מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > צרכנות המשפחה

חימום בחדר הילדים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 20/11/2016
חימום בחדר הילדים

מגוון רחב של אמצעי חימום יכול להתאים לחדר הילדים בבית שלכם. אז איך בוחרים את האמצעים הנוח והחסכוני ביותר ואיזה שיקולים צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות? הנה יתרונות וחסרונות של כל אפשרות

בחירת אמצעי חימום משפיעה ישירות על איכות החיים בבית וחיונית בעיקר עבור חדרי ילדים. מזג האוויר בישראל אמנם נחשב סולידי ורגוע, אבל בתקופת החורף הטמפרטורות צונחות והילדים הם הראשונים להיפגע. כדאי להכיר את היתרונות והחסרונות של כל אמצעי חימום וכך גם לחסוך בהוצאות חשמל ואנרגיה.
 
תנורים מכל מיני  מינים 
תנורי ספירלה נמצאים כמעט בכל בית בישראל כי הם מתחממים במהירות ומפזרים חום נעים. עם זאת, רמת הבטיחות שלהם נמוכה מאוד והם לא מומלצים לחלוטין עבור חדרי ילדים. תנורי ספירלה גם מתאפיינים בצריכת חשמל גבוהה, בלאי מהיר והיעדר וסת טמפרטורה תקין.
 
מפזרי חום יכולים להתאים לחימום ראשוני של חדרי ילדים ורק כל עוד יש מבוגר אחראי שנמצא קרוב אליהם. למרות שבמפזרי חום יש מעטפת בטוחה למגע, הם מספקים חימום מקומי בלבד והמאוורר שלהם נוטה להרעיש. חסרונות נוספים הם צריכת חשמל גבוהה, עמידות בינונית וסכנה שבה אבק יגיע לגוף החימום ויגרום להתלקחות.
 
תנורי הלוגן ואינפרא אדום גם לא מתאימים לחדרי ילדים, אך בהחלט יכולים לסייע לחימום חדרי מקלחות ושירותים. הם מציעים רמת בטיחות גבוהה, חום נעים ואפילו חסכוניים בצריכת חשמל, בעוד החיסרון הבולט שלהם הוא חימום איטי של החלל והגבלה רק לחדרים קטנים ובינוניים. אם אתם מתעקשים על תנורי הלוגן ואינפרא אדום, תוכלו לשלב אותם כאמצעי חימום נוסף בחללים גדולים. 
 
רדיאטורים ומקרני חום 
רוב ההורים מתלבטים בין רדיאטורים ומקרני חום לחימום חלל הפנים של הבית, אך מסתבר שהם הרבה פחות יעילים בחדרי ילדים. ראשית, רדיאטור מספק חום נעים ופיזור אחיד של החום בחלל, אבל הוא מתחמם לאט, מסורבל מאוד לניוד וגם יקר. הרדיאטור בטיחותי מאוד בחדרי ילדים אולם לא אפקטיבי בימים קרים וכשרוצים לחמם את חלל הפנים במהירות.
 
שנית, מקרני חום יוצרים אפקט של הגברה ומספקים חום גבוה וממוקד, אבל חימום של חדר שלם נמשך זמן רב יחסית. התכונה הזו הופכת אותם ללא אטרקטיביים בחדרי ילדים ולפתרון שמיועד בעיקר לתלייה בחצר או במרפסת.
 
במקום הראשון: מזגן 
מזגן הוא האמצעי הנפוץ, היעיל והמומלץ ביותר לחימום חדרי ילדים. מערכת מיזוג אוויר מתאפיינת ברמת בטיחות אופטימאלית ובחימום מהיר של חדרי ילדים קטנים או גדולים. המזגן גמיש בהתאמה לגודל החלל המיועד והוא חסכוני מאוד בחשמל. 
 
מיותר לציין שהמזגן הוא גם דו-שימושי כי בקיץ הוא יקרר את החדר, בעוד בחורף הוא יאפשר בקרת טמפרטורות מדויקת. בסופו של דבר, מזגן היה ונשאר פתרון ההסקה המומלץ לחדרי ילדים ונוער. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן