מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

איתור וטיפול בתקלה בחיסון תינוקות במחוז דרום

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 11/5/2016
איתור וטיפול בתקלה בחיסון תינוקות במחוז דרום

מספר תינוקות באזור הדרום קיבלו חיסון שפג תוקפו. אין סכנה מבחינה בטיחותית, אלא קיים ספק לגבי יעילותו של החומר הפעיל שבתרכיב החיסון. ניתנו הנחיות לקבלת חיסון חוזר לכל התינוקות

במסגרת תהליך שגרתי של בקרה פנימית של אחיות אחראיות בטיפות חלב בדרום אותרה תקלה של חיסון אשר פג תוקפו. יודגש כי אין בעיה בטיחותית אלא בעיה ביעילות החיסון.
 
למספר תינוקות במחוז דרום ניתן חיסון (חצבת, חזרת, אדמת, אבעבועות רוח) לגיל שנה, פג תוקף של אצווה ספציפית שתאריך התפוגה הוא סוף אפריל. החיסון ניתן בארבע תחנות טיפות חלב שונות במחוז דרום.  
 
הטעויות אירעו בתחילת חודש מאי ואותרו בפעילות יזומה של האחיות האחראיות, כל משפחות התינוקות עודכנו וזומנו לקבלת מנת חיסון נוספת.
 
היות ועל פי הנחיות המחלקה לאפידמיולוגיה מתן חיסון שאינו תקף מחייב מתן מנה חוזרת של חיסון, ניתנו הנחיות לחיסון חוזר לכל התינוקות שקבלו את מנות החיסון. יש לציין, כי אין סכנה מבחינה בטיחותית, אלא קיים ספק לגבי יעילותו של החומר הפעיל שבתרכיב החיסון ועל כן יש צורך לבצע חיסון חוזר. כמו כן, אין סכנה במתן מנת חיסון נוספת ומטרת החזרה היא להבטיח הגנה מיטבית ביחס למחלות שמבקשים למנוע. 
 
הנושא הועבר לידיעת שרותי בריאות הציבור, המחוז מבצע תחקיר של האירוע.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן