מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

טסים עם התינוק? הנה כמה דברים שכדאי שתכינו

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 9/3/2017
טסים עם התינוק? הנה כמה דברים שכדאי שתכינו

(צילום: shutterstock)

הטיסה הראשונה עם התינוק יכולה להיות מורכבת – כדאי שתיערכו אליה היטב. מהתכנון ועד האריזה – אלה כמה טיפים שיקלו עליכם את החיים

מאת: אורי לב
 

הנה סיפור אמיתי מהחיים – סבא וסבתא של תינוק טרי בן כמה חודשים החליטו לקחת את אותו ואת הוריו לסופשבוע ברומא. ההורים הצעירים והעייפים (כזכור, בתחילת הדרך שינה רציפה היא מותרות) ערכו רשימה ארוכה ומפורטת של כל מה שהם יצטרכו, כולל עשרה מוצצים זהים מהסוג המועדף אהוב על התוספת החדשה למשפחה ואת שמיכי האהובה שאי אפשר בלעדיה. 
 
הטיסה עברה בשלום. כמובן שהמשפחה דאגה לכל העניין של השכרת הרכב באיטליה כבר בארץ, כך שעם הנחיתה התייצבו כולם ליד דלפק החברה בשדה התעופה, כדי לאסוף את הוואן המושקע שיסיע אותם בקרוב אל האושר. האם הצעירה נעמדה עם התינוק בזרועותיה לצד הדלת האחורית של הרכב כשלבה צנח – אין כיסא בטיחות לתינוק! 
 
מה עושים? סבא וסבתא רצו לדלפק סוכנות ההשכרה לברר אפשרויות, אבל מסתבר שצריך להזמין מראש, ואין כרגע ברכבים שבשדה כסא בטיחות שניתן להעביר אליהם. אפשר בעיר, למחרת. אבל איך ייסעו כולם לעיר? 
 
תדעו לכם שבליבה של רומא אין אף חנות עם ציוד לילדים, כאילו אין ילדים קטנים בעיר הזאת. אלה ממוקמות אי שם בפרברים שעין תייר לא ראתה מעולם, חוץ מעיניהם של סבא וסבתא: סוף טוב הכל טוב – הם שבו מהמסע והתינוק זכה בסלקל חדש ואיטלקי למשעי. 
 
הלקח העיקרי שניתן להפיק מהסיפור הזה הוא שכאשר נוסעים לראשונה עם תינוק חדש – כדאי להתייעץ עם חברים שנסעו עם תינוק לאחרונה. מומלץ גם לעשות דמיון מודרך על מה תעשו עם התינוק בשעות שבין עזיבת הבית, העלייה למטוס, הנחיתה, ההגעה למלון ושנת הלילה, ואז בטוח תזכרו בג'ל שמרגיע שיניים צומחות. תוכלו גם להיעזר ברשימה הבסיסית שתמצאו כאן בסוף. ככל שגיל הילד עולה, נכון לשתף אותו בתהליך האריזה, כחלק מהכנה לנסיעה. תנו לו לבחור את הבגדים שתיקחו ואת הציוד הנלווה שיקל עליו במסע.
 
השכרת רכב כבר בארץ (צילום: shutterstock)
 
נערכים לטיול
 
טיול בחו"ל עם ילדים אינו דומה לטיול בחו"ל בלעדיהם. כהורים אנחנו שמחים לקחת פסק זמן מדי פעם ולטוס לחופשה בלי הילדים. עם זאת, דעו שמעכשיו, בכל פעם שתיסעו לבד, ילווה אתכם געגוע. זכרו את זה ברגעי המשבר בטיול עם הילדים – ויהיו כאלה. 
 
כדי להפחית את רגעי המשבר ככל האפשר, נדרש תכנון מקדים המשתנה בהתאם לאופי הטיול. אם מטיילים באיזור ספציפי – עיר, יער או כפר – המשימה העיקרית היא לבנות לו"ז לפי ההעדפות השונות של בני המשפחה. בטיול המצריך נסיעות ברכב ממקום למקום נדרשת בחירת הרכב המתאים לכם, והערכות מקדימה. 
 
המושב האחורי של הרכב המשפחתי ששכרתם, מרווח ומפנק ככל שיהיה, עשוי להפוך ברגע לשדה קרב, שמטחיו יגיעו גם אליכם. כדי למנוע את המצב, מומלץ להכין מראש שעשועי דרך תואמי גיל – בובות אצבע לתינוק, דפים, צבעים, ומדבקות לפעוטות, חידונים וקלפים לבוגרים יותר, ואזניות לסמארטפון של המתבגרים וגם מים קרים, פירות, לימון וכדורים נגד בחילה.  
 
באשר לתוכן הטיול – מומלץ לקחת המלצות מחברים ולקרוא על מסלולי טיולים עם ילדים ביעד שלכם. אחרי שתכינו רשימת פעילויות נבחרות – הפכו את המלאכה למשחק. המשימה המשפחתית (והיא מורכבת יותר ויותר ככל שעולה גיל הילדים ומספרם) היא לבנות מסלול מודולרי – שתיים או שלוש פעילויות ליום, שכל אחת עונה על העדפותיו של ילד אחר וככל האפשר, כאלה שעונות על העדפות כולם. העמל שתשקיעו בהרכבת הפאזל הזה יוכיח את עצמו בזמן אמת. מעורבות הילדים (כתלות בגיל, כמובן) בבחירת הפעילויות והאתרים עושה פלאים לסבלנות שלהם בשאר הזמן. הם גם לומדים לכבד את רצונו של האחר, לדחות סיפוקים, להיות מעורבים ולקחת אחריות על חלק מהחוויה המשפחתית. 
 
חוץ מכסף ומים, כדאי שיהיו איתכם עוד ארבעה דברים: תיק עזרה ראשונה בסיסי (אל תשאירו אותו במלון); מטען נייד לסמארטפון (כי הסוללה תיגמר ברגע הכי פחות מתאים); המפתח הרזרבי של הרכב השכור – אצל מי שלא מאפסן את  המפתח העיקרי (תלמדו מניסיון של אחרים וסמכו עליי); ומילון של השפה המקומית – לעזרה וגם לשעשוע של הגדולים יותר (תוכלו לאתגר אותם לשאול את המקומיים שאלות בשפת המקום). 
 
ציוד – רשימה בסיסית 
 
לתינוק
 
o עגלה. 
כיסא בטיחות (אפשר לטוס איתו ואפשר להזמין בסוכנות השכרת הרכב, רכב עם כסא בטיחות בהתאם לגיל הילד). 
o ביגוד – 2 סטים לפחות לכל יום, כולל גרביים.
o חיתולים (לימים הראשונים או לכל התקופה – כתלות ביעד).
o כל מה שקשור בתזונה, כלל ספוג רחצה לבקבוקים וחטיפים אהובים. 
o ציוד נלווה – בובות, שמיכות, ספרים, צעצועים, מוצצים, מנשא.
o בתיק עזרה ראשונה – מדחום, אקמולי, צינון, בטן (עצירות ושלשול), גזים, בחילות, כאבי שיניים, פניסטיל וטראומיל, פלסטרים ותחבושות, והפרימיום ההכרחי - טיפות עיניים ואוזניים אנטיביוטיות, משחה אנטיביוטית, אנטיביוטיקה בסיסית בנוזל, וגם כדורים נגד תולעים. 
 
לילדים בוגרים:
 
o משחקי קלפים (הם לא כבדים ולא תופסים הרבה מקום). 
o דפים מוכנים של ארץ עיר. 
o חוברות תשבצים, תשחצים וסודוקו.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן