מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פעוטות > בחירת מטפלות וגן ילדים

אתן לו אקמולי וזה יעבור עד הצהרים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 26/2/2019
אתן לו אקמולי וזה יעבור עד הצהרים

אושרית מסיקה, גננת מוסמכת, מנסה להסביר להורים מדוע כשהילד חולה הוא ממש חייב להישאר בבית, מדוע כשגננת מתקשרת חייבים לבוא לאסוף את הילד ולמה לתת תרופה ולשלוח לגן זה ממש לא פתרון

 
הכתבה מאת: אושרית מסיקה
 
החורף הגיע והביא עמו גשם, רוח, קור - וגם מחלות. לעתים, כאשר הילד חולה, אבל נראה בסך הכל בסדר, הורים רבים חוששים להפסיד יום עבודה, בוחרים להעלים מכך עין ושולחים את הילד לגן כרגיל, לאחר שנתנו לו לפני הגן תרופה להורדת חום ושיכוך כאבים. 
 
אבל בגן הילדים, הקטנים באים ממש לעבוד, כפי שאתם ההורים הולכים לעבודה. הם לא נחים שם, הם משחקים, לומדים ופעילים, לכן הם גם צריכים להיות מרוכזים במפגש ולפעול לפי כללים, להתנהל מול שאר הילדים, לחלוק איתם במשחקים ולדבר בנעימים. הם גם צריכים להיות פנויים להקשבה, ללמידה וכאשר הם חולים הם פשוט לא במיטבם.  
 
מעבר לכך, כשילד חולה הוא עלול להדביק את כל ילדי הגן וגם את הצוות. הוסיפו לכך את העובדה שכאשר ילד חולה הוא גם נוטה להיות עייף, עצבני, עצוב, כועס, על כל ילד מחלה משפיעה אחרת ובגן פשוט אין את האפשרות לעזור לו ולהעניק לו את תשומת הלב שמגיע לו לקבל בעת מחלה.
 
אבל נתתי לו תרופה לפני הגן, מה הבעיה?
 
כאשר לילד חום של 38 מעלות ואתם נותנים לו תרופה להורדת החום, בסופו של דבר השפעתה של התרופה פגה והחום עולה. אבל במקום שהילד ינוח בבית ויקבל טיפול מתאים, אנו, הגננות שלעתים כלל לא מודעות למצבו הרפואי, דורשות מהילד לפעול, לגשת לפינת המשחקים ואחר כך להקשיב במפגש ולענות לשאלות והילד בכלל לא איתנו ואז אנו שאלות בתמיהה: "למה אתה לא קם כמו כולם לרקוד? למה אתה מרביץ במקום לדבר? למה אתה בוכה? ולמה אתה מתנהג ככה היום?".

הילד שלשל/הקיא רק פעם אחת בבוקר, הוא יכול ללכת לגן
 
גם ילד שמשלשל ו/או מקיא לפני הגן, אפילו אם זה קרה פעם אחת בבוקר או בערב לפני, הוא ילד שלא מרגיש טוב. לעתים הוא לא אוכל ולא שותה כמו שצריך ויכול אפילו להגיע למצב של עילפון. "קיים חוק" שמתקשרים להורים בפעם שלישית שזה קורה, אבל בגן, כאשר הצוות מגלה שהילד משלשל או מקיא, מבחינתו זאת "הפעם הראשונה" שזה קורה. לכן אם אתם שולחים ילד ששלשל כבר בערב קודם הגננת לא יודעת על כך וזהו מצב מסוכן עבור הילד, שמלכתחילה מגיע לגן במצב בו חסרים לו נוזלים בגוף וכשהוא זקוק למנוחה. 
 
זו רק דלקת עיניים, זה לא שיש לו חום או משהו...
 
כגננת יצא לי לראות לא פעם שהורים מביאים ילד עם דלקת עיניים, אומנם הילד מרגיש טוב ולא סובל מסימני מחלה שאופיניים לשפעת לדוגמה, אבל מה עם שאר הילדים? כאשר הוא ישפשף את העין המודלקת ואחר כך יגע בצעצוע או יכניס אותו לפה, אנא חשבו לרגע מה יקרה לחבר שלידו שישחק בדיוק באותו צעצוע.
 
אז מה עושים? 
 
זה נכון שזה לפעמים מאוד לא פשוט לבטל יום עבודה, יש לא מעט מנהלים שלא רואים בעין יפה את נושא ההיעדרות ממקום העבודה בשל מחלה של ילד וחושבים שעבודה קודמת לכל. אבל עם כל הכבוד למה שהם חושבים - הבריאות של ילדכם קודמת לכל.

כאשר הילד שלכם חולה חשוב לתת לו את הפינה שלו, שיוכל לשים את הראש, לשתות, לאכול, לנוח והכי חשוב – להבריא מהר. 
 
לסיכום - הורה שמכניס את הילד שלו למסגרת, לא מייחל לרגע בו תגיע שיחת הטלפון מהגנת בו היא תיידע אותו על כך שהילד שלו לא חש בטוב. אבל בקשה קטנה לי אליכם ההורים כגננת, כאשר אנחנו כבר מתקשרות אליכם ומיידעות אתכם על מצבו של הילד, השתדלו למהר אל הגן, כי לגננות יש עוד 30 ילדים בריאים בגן שצריכים תשומת לב, וילד חולה אחד (שלכם) שזקוק לתשומת לב מיוחדת וזהו מצב שלא הוגן עבור כל אחד מהילדים.

הכתבה מאת:
אושרית מסיקה גננת מוסמכת B.A בחינוך ויועצת הורים מתמחה בגיל הרך בשיטת מיכל דליות
גמילה מטיטול. מוצץ. בקבוק. שינה בריאה. גבולות. יחסי אחים. 
לתאום פגישה: 052-5734747. לעמוד הפייסבוק של אושרית - לחצו כאן
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן