור את חברת הביטוח, מה שמייצר כמובן תחרות ומאפשר להוזיל את עלות הפוליסה, וויתור על סעיף זה הוא אינו בגדר אפשרות, פוליסת ביטוח משכנתא מחויבת על פי חוק. פרושו של דבר שישנה הוצאה נוספת שמתלווה להחזר המשכנתא החודשי. אכן, גורמים רבים למשכנתא וכדאי להתעכב על כל אחד ואחד מהם למען הבטחת השקיפות והוודאות של העתיד הפיננסי שלכם- זה יעזור להיערך וזה מאד יעזור לצמצם עלויות.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן